Mój mały customowy tarot nie650

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
czeczenflo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 10:03
Lokalizacja: Łódź/Brzeziny

Mój mały customowy tarot nie650

Post autor: czeczenflo »

Witam panowie Serdecznie.
Może zacznijmy od początku, swoją zabawę z kopterami rozpocząłem jakieś 3 lata temu, latałem na swojej sztywnej ramie którą w tamtym roku zdewastowałem o dach domu mojej narzeczonej, o ale to już temat na offtop :D.
Sąsiad rozpoczął budować quada ale niestety coś mu nie poszło i tak za 4 piwa dostałem ramę tarota 650, więc wziąłem się do roboty.
Części miałem ze swojego starego koptera tak jak kontroler esc i silniki.
Ramę złożyłem jednak z 3 części płyt cp, strasznie mało miejsca na elektronikę było.Po dołożeniu 3 części mogłem zamontować esc i płytę rozdzielacza pod spodem. Kolejnym krokiem było wyrzucenie oryginalnych rurek prostych- zaopatrzyłem się kiedyś w rurki gięte 16mm które miały posłużyć przy budowie octo ale odciągnęło się to w czasie i tak lezały przez rok czasu w szafie, a mając obniżony środek ciężkości wiadomo że lata się znacznie stabilniej.Podwozie już niedługo będzie założone składane, narazie na szybko docięte rurki na sztywno.Przy takim rozwiązaniu z lotu takiego dość dynamicznego mam około 11minut lotu. Chciałbym w przyszłości porzucić tę ramę na rzecz X8 która będzie szersza i którą sam wyfrezuję. Planuję zrobić zupełnie swoje mocowania ramion bo te nie są dosyć sztywne prototyp wydrukuję z ABS a później pomyślę nad nylonem PA12. Btw Myślicie że te silniki i 17 calowe śmigła nadają się pod octo ?
Setup:
Silniki- Sunnysky v3508 380kv
Śmigła- 1755 tmotor
esc- Hobbywing Platinum Pro 30A
Fc-Naza M v2
zasilanie 4s 6750mah Tattu
Pozdrawiam i zapraszam do dodania swoich zastrzerzeń
Załączniki
IMG_0817.JPG
IMG_0817.JPG (66.93 KiB) Przejrzano 2753 razy
Węgiel X4 Naza V2 -> Custom Tarot 650 -> Hexa u7 (in progress)
ODPOWIEDZ