Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cookieman
Posty: 24
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 19:55
Lokalizacja: Warszawa

Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: cookieman »

Witam, właśnie sprzedałem swojego s500 na nazie lite v2, chciałem kupić jakiegoś gotowca typu xiaomi 4k lub ph3 se ale jednak wolę poskładać coś samemu i tu moje pytanie, szukam sprawdzonej konstrukcji (quad, hexa) która pozwoli mi na lot około 25minut z gimbalem (xiaomi yi) i podglądem fpv, zasięg też przydał by się ze 3 może 4 km (loty głównie nad polami i lasami)
możecie coś polecić ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: pawelsky »

cookieman pisze:wolę poskładać coś samemu i tu moje pytanie, szukam sprawdzonej konstrukcji
No to zdecyduj sie, szukasz sprawdzonej konstrukcji, czy chcesz poskladac sam (a wiec sila rzeczy nie bedzie to konstukcja sprawdzona)?
cookieman
Posty: 24
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 19:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: cookieman »

sprawdzonej w sensie jakie silniki do jakich regli, i nie proszę o dokładny spis części na całego drona ale podpowiedzi kto składał i jak taka konstrukcja się sprawdziła.
to ma być tylko podpowiedź
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: Kowal »

Silniki sunnysky x4108s-14 480kV
Śmigła 12x4"
Pakiet 4S 5000mAh

I quadro z Naza V2 masa RTF ~2000g lata... cytat kolegi z innego forum:
Rycerz100 pisze:Latałem na pakiecie 5000mAh najgorszym jaki mam dokładnie 32 min i już nie chciało mi się więcej.
Jak podłączyłem w domu do ładowarki zostało niby 10% prądu a po naładowaniu weszło do pakiietu 4100mAh
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
cookieman
Posty: 24
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 19:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: cookieman »

Dzięks za podpowiedź, bardziej się nad reglami zastanawiam bo co czytam o jakims co sobie upatrzyłem to problemy z nimi jakieś są, na pewno pod pakiet 4s muszą być
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: Kowal »

Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
cookieman
Posty: 24
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 19:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: cookieman »

Dobra, jako taki koncept już jest

Kontroler: Pixhawk PX4
Silniki: X4108S 480KV
Rama: S500
ESC: Racerstar RS30A Lite
Bateria: BATERIA LI-PO 14,8V 4S 5000mAh 30C/40C
Odbiornik: L9R
Aparatura: Taranis X9D Plus

Na razie jeszcze nie myślałem nad gimbalem i FPV ale w przyszłości dołożę
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: Tanner »

Aby wisiało pół godziny na pakiecie 5Ah musisz mieć prąd w zawisie 10A czyli 2.5A na silnik.
Twoje silniki https://www.hobby-wing.com/motor-ss-x4108s-480kv.html - na 4S na smigłach 15" pobierają 2.4A przy ciągu 510g - więc pasowałoby, jeśli zmieścisz się w ok 2kg wagi - ale śmigła 15" nie wejdą do ramy 500, musisz mieć conajmniej 550. Same silniki to już 500g pakiet drugie tyle. Na mniejszych śmigłach pobór jest trochę większy więc krótsze wiszenie - nie mówimy nawet o locie tam i spowrotem.

Trochę nie wiem czy pół godziny lotu jest realne na kompaktowych maszynkach, na pewno jest na większym kopterze który zamiast wozić aparat, wozi pakiet. Zobacz maszynę Kuczego, u niego było chyba nawet 40 minut z tego co pamiętam, też na śmigłach 15". Można zrobić mniejszą ramę niż u Kuczego, jakieś 550-600 powinno dać radę.
cookieman
Posty: 24
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 19:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: cookieman »

30 min to przybliżony czas ;)
Ale dzięki za podpowiedz
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: Tanner »

Korci mnie zrobienie malego koptera z podobnymi założeniami, tym bardziej że połowe części zostało mi po starych projektach. Hexa f550 latała mi 20 minut - jednostajnego, spokojnego lotu, przy 2kg wagi i na pakiecie 4s5200. Myślę o quadro z tym samym napędem - 10" na silnikach 2216, pakiet 4s3500 i waga ok 1250g. Rama 350mm i powinno latać podobnie - 20 minut. Gimbal FY z xiaomi 4k+. Może tędy droga. Przy 20 minutach już fajnie się lata, ale 30 i więcej to człowiek już chyba zmęczony takim lotem jest.
cookieman
Posty: 24
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 19:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: cookieman »

i właśnie tu biłem się z myślą czy składać czy kupić gotowca, składak wyjdzie drożej niż xiomi 4k ale mam satysfakcje ze sam ulepiłem i możliwość rozbudowy zawsze, problemem staje się jeden czynnik, mianowicie coś co nazywamy żoną, jak kupie gotowca to już będzie marudzić na wydatki a jak bym chciał 2 kupić to kłótnia na bank
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: Plotek »

cookieman pisze:problemem staje się jeden czynnik, mianowicie coś co nazywamy żoną, jak kupie gotowca to już będzie marudzić na wydatki a jak bym chciał 2 kupić to kłótnia na bank
Haha uśmiałem się :mrgreen: ja z kolegami z pracy doszliśmy do wniosku, że drugi razem byśmy się zastanowili nad ślubem :mrgreen: sorry za ot, nie mogłem się powstrzymać.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
cookieman
Posty: 24
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 19:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawdzona konstrukcja 25min lotu gimbal fpv 3km ?

Post autor: cookieman »

Żona myśli że kupiłem toster, już sparka zamowilem, jak już przestanie wydzierać się jak głupia to zacznę zamawiać części na własnego skladanego
ODPOWIEDZ