Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: terron696 »

Jak w temacie. Czy znacie jakieś inne drony niż mavic hubsan h117s parot anafi xiaomi fimi(ten ma za słabą kamerę) go pro carma. Wiem że wymienione oprócz mavica air i fimi mają powyżej 600g. Dji odstrasza mnie ceną. Wczoraj zawiesiłem moją zabawkę visuo xs809hw na 5 piętrze na drzewie. Zawitał wiatr. Pół godziny rzucania jakimiś gałęziami i dron bezpiecznie spadł na beton nic sobie nie uszkadzając wydać 3k i mieć taką przygodę trochę słabo Przeglądam net ale nie znajduję więcej takiej kombinacji w tak małym dronie. Marzy mi się być w prawie do tych 600g i latać po centrum Warszawy. Wiem że niby tylko mavic air spełnia te wymagania ale nie chciałem wydać więcej niż 2000zł. Nie musi być 4k ale najlepiej coś więcej niż fhd.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: pawelsky »

Powiem tak - jezeli nie potrafisz zapanowac nad dronem gdy zawieje wiatr, nie powinienes latac w centrum Warszawy...
terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: terron696 »

Dron visuo xs809hw ma bardzo kiepski zasięg zwłaszcza w mieście niestety przekonałem się o tym w taki a nie inny sposób. W pewnym momencie kiedy schodził w dół zatrzymał się i nie reagował na nic. Kiedy odzyskałem kontrolę byłem już w środku korony.

Edytuj posty!

Między innymi po to mi dron z gps. Latalem phantomem 3 pro. Niebo a ziemia w precyzji sterowania. Nawet z wiatrem w miarę trzyma się w miejscu a na pewno nic takiego by się nie stało
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: LordOfTheDeath »

Nie można mieć wszystkiego w tej cenie. Do 2 tysięcy to Spark, ale brak tu 3 osi gimbala. Jedynie obawiał bym się o errory gpsu i kompasu - wtedy dron i tak leci z wiatrem. Parrot Anafi waży chyba 320g, większość wymagań spełnia. A błędy o których mówił Leon w recenzji na YT podobno wszystkie naprawili. Ciekawe tylko jak wygląda gwarancja, bo części zamiennych praktycznie nie ma. W przeciwieństwie do DJI, gdzie jest multum i w przystępnych cenach.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: pawelsky »

terron696 pisze:Dron visuo xs809hw ma bardzo kiepski zasięg zwłaszcza w mieście niestety przekonałem się o tym w taki a nie inny sposób.
[...]
Między innymi po to mi dron z gps. Latalem phantomem 3 pro. Niebo a ziemia w precyzji sterowania. Nawet z wiatrem w miarę trzyma się w miejscu a na pewno nic takiego by się nie stało
Bardzo bledne zalozenie. GPS niczego nie gwarantuje. Twoim zadaniem jako pilota jest przewidziec i nie dopuszczac do sytuacj niebezpiecznych , a gdy wystapia wiedziec jak sobie z nimi poradzic.

Dopoki sie tego nie nauczysz - dla swojego i innych bezpieczenstwa - nie lataj w centrum Warszawy...
terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: terron696 »

Ciężko przewidzieć kompletny zanik sterowania gdy dron jest nie dalej niż 20 metrów. Wcześniej tak się działo ale jak byłem około 70 i więcej.. Wyłączył się dwa razy normalnie lecąc ale zasięgu nie tracił tak blisko Generalnie nim już nie będę właśnie dlatego latać w mieście. Nie jestem w stanie przewidzieć co jeszcze się stanie stąd chęć zakupu poważniejszej zabawki.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: pawelsky »

terron696 pisze:Ciężko przewidzieć kompletny zanik sterowania gdy dron jest nie dalej niż 20 metrów.
Przy braku doswiadczenia, owszem ciezko, dlatego zanim go nie nabedziesz - nie lataj w centrum Warszawy.
terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: terron696 »

Rozumiem że doświadczony pilot potrafi sterować bez pilota i jak trzeba ochroni drona przed wiatrem który wieje akurat wtedy gdy tego pilota nie ma
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: Verid »

Doświadczony pilot potrafi oszacować możliwości swojej maszyny i nie podrywa jej w warunkach i miejscach w których nie byłby w stanie nad nią zapanować.
Zamiast silić się na kiepskiej jakości sarkazm radzę wziąć sobie do serca rady pawelsky'ego.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: pawelsky »

terron696 pisze:Rozumiem że doświadczony pilot potrafi sterować bez pilota i jak trzeba ochroni drona przed wiatrem który wieje akurat wtedy gdy tego pilota nie ma
Doswiadczony pilot wie jak rozchodza sie fale radiowe, co tak naprawde oznacza napis "do 100m" na pudelku, potrafi przewidziec w jakich warunkach moze utracic sygnal i co mozna zrobic by go odzyskac. Potrafi sprawdzic pogode w miejscu w ktorym bedzie latal, wie jak zmienia sie wiatr wraz z wysokoscia i nie pcha sie tam gdzie sa przeszkody terenowe. Zna swojego drona, wie jak sie zachowuje w roznych okolicznosciach i ma je przecwiczone.

Kiepski pilot kupuje drona z dzipiesem, wyciaga z pudelka i begnie latac w centrum prawie 2-milionowego miasta naiwnie myslac ze dron wszystko zrobi za niego.

Sam wybierz ktorym pilotem chcesz byc...

P.S. Verid byl szybszy
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: LordOfTheDeath »

Panowie, kolega gps i tak zrobi co zechce. Najwyżej będzie kolejny temat typu "Phantom uciekł" lub "co to jest gps error i dlaczego dron wleciał do Wisły".
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: Verid »

LordOfTheDeath pisze:Najwyżej będzie kolejny temat typu
Bardziej się obawiam "Lotnisko Chopina zamknięte z powodu drona".
Ten wredny...
terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: terron696 »

Drodzy forumowicze chcialbym wyjaśnić kilka rzeczy .visuo mam od około 3 miesięcy dronem wylatałem jakieś 50 godzin nie wiem czy to dużo czy mało .Kiedy mam kontrolę nad dronem czuję się pewnie dron lata tam gdzie chcę
kiedy pojawia się przeszkoda automatycznie na nią reaguję na samym początku tylko panika i kraksa dlatego nie uważam się już za kompletnego żółtodzioba a w moim odczuciu tak zstałem potraktowany.Nie zamierzam latać w żadnej strefie zakazanej .korzystam z droneradar .Więc loty paraliżujące lotnisko czy inne nielegalne sprawy odpadają .W kwestii zajścia ze stratą panowania nad dronem .Latałem na pustym dużym placu Wiatr był nie odczuwalny .W takich warunkach otwarty teren zero ludzi i jedyne przeszkody to trzy drzewa gdzieś z boku jako nie doświadczony pilot niczego się nie spodziewałem .Latałem jakieś 20 min w tym czasie nie odczuwałem żadnego wiatru byłem na 3 świerzej baterii .Poderwałem drona na wysokość około 20m latałem jakieś 2 3 min a kiedy chciałem zejść na dół dron przestał reagować na pilota .Mogłem nim tylko obracać ale nie schodził w dół ani się nie wychylał przód tył i boki .I akurat wtedy zaczeła się dość mocna bryza która w dosłownie kilka sekund zepchnęła drona prosto w sam środek korony drzewa .Wtedy dron się namyślił i odzyskałem kontrolę dosłownie na sekundę zanim dotkną gałęzi .niestey nic w miejscu się nie zatrzymuje i dron z rozpędem wleciał w gałązki .Zdarzyło mi się to po raz pierwszy Dlatego nie poczuwałem się do jakielkowiek winy za całe zajście Wcześniej dron nie tracił zasięgu będąc dwa 3 razy dalej stąd moja sarkastyczna odpowiedź .To tak jakbym miał się czuć winny za to że w nowym sprawnym aucie pękł mi drążek kierowniczny i uderzyłem w jakieś auto.Nie martwcie się ta sytuacja nauczyła mnie tego że przy braku zaufania do maszyny nie można latać w warunkach w których komuś coś by się stało .Tak jak mówiłem wcześniej ta zabawka będzie tylko na puste pole
dlatego założyłem ten temat aby znaleźć drona który pozwoli mi na latanie zgodnie z przpisami czyli do tych 600g a nie będzie w cenie mavica air .Ale możliwości będą podobne .Zamierzam zabierać drona na wakacje więc rozmiar się też liczy .Bardzo spodobał mi się phantom pro ale niestety nim w mieście bez uprawnień nie da rady latać i na wakacje do plecaka takie bydlę pakować też ciężko .
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: krall »

Panowie, chyba za bardzo czepiacie się kolegi.

Ma drona-zabaweczkę co nie ma szansy dobrze latać - i już o tym wie.
Jakieś doświadczenie zdobył (50h to całkiem nieźle), coś tam o przepisach słyszał. Słusznie wyciągnął wniosek, że wsparcie GPS to dobry kierunek, nie pyskuje a Wy go tu musztrujecie ;-)

W tej cenie to ze Sparkiem się zmieścisz - ze sprawdzonych konstrukcji
Jak będziesz go używał z głową i w granicach jego ograniczeń to Ci posłuży
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron do 600g z 4k 3 osiowym gimbal em 20 min lotu i gps

Post autor: terron696 »

Spark ma tylko 1080p .Wiem że to dobre 1080p ale jednak zamierzam kupić drona z wyższą rozdzielczością .Najprawdopodobniej poczekam do czerwca może coś się pojawi a ceny obecnych typów spadną .Do tej pory pobawię się dalej tym co mam .
ODPOWIEDZ