Urwane gniazdo usb

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Urwane gniazdo usb

Post autor: Pengo »

Cześć, w moim racerze 5" który ma FC Omnibus F4 Flight Controller AIO OSD 5V BEC Current Sensor urwało się kiedyś gniazdo usb, od tamtej pory nie mogę podłączyć go do komputera co mi aż tak bardzo nie przeszkadzało ponieważ zdążyłem wszystko poustawiać według własnych potrzeb, teraz chciałbym odbiornik zbindować z innym radiem, i tutaj moje obawy, czy jak poustawiam przełączniki na tych samych kanałach co w starym radiu to teoretycznie nie powinno być problemu? Podobno można odnaleźć na płytce ścieżki przylutować do nich kabelki i zewnętrzne gniazdo micro usb.
Załączniki
omnibus.jpg
omnibus.jpg (242.82 KiB) Przejrzano 3340 razy
rtlopez
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Urwane gniazdo usb

Post autor: rtlopez »

Przy zmianiasz radio to wypada zweryfikowac endpointy. Jak Masz FTDI, to mozesz probowac podlaczyc sie pod UART1, jesli masz masz na tym porcie aktywną opcję MSP. Jaki tam soft masz w ogóle?
Pozdro,
Lopez
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Urwane gniazdo usb

Post autor: Pengo »

Już dobrze nie pamiętam wgrywałem około 1,5roku temu wtedy najnowszy soft przez cleanflight. FTDI nie mam, zawsze można kupić tylko czy to zadziała, postaram się poszukać wyjść na płytce do gniazda usb, widziałem na YT że jest to do zrobienia i albo się uda albo zezłomuje kontroler
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Urwane gniazdo usb

Post autor: pawelsky »

Pengo pisze:Podobno można odnaleźć na płytce ścieżki przylutować do nich kabelki i zewnętrzne gniazdo micro usb.
Jakos specjalnie ich szukac nie trzeba, masz je na skraju plytki-corki.
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Urwane gniazdo usb

Post autor: Pengo »

w takim razie w weekend poszukam może coś jeszcze z tego będzie, z drugiej strony gdyby nie to bindowanie to bym nic tam nie ruszał :)
ODPOWIEDZ