Gotowiec na początek FPV.

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Tuchajbej
Posty: 9
Rejestracja: środa 24 paź 2018, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Gotowiec na początek FPV.

Post autor: Tuchajbej »

Hej.

Zaczynam zabawę z wielowirnikowcami. Na razie latam sobie na symulatorze. Idzie ciezko :oops:
Czekam na razie na mikrodrona (snapper7) żeby zacząć sobie latać po budynku i na dworze przy bezwietrznej pogodzie.

Koniec roku jest zawsze problematyczny w kontekscie zakupów w Chinach. Mamy 11.11, potem black friday, Święta, a potem Chińczycy mają swoją przerwę. Dlatego chciałbym ustalić jakiś gryplan. Chciałbym coś takiej wielkości by móc zamontować kamerkę hd.
Najważniejsze to wytrzymałość, taniość i ma nie być wyżyłowane, mam się na tym nauczyć jak najwięcej. Taniość nie wynika z braku funduszy tylko ze świadomości tego że wiem jak będzie się kończyć każdy lot. Nie chce żeby było bardzo szkoda. Na razie skupiam się na dronach w okolicy 100-120$.
Mam taranisa więc musi mieć odbiornik frsky albo nie mieć wcale.

Uchwyt do kamerki i ew. upgrady zrobię sobie sam. W domu kurzy się drukarka3d :)

I teraz tak - przejrzałem chyba całego banggooda i gearbesta, poogladałem filmiki uav, jb, andy itp i wyklarowały się następujące propozycje: (w kolejności od takiego ktory najbardziej mnie przekonuje):
1. Tero Q215
2. Wizard X220
3. STX225
4. Tyro99
Wizard ma największy feedback - jest na rynku od 2016 - nie jest powiedzmy, 'przeterminowany'?:)
Wiadomo, każdy dupy nie urywa, w tej cenie zawsze musi być coś do bani, czy to kamera, czy antena czy cokolwiek innego.

Każdy kosztuje ok 100$. Poniżej tej kwoty nic ciekawego nie znalazłem. Powyżej oczywiscie tak, ale wolałbym kupić dwa tanie drony żeby jeden był na części niz kupować jednego drogiego. Składanie też raczej nie wchodzi w grę. Nie boje się skłądać - tylko wiem że nie ma szans przebić ceną chińczyków. Skłądanie ma chyba sens wtedy gdy buduje się coś pod siebie, a żeby budować pod siebie trzeba mieć chociaż jakieś oczekiwania.

Bardzo liczę na waszą pomoc.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Gotowiec na początek FPV.

Post autor: skazi »

Ja wybrałbym Tero Q215, Wizarda nawet nie brałbym pod uwagę, bo to już trochę zabytek.
Tuchajbej
Posty: 9
Rejestracja: środa 24 paź 2018, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowiec na początek FPV.

Post autor: Tuchajbej »

Ok. Jeśli ten Tero215 to brac go z odbiornikiem czy bez? Tam jest xm+. Za bardzo się nie orientuje póki co w odbiornikach. Czy ten będzie ok czy ma jakieś ograniczenia i warto wziąć inny? Koszt xm+ w PL i z chin jest zbliżony.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gotowiec na początek FPV.

Post autor: pawelsky »

Tuchajbej pisze:czy ma jakieś ograniczenia
Nie posiada telemetrii.
Tuchajbej
Posty: 9
Rejestracja: środa 24 paź 2018, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowiec na początek FPV.

Post autor: Tuchajbej »

pawelsky pisze:
Tuchajbej pisze:czy ma jakieś ograniczenia
Nie posiada telemetrii.
Czyli nie będę mieć na osd informacji np o napięciu ?
A sama elektronika drona ma rozumiem taką opcję?

W takim razie który odbiornik polecisz ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Gotowiec na początek FPV.

Post autor: skazi »

Tuchajbej pisze:Czyli nie będę mieć na osd informacji np o napięciu ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Będziesz miał RSSI, napięcia itp. tylko że na OSD w goglach, a nie w aparaturze.
Tuchajbej
Posty: 9
Rejestracja: środa 24 paź 2018, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowiec na początek FPV.

Post autor: Tuchajbej »

A to spokojnie. Rozumiem że plusem tego że bedzie na aparaturze że można traktować parametry jak zmienne i cos od nich uzależnić ? Np żeby aparatura krzyczała jak traci zasięg albo napięcie jest za niskie ?



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ