moj pierwszy dron - proszę o pomoc w doborze elementów

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

osa_84
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 06 maja 2019, 18:08
Lokalizacja: Dublin

moj pierwszy dron - proszę o pomoc w doborze elementów

Post autor: osa_84 »

witam serdecznie, z modelarstwem nidgy wcesniej nie mialem nic wspolnego a od jakiegos czasu zabieram sie do zlozenia pierwszego drona.
chcialbym go zbudowac z nastepujacych czesciach:

1. rama - Martian 215
2. flycontroller - Matek F405-OSD
3. pdb -Matek FCHUB-6S Hub
4. silniki wraz esc - EMAX RS2205 2600KV CCW Brushless Motor With 3-4S 30A BLHeli lightning ESC
5. propeller - DALPROP 3 Blade propeller 5.2inch
6. video tx - Foxeer ClearTX + Foxeer Lollipop 2 V2
7. rx - Flysky FS-A8S V2 2.4G
8. camera - foxeer mix
9. battery - Lipo Battery Gaoneng GNB 14.8V 1500mAh 4S
10. radio - Flysky FS-i6X i6X 2.4GH
11. goggle - Eachine VR-007 Pro VR007 5.8G 40CH FPV Goggles

jak wspomnialem wczesniej, jestem zielony wiec prosze o wszelkie porady i opinie czy to ma prawo wzniesc sie w powietzre.
Pozdrawiam, i prosze nie zjedzcie mnie odrazu
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: moj pierwszy dron - proszę o pomoc w doborze elementów

Post autor: Adriee »

Cześć,
osa_84 pisze:Martian 215
Jest w miarę ok, ale nie jestem pewien, czy przyjmie śmigła 5,2 cala... Do tego nie jest zbyt lekką ramą. Na początek może być, chociaż np. z budżetowych - Realacc Real4 220mm będzie lepsza.

Pozycje 2,3 - mogą być. Spójrz jeszcze na kontroler lotu: Matek Systems BetaFlight F405-CTR: https://www.banggood.com/Matek-Systems- ... rehouse=CN

4. Silniki... mają już swoje lata, chociaż do nauki latania mogą być.
5. Regulatory - tutaj bym zmienił. Budżetowo np. takie: HAKRC BLHeli_32 Bit 35A 2-5S: https://www.banggood.com/4X-HAKRC-BLHel ... rehouse=CN

6. Śmigła - dla początkującego 5040x3, bądź 5043x3 będą lepszą opcją - lepiej wyczuwalny gaz, mniejszy pobór prądu itp.

7. RX - wybrany przez Ciebie ma niewielki zasięg. Lepszym wyborem byłby np. niewiele większy Flysky X6B

8,9 - ok.

10. Dla opcji budżetowej i na początek ok.

11. Gogle... temat dyskusyjny. Wg mnie lepszym wyborem byłyby Eachine EV800, a jeszcze lepszym EV800D.

Do tego brakuje pewnie Tobie ładowarki... Tutaj wybór jest spory.

Więcej informacji od czego zacząć i co potrzeba mieć w tym hobby możesz przeczytać w jednym z wpisów na moim blogu: https://hellodronerc.pl/budowa-pierwszego-drona/
osa_84
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 06 maja 2019, 18:08
Lokalizacja: Dublin

Re: moj pierwszy dron - proszę o pomoc w doborze elementów

Post autor: osa_84 »

Dziękuję za porady, rx zmienię w takim razie, silniki wraz z ESC udało mnie się nabyć za niecałe 50$ więc to skłoniło mnie do ich zakupu. Co do gogli, to faktycznie EV800D będą lepszym zakupem. Śmigła już niestety zostały zamówione ale to nie jest duży wydatek jakby się okazało że nie dają rady. Flycontroller wraz z BDB również zakupiłem za ok 30 euro, więc to musi zostać. Złożymy i zobaczymy. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Osa.
ODPOWIEDZ