APM 2.6 - Zmiana orientacji

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

APM 2.6 - Zmiana orientacji

Post autor: Kierownik_Stacji »

Witam wszystkich. Po długich i ciężkich bojach udało mi się z waszą pomocą uskrzydlic mojego Drona. Wszystko działa bez zarzutu (tryb stabilizate, althold, RTL). W trybie Loiter ma mały problem z utrzymaniem wysokości, ale myślę że i z tym dam radę. Mam jednak mały problem z orientacja Drona. Mianowicie chodzi o to, że gdy latam normalnie mając przód Drona przed sobą to jest ok, kręcę w prawo, to dron kręci w prawo, kręcę w lewo to on w lewo. Pod górkę robi się w momencie gdy Drona obraca o 180 stopni i przechodzę razem z aparatura na drugą stronę. Całkowicie zmienia się orientacja w ten sposób, że jak wychylam drążek w prawo to on przechyłu się w lewo, tak samo jest w przód i w tył. Mam nadzieję że wszystko opisałem dokładnie, w każdym razie będę wdzięczny za każdą pomoc
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: APM 2.6 - Zmiana orientacji

Post autor: Verid »

No to jest jak najbardziej normalne (o ile prawidłowo zrozumiałem twój opis). Ta sztuka nazywa się "latanie na siebie" i jest niezwykle istotnym by ją opanować. Po wychyleniu drążka np. w prawo kopter leci w swoje prawo czyli jak będzie do ciebie przodem to dla ciebie pociśnie w lewo. To samo tyczy się "przód-tył". Jak jest do ciebie tyłem i dasz w przód to od ciebie odleci ale jak go obrócisz o 180st i dasz w przód to cię staranuje.
Wyjątkiem od tej zasady są specjalne tryby lotu znane jako Headless, Carefree czy IOC gdzie drążek od siebie powoduje odlot koptera a np. w lewo jest lotem w lewo operatora, niezależnie od orientacji koptera.
Ten wredny...
Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

Re: APM 2.6 - Zmiana orientacji

Post autor: Kierownik_Stacji »

Zrozumiałeś mnie bardzo dobrze bo właśnie o to mi chodziło, jednak że jak stoję w jednej pozycji, z apką w rękach, to tył drona mam przed oczami, i wtedy wszystko jest ok, lewo to lewo, prawo to prawo. Jednak jak kopter obrócę o 180 stopni wokół własnej osi i przejdę razem z apką na druga stronę, to wciąż tył koptera mam przed oczami, ale właśnie wtedy wychylając drążek np. w przód kopter leci na mnie. To jest taka błahostka bo mając "kupnego" drona nauczyłem się zmiennej orientacji wiec nie robi mi to dużo problemu, jednak jak kopter jest już w powietrzu i obrócę go o 180 stopni to wszystko się "wali" i nie mogę tego ogarnąć.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6 - Zmiana orientacji

Post autor: maxiiii »

Wyłącz simple mode.
Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

Re: APM 2.6 - Zmiana orientacji

Post autor: Kierownik_Stacji »

maxiiii, dzięki za odpowiedz, dzisiaj oczywiście jest już za późno na loty, ale jutro z rana sprawdzę go bez simple mode
Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

Re: APM 2.6 - Zmiana orientacji

Post autor: Kierownik_Stacji »

Panowie, jest ok, działa wszystko jak myślałem, wystarczyło w MP wyłączyć simple Mode, niestety nie zauważyłem że jeden z regli jest uszkodzony i dość mocno się grzal przez co spalił się regiel i przy okazji upiekło uzwojenie na silniku. Ale tak czy inaczej dzięki wam za rady :)
ODPOWIEDZ