Różne wartości pid w różnych programach - dlaczego?

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

nonor
Posty: 32
Rejestracja: piątek 27 paź 2017, 20:25

Różne wartości pid w różnych programach - dlaczego?

Post autor: nonor »

Witam,
nie mam pewności czy temat umieściłem w dobrym miejscu.
Sprzęt: rama 450, naze32 rev 6., ESC 30A ze sporym zapasem, waga 1kg
Problem polega na tym, że w jednym programie, np. baseflight współczynniki są typu float, czasem nawet trzy miejsca po przecinku, a obecnie korzystam z cleanflight (configurator 2.4.0, firmware CLFL 2.3.2) i mam do dyspozycji tylko wartości integer 0-255.
a) jak to się ma do realnych współczynników, np. gdy potrzebne są wartości ujemne?
b) wartości float mają rozdzielczość 1/1000, a w cleanflight 1/255 - czy to nie za mało? Coś się źle zainstalowało, albo jakaś wadliwa wersja cleanflight?

I dodatkowo: chcę działać tylko na jednym typie PIDa (2) (rozumiem, że to ustawiam przez listę rozwijalną ustawioną na "profile 2", oraz na jednym rateprofile (rozumiem, że jest to ustawienie dynamiki/charakterystyki drążków kontrolera). Niestety - za każdym razem jak podłączam NAZE pod usb to widzę co chwilę inny domyślny PID i inny rateprofile - dlaczego tak się dzieje i od czego to zależy?

...a ponieważ każde ustawianie pid daje opłakane efekty, zniszczenia materialne i zdrowotne, to będę zobowiązany jeśli ktoś podeśle swoj ustawienia pid dla ramy 450 i naze32, z których korzysta i nie powoduje zbyt dużych strat w otoczeniu.

Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4654
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Różne wartości pid w różnych programach - dlaczego?

Post autor: pma_ »

Nie obraź się ale kto cię na ten zabytek namówił?

A co do PID to są różne implementacje i wątpię by wprost dało się je przeliczyć.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ