Tanie chińskie śmigła

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jarek556
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Tanie chińskie śmigła

Post autor: jarek556 »

Witam!
Przy okazji innych zakupów, kupiłem na GearBest paczkę śmigieł 5x4.5 renomowanej chińskiej firmy Noname. Na początku nawet się na nich dało latać. Ale po włożeniu solidnej baterii (1500 75C) i daniu gazu w opór trzy śmigła straciły łopaty. Na szczęście lądowanie było miękkie i więcej strat nie było. Pierwszy raz zobaczyłem że śmigło może się rozlecieć w taki sposób...
Przy okazji odkryłem ciekawy parametr w CLI betaflight: throttle_limit_percent - można sobie ograniczyć maksymalny ciąg na silnikach. Przydatne do nauki (i kiepskich śmiegieł...)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tanie chińskie śmigła

Post autor: Adrián »

Ograniczanie przez throttle to nie najlepszy pomysł. Chodzi o to byś się nauczył go używać. Jak jest za szybki, to lepiej ogranicz ruchy przód tył, na boki i ewentualnie też yaw. W awaryjnej sytuacji "pełny gaz" może Ci się przydać.
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Tanie chińskie śmigła

Post autor: grryf »

jarek556 pisze:Przy okazji odkryłem ciekawy parametr w CLI betaflight: throttle_limit_percent - można sobie ograniczyć maksymalny ciąg na silnikach. Przydatne do nauki (i kiepskich śmiegieł...)
Dzięki za info, nie wiedziałem - od dawna mam ustawiona krzywą w mixerze w apce na 2/3 throttle.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
ODPOWIEDZ