Quad 250 KISS FCv1 gotowy - nie lata , POMOCY.

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ukpalma
Posty: 6
Rejestracja: piątek 17 kwie 2020, 18:27
Lokalizacja: Szkocja

Quad 250 KISS FCv1 gotowy - nie lata , POMOCY.

Post autor: ukpalma »

Ok tak na wstepie chcialbym sie przywitac poniewaz to moj pierwszy post ;) i od razu polece z grubej rury ;)

Tak wyglada moja zabawka,

KISS FC v1 bo taki kupilem jakis czas temu ;)
Flyduino KISS 24A Race Edition ESC
FrSky Taranis Q X7
FrSky R-XSR Receiver
Flyduino KISS 24A Mini Power Distribution Board

Kilka zdjec:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Screeny z ustawien KISS FC:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kilka filmikow:







i historia w skrocie ;)

Buduje tego quada od kilku lat ;) w wolnym czasie :) takie hobby :) a ze w warunkach korona ferii, mam duzo wolnego czasu to postanowilam wyciagnac z pudelka i po raz kolejny podjac sie tematu :) Latalem kilkoma modelami malymi takimi kupnymi gotowymi i nie bylo problemu , uzbrojenie, przod, tyl , na boki , obroty :D loooz :) Niestety ten dziad po starcie nie chce utrzymac sie w miejscu, leci gdzies jakby go koledzy gdzies na piwo wolali :D Elektrycznie wszystko wyglada OK, ESC scalibrowane, ustawienia mam nadzieje sa OK, ustawialem zgodnie z jakimis filmikami na YT (ale moze ktos cos podpowie ;) moze gdzies cos nie halo) W tej chwili po kolejnym blizszym spotkaniu wyglada na to ze silniki i smigla trzeba wymienic :)

Bede wdzieczny za jakiekolwiek podpowiedzi, co moze poprawic, lub moze cos zle zrobilem, przegladalem Biblie, i wszystkie polaczenia, kable OK tak wiec nie wiem, zanim zamowie nowe elementy mam nadzieje ze znajdzie sie jakas dobra dusza ktora udzieli cennych wskazowek :)

Pozdro
Palma

edit:
Zapomnialem dodac,

Mam wrazenie ze throtle dziala jakos dziwnie, na zero mam minimalne obroty, a jak przesune w gore, to skacze mi od razu na max (pozycja okolo 10%), a pozniej jakby od 10-90% obroty spadaly w dol :( co wydalo mi sie bardzo dziwne. Nie wiem dlaczego :/
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Quad 250 KISS FCv1 gotowy - nie lata , POMOCY.

Post autor: PiotrSz »

ukpalma, stać Ci w miejscu nie będzie bo nie masz ani GPS ani choćby tryby stabilizacji w KISS GUI zwane chyba Level.
Kolejna rzecz to nie powinieneś walczyć z tym kwadem latając VLOS a raczej powinieneś założyć gogle i próbować latać FPV.
Za dużo Ci z ustawieniami nie pomogę bo kontrolery KISS i GUI widziałem jedynie na zdjęciach ale spróbuj ustawić na pstryczku tryb Level;-)
ukpalma
Posty: 6
Rejestracja: piątek 17 kwie 2020, 18:27
Lokalizacja: Szkocja

Re: Quad 250 KISS FCv1 gotowy - nie lata , POMOCY.

Post autor: ukpalma »

Dzieki za podpowiedz, znalazlem to :) czekam na dostawe nowych propsow, i bede probowal ale wyglada na ze to wlasnie byl problem.

Zalozyc gogle i polatac FPV - taki wlasnie jest plan, ale robie to malymi krokami :) Zbudowac quada, wystartowac poleciec w gore , w dol , posterowac troche i nastepny etap kamera + osprzet + gogle :) I tu znowu sie wszystko komplikuje :D kiedy ja zaczalem sie interesowac sprzetem to Fatsharki byly najlepsze i to byl wlasnie moj kierunek :D w tej chwili widze ze DJI calkowicie zmienilo reguly gry, i chyba bedzie trzeba pojsc w kierunku sprzetu cyfrowego :)

Dzieki za pomoc, czekam na paczke i bede testowal :)

Pozdrawiam
Palma
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Quad 250 KISS FCv1 gotowy - nie lata , POMOCY.

Post autor: Majk99 »

Na początku to tylko pogratulować startowania z ręki bez umiejętności zawisu.

Czekając na nowe graty kup symulator velocidrone i tam ucz się latać. W latanie bez gogli i w trybie level nie ma się co bawić bo później będziesz się musiał tylko oduczać złych nawyków.
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Quad 250 KISS FCv1 gotowy - nie lata , POMOCY.

Post autor: volender »

Lub choćby darmową wersję 'fpv freerider'. Jakikolwiek symulator dużo pomaga. Nawet nie trzeba interfejsu usb do aparatury, jak podłączysz wyjście jack z apki do audio in w komputerze, to SmartProtoPlus powinien pomóc zaemulować kontroler w windowsie. No chyba, że ten taranis to już pod usb się ładnie prezentuje, w sumie to nie wiem ;-)
ukpalma
Posty: 6
Rejestracja: piątek 17 kwie 2020, 18:27
Lokalizacja: Szkocja

Re: Quad 250 KISS FCv1 gotowy - nie lata , POMOCY.

Post autor: ukpalma »

Dzieki za pospowiedzi :) Poskladane, polatane, po raz kolejny rama polamana :D Ale to byly ramy z zapasow ktore kupilem jakis czas temu jak zaczynalem zabawe z quadami :) Tymczasem czekam na nowa dostawe zabawek :)

W miedzyczasie polatam troche na symulatorach ;)

volender ten taranis ma wyjscie usb i po podlaczeniu pyta w jakim trybie sie ma laczyc z PC wiec nie ma problemow ;)

Pytanko odnosnie symulatorow, zaczne oczywiscie od tego bezplatnego, ale jesli chodzi o platne rozwiazania co bedzie lepsze ? Velocidrone czy moze DLC the game ?
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Quad 250 KISS FCv1 gotowy - nie lata , POMOCY.

Post autor: Majk99 »

Velocidrone. DCL to kompletnie inne koptery. Tzn tak, 5" i fizyka jest spoko ale koptery w dcl są dużo cięższe i większe niż "standardowy" racer. No i w velocidrone jest chyba najwięcej eventów online.
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
ODPOWIEDZ