Dobór cześci do drona na ramie s500/s550

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dobór cześci do drona na ramie s500/s550

Post autor: kiu86 »

Chodzi mi o różnicę w pracy silników. Wg mnie silniki prawidłowo pracują między 36-40s na filmie (czyli zaraz po kalibracji). Natomiast skąd się bierze opóźnienie w wyłączeniu silników po wyłączeniu i podłączeniu lipo po kalibracji (film 1:03 - 1:08)? Na pewno jest to wina pixhawka bo jak podłączyłem silnik bezpośrednio pod kanał 3 odbiornika przeprowadziłem kalibrację ESC to silnik pracował zawsze tak samo nawet po kilkukrotnym odłączeniu i podłączeniu pakietu lipo. nie było opóźnienia w zatrzymaniu silnika.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dobór cześci do drona na ramie s500/s550

Post autor: pawelsky »

kiu86 pisze:Natomiast skąd się bierze opóźnienie w wyłączeniu silników po wyłączeniu i podłączeniu lipo po kalibracji
Stad ze tylko w trybie kalibracji masz bezposrednie przelozenie drazka gazu na predkosc obrotowa silnikow. W normalnym trybie takiego przelozenia nie masz i to pixhawk, na podstawie informacji z sensorow, polozenia wszystkich drazkow oraz trybu w jakim jest decyduje kiedy i z jaka predkoscia ktory silnik bedzie sie krecil.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Dobór cześci do drona na ramie s500/s550

Post autor: kuczy »

kiu86 pisze:Chodzi mi o różnicę w pracy silników. Wg mnie silniki prawidłowo pracują między 36-40s na filmie (czyli zaraz po kalibracji). Natomiast skąd się bierze opóźnienie w wyłączeniu silników po wyłączeniu i podłączeniu lipo po kalibracji (film 1:03 - 1:08)? Na pewno jest to wina pixhawka bo jak podłączyłem silnik bezpośrednio pod kanał 3 odbiornika przeprowadziłem kalibrację ESC to silnik pracował zawsze tak samo nawet po kilkukrotnym odłączeniu i podłączeniu pakietu lipo. nie było opóźnienia w zatrzymaniu silnika.
Też Tobie napisałem PW - tak działa Pix - wyłącza silniki po pewnym czasie. Gdy założysz śmigła i wzbijesz się w powietrze - będzie OK. Ważniejsze w tym, czy są skalibrowane czy nie - jest to że startują w miarę równo, i żaden nie staje czy nie wkręca się na obroty jakoś totalnie inaczej od innych (zakładając, że dron stoi poziomo i nie ruszasz prawym drążkiem)
ODPOWIEDZ