Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kuubba1
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 00:39
Lokalizacja: Ełk

Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Kuubba1 »

Witam
Na początek chciałbym przeprosić jeżeli daje ten wpisu do złego działu ale nie widziałem do konca gdzie go umieści ale przechodząc do rzeczy, od jakiegoś czasu mam syme x8g i zastanawiam sie czy mozna do niej w jakiś sposób podłączyć kamere z podglądem na żywo najlepiej jakaś lepsza niż 0,3 mp. Mógłby mi ktoś pomoc w tej kwesti jaka kamere kupic i czy wogole sie opłaca.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Verid »

Kuubba1 pisze:czy wogole sie opłaca
Nie.
Ten wredny...
Kuubba1
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 00:39
Lokalizacja: Ełk

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Kuubba1 »

A cos więcej ? Jaki to by był koszt ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Verid »

Kuubba1 pisze:A cos więcej ?
Nie nie jest opłacalne - teraz dość jasno?
Kuubba1 pisze:Jaki to by był koszt ?
Jak wyżej. Co za różnica jaki koszt? Nie opłaca się inwestować w Symę.
Ten wredny...
Kuubba1
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 00:39
Lokalizacja: Ełk

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Kuubba1 »

Verid pisze:
Kuubba1 pisze:A cos więcej ?
Nie nie jest opłacalne - teraz dość jasno?
Kuubba1 pisze:Jaki to by był koszt ?
Jak wyżej. Co za różnica jaki koszt? Nie opłaca się inwestować w Symę.
A chociaż takiej najgorszej jakości aby było tylko orientacja bo ostatnio zwiększałem w niej zasięg ale co z tego jak odleci na 100m i juz nie widać która strona jest odwrócona
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Verid »

Jeżeli chcesz tylko podgląd to rozejrzyj się za zestawami kamera+ nadajnik do ultralekkich kopterów.
Przykładowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=3&t=39638
Do tego http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=41524 i możesz sobie podglądać Symę na komórce.

Choć dalej jestem zdania że to kasa w błoto. Lepiej poskładać do skarbonki, poczekać trochę, kupić jakiś sensowny kopter i dopiero wtedy inwestować w wypaśne dodatki. Syma to wdzięczna treningowka ale to tyle i tylko tyle. Świetnie nadaje się do nauki latania i robienia modów ale na tym koniec.

I na koniec tak tylko informacyjnie: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540 Warto znać...
Ten wredny...
Kuubba1
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 00:39
Lokalizacja: Ełk

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Kuubba1 »

Verid pisze:Jeżeli chcesz tylko podgląd to rozejrzyj się za zestawami kamera+ nadajnik do ultralekkich kopterów.
Przykładowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=3&t=39638
Do tego http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=41524 i możesz sobie podglądać Symę na komórce.

Choć dalej jestem zdania że to kasa w błoto. Lepiej poskładać do skarbonki, poczekać trochę, kupić jakiś sensowny kopter i dopiero wtedy inwestować w wypaśne dodatki. Syma to wdzięczna treningowka ale to tyle i tylko tyle. Świetnie nadaje się do nauki latania i robienia modów ale na tym koniec.

I na koniec tak tylko informacyjnie: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540 Warto znać...

Ok dzięki a twoim zdaniem mowiąc lepszy kopter to mógłby to byc phantom 1 czy lepiej cos z wyższej półki ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Adrián »

Już wystarczy coś bez szczotek w silnikach. Np bugs 3, to takie absolutne minimum
Tutaj też możesz przyszłościowo, ale ze słabym zasięgiem i ciągiem to chyba mija się z celem.

Przyszłościowo do tego typu kopterow np runcam 2 HD masz podgląd i nagrywanie w jednym.
Potrzebujesz jeszcze nadajnik, anteny i ekran lub gogle z odbiornikiem.
Żeby to miało ręce i nogi.
Ewentualnie to, co podal Verid, odbiornik połączony z smartfonem, ale na to swoje wady i zalety, do poczytania w temacie i sieci.
Tylko syma może tego nie udźwignąć.

Jest jeszcze split 2, lżejsza kamera.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Verid »

Kuubba1 pisze:Ok dzięki a twoim zdaniem mowiąc lepszy kopter to mógłby to byc phantom 1 czy lepiej cos z wyższej półki ?
Mógłby być, choć tak jak pisze Adrian - jest kilka mniej rozbudowanych a również wartych uwagi rozwiązań. Wszystko zależy jakie latanie preferujesz.
Adrián pisze:Tylko syma może tego nie udźwignąć.
Czego? Niespełna 5 gramowego modułu kamery i nadajnika? :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Adrián »

Pisałem o Swoich - przyszłościowych przykładach.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Verid »

Było jednym cięgiem pod "moim" więc zrozumiałem że do tego się odnosisz a nie do "przyszłościowego" :mrgreen:
Co do samego podnoszenia zestawu "lekkie HD + FPV" - ktoś już tu tego próbował na X8 i nawet wystartował ale czas lotu strasznie na pisk poleciał. Z Runcam'em 2 możne by nie było aż takiej tragedii bo temat odnosił się (jak mnie pamięć nie zawodzi) do czegoś w gabarycie GP a Runcam jednak lżejszy ale tak czy inaczej to przeciążanie maszyny.

EDIT - poza tym przy tej mocy silników co ma X8, byle wiaterek i ten wymarzony zestaw FPV odlatuje w siną dal i może nie chcieć dać się odzyskać....
Ten wredny...
Kuubba1
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 00:39
Lokalizacja: Ełk

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Kuubba1 »

Verid pisze:Było jednym cięgiem pod "moim" więc zrozumiałem że do tego się odnosisz a nie do "przyszłościowego" :mrgreen:
Co do samego podnoszenia zestawu "lekkie HD + FPV" - ktoś już tu tego próbował na X8 i nawet wystartował ale czas lotu strasznie na pisk poleciał. Z Runcam'em 2 możne by nie było aż takiej tragedii bo temat odnosił się (jak mnie pamięć nie zawodzi) do czegoś w gabarycie GP a Runcam jednak lżejszy ale tak czy inaczej to przeciążanie maszyny.

EDIT - poza tym przy tej mocy silników co ma X8, byle wiaterek i ten wymarzony zestaw FPV odlatuje w siną dal i może nie chcieć dać się odzyskać....

Do tej pory latam z kamerą gopro (nie tą od producenta ) wazy około 90g i nie ma najmniejszych problemów z wznoszeniem dodam jeszce ze do tego podczepiłem coś w stylu gimbala z elementów od go pro a taki zestaw chyba dużo nie wazy ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Adrián »

Jak udźwig jest w granicach 90g
To powoli ma to sens, ale trzeba się liczyć z tym, że kamery Nie są tanie i przy takich szczotkach łatwiej stracić kopter itd
To wybór należy do Ciebie i od Twojego budżetu.
Kuubba1
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 00:39
Lokalizacja: Ełk

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Kuubba1 »

Adrián pisze:Jak udźwig jest w granicach 90g
To powoli ma to sens, ale trzeba się liczyć z tym, że kamery Nie są tanie i przy takich szczotkach łatwiej stracić kopter itd
To wybór należy do Ciebie i od Twojego budżetu.

Do 200zł da sie ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Podgląd na żywo syma x8g podłączenie kamery fpv

Post autor: Verid »

Kuubba1 pisze:Do tej pory latam z kamerą gopro (nie tą od producenta ) wazy około 90g i nie ma najmniejszych problemów z wznoszeniem dodam jeszce ze do tego podczepiłem coś w stylu gimbala z elementów od go pro a taki zestaw chyba dużo nie wazy ?
No jeżeli dasz Runcam'a z lekkim nadajnikiem to da radę ale j.w. - wartość zestawu przekracza wartość koptera a ten kopter do najbardziej niezawodnych nie należy. Twój wybór.

EDIT - ale nie w 200PLN. Runcam trochę więcej kosztuje. O nadajniku z odbiornikiem i ewentualnym ekranem nie wspominając.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ