Dron na bazie Bugs 3 Pro

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Skiper
Posty: 2
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 08:09
Lokalizacja: Wieliczka

Dron na bazie Bugs 3 Pro

Post autor: Skiper »

Witam, posiadam drona Bugs 3 pro, niestety dron jakiś czas temu uległ zniszczeniu . Wyjąłem z niego wszystkie części i złożyłem wszystko w nowej ramie o oznaczeniu S500 . Wszystko zgrabnie udało się złożyć w całość . Niestety po złożeniu i odpaleniu silników okazało się że dwa z nich lekko wariują , mają nierówne obroty czasem potrafią same z siebie podnieść obroty. Czy zaistniała sytuacja może być przyczyną uszkodzonych regulatorów? Np czy mogły zostać uszkodzone podczas lutowania do nich nowych dłuższych przewodów? Poza tym bateria bardzo szybko się rozladowywuje, na zdjętych śmigłach i odpalonych silnikach po 1-2 minutach pełnych obrotów dron sygnalizuje rozładowanie . Przed założeniem do nowej ramy wszystko było w porządku.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron na bazie Bugs 3 Pro

Post autor: Verid »

Skiper pisze:Czy zaistniała sytuacja może być przyczyną uszkodzonych regulatorów?
Może.
Skiper pisze:czy mogły zostać uszkodzone podczas lutowania do nich nowych dłuższych przewodów?
Mogły.
Oprócz wyżej wymienionych wchodzi jeszcze w grę uszkodzenie lub rozkalibrowanie kontrolera lotu który wysyła nieprawidłowe dane do regulatorów powodując świrowanie silników.
Skiper pisze:Poza tym bateria bardzo szybko się rozladowywuje, na zdjętych śmigłach i odpalonych silnikach po 1-2 minutach pełnych obrotów dron sygnalizuje rozładowanie . Przed założeniem do nowej ramy wszystko było w porządku.
Miernik w łapę i zweryfikuj:
-ile ma bateria po naładowaniu. Być może padła ci ładowarka i nie doładowuje.
-ile ma bateria w momencie włączenia sygnalizacji w kopterze. Być może kontroler niewłaściwie odczytuje jej stan i za wcześnie włącza alarm albo bateria rzeczywiście jest zdechła i nie nadaje się do użytku. Co było kiedyś niespecjalnie ma znaczenie bo nie latasz w przeszłości tylko teraz. Znajdź uszkodzenie i wyeliminuj.
Ten wredny...
Skiper
Posty: 2
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 08:09
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Dron na bazie Bugs 3 Pro

Post autor: Skiper »

Witam, dzięki za odpowiedź. Dziś to sprawdzę:) Nie bardzo wiem jak skalibrować kontroler lotu ? Poza tym osoba która lutowala mi przewody do regulatorów , niespecjalnie się do tego przyłożyła. Poprostu luty wyglądają dość kiepsko....poza tym chyba elementy zostały przegrzane .
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron na bazie Bugs 3 Pro

Post autor: Verid »

Kalibracja kontrolera (żyroskopy/akcelerometr) powinna być opisana w instrukcji. Bugsem bawiłem się bardzo dawno więc z pamięci ci nie podam.
Co do "chyba" to kalibracja nic nie kosztuje a wymiana regli które "chyba" dostały po zadzie już tak dlatego sugeruję najpierw dokonać sprawdzeń które są za darmo a dopiero potem iść w koszty kupując części które "chyba" ale nie "na pewno" są uszkodzone.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ