Czym się różnią base/clean/beta flight-y ?

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jarek556
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Czym się różnią base/clean/beta flight-y ?

Post autor: jarek556 »

Witam!

Zrobiłem sobie małego drona i nawet lata :). Uruchomiłem go na Flip32+ z baseflight. Wstępne próby uruchomienia clean/beta nie powiodły się, ale teraz chyba już wiem z jakiego powodu, Ponieważ lata w miarę ok - na tyle ile na razie umiem, to mam pytanie czy clean/beta mają jakieś wyraźne zalety dla takiego amatora jak ja ? Jedno co mi się nie podoba, to wyraźne opadanie w dół, w momencie gdy da się ostro do przodu lub na bok. Czy to da się jakoś skompensować ? W baseflight nie znalazłem żadnej konfiguracji do tego.
W baseflight działa mi magnetometr - w clean/beta nie działa. Nie wiem na ile magnetometr mi się przyda ale zawsze trochę tego szkoda...
Awatar użytkownika
Puuf
Posty: 264
Rejestracja: wtorek 07 lut 2012, 10:29
Lokalizacja: Hamburg

Re: Czym się różnią base/clean/beta flight-y ?

Post autor: Puuf »

Baseflight to to pierwsza inkarnacja tego firmware'u - potem zaczal on byc rozwijany przez kogos innego jako cleanflight, a nastepnie znowu sforkowany jako betaflight i inav.

Jezeli chcesz racera, to idz w betaflight - ale tam nie ma dobrej obslugi baro/gps.
Jezeli chcesz nawigacje to inav.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Czym się różnią base/clean/beta flight-y ?

Post autor: pma_ »

Flip32 jest to klon naze więc najnowsza działająca na tym wersja betaflight to 3.2
To, że ci ucieka to kwestia ustawienia pid'ów i paru innych rzeczy, BF jest bardziej zaawansowane pod tym względem więc zainstaluj. Jest na YT sporo tutoriali o ustawianiu BF ale generalnie powinien przyzwoicie latać na ustawieniach domyślnych.
O mag zapomnij, w tym miejscu gdzie jest zamontowany powoduje tylko problemy.
Jeszcze pytanie jakie masz Esc?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
jarek556
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym się różnią base/clean/beta flight-y ?

Post autor: jarek556 »

ESC mam SkyRC Nano 20A BlHeli.
Dziś spróbowałem odpalić Betaflight, ale nie mogłem go uzbroić. Cały czas wywala: Arming disable flags: 0x820
O ile dobrze to rozkodowałem, to chodzi mu o RUNAWAY i CLI.
Przy poprzednich próbach Betaflight mi się uzbrajał, ale dron źle latał, bo miałem źle ustawione kierunki obrotu na dwóch silnikach, teraz to już poprawiłem.
ODPOWIEDZ