Modernizacja aparatury FLY-SKY FS-i6

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Modernizacja aparatury FLY-SKY FS-i6

Post autor: as1200 »

Witam,

Chciałbym przedstawić Wam MOD’a jakiego uczyniłem w aparaturze FLY-SKY FS-i6.
Na wstępie napiszę, że nie chodzi tutaj o zwiększenie liczby kanałów z 6-ciu do 10-ciu,
bo to już uczyniłem jakiś czas temu i opis jak to zrobić można łatwo znaleźć w sieci.

Tematu związanego z moim pomysłem na modernizację nie udało mi się znaleźć w necie co
oczywiście nie oznacza, że ktoś już tego nie zrobił wcześniej :-D

Wracając do tematu to moja modernizacja dotyczy dołożenia dwóch dodatkowych przełączników
do aparatury. Właściwie to powinienem napisać, że te dodatkowe przełączniki są jak gdyby
rozszerzeniem funkcjonalności potencjometrów VRA i VRB.

Obrazek

Poniższy film prezentuje jak to działa:



Po co to wszystko?

Potrzebowałem w aparaturze mieć możliwość przełączania dwóch kamer w dronie oraz możliwość regulacji kąta pochylenia kamery umieszczonej na gimbalu.

Mając wykorzystane już wszystkie przełączniki w aparaturze funkcję przełączania kamer zdefiniowałem na potencjometrze VRA.
Natomiast pochylenie kamery na gimbalu regulowałem ustawionym do tego celu potencjometrem VRB.

Wszystko fajnie pracowało, ale… obsługa była troszkę dla mnie uciążliwa ponieważ potencjometry VRA i VRB są umieszczone w niezbyt poręcznym miejscu na aparaturze. W moim przypadku dodatkowo nad nimi mam umieszczony monitor do FPV, więc tym bardziej mam ograniczony do nich dostęp.

Obrazek

Postanowiłem coś z tym zrobić…

Przyszedł mi do głowy taki pomysł, aby wyposażyć aparaturę w dwa dodatkowe przełączniki.

Przełącznik z lewej strony jest dwupozycyjny i przełącza kamery (współpracuje z potencjometrem VRA).

Przełącznik z prawej strony jest trójpozycyjny i pochyla odpowiednio kamerę na gimbalu o następujące kąty: 0º, 45 º i 90º (współpracuje z potencjometrem VRB).

Zależało mi na tym, aby w razie potrzeby potencjometry VRA i VRB mogły pracować tak jak w oryginale.
Poprzez odpowiednie podłączenie przełączników udało mi się to spełnić i zachować pełną pierwotną funkcjonalność potencjometrów VRA i VRB.

Opisane powyżej funkcje przełączników działają, gdy potencjometry VRA lub VRB są ustawiane w lewą skrajną pozycję.

Natomiast, gdy dodatkowe przełączniki są ustawiane w górną pozycje to potencjometry działają jak w oryginale.

Pragnę jeszcze zauważyć, że przy ustawionej pierwszej pozycji trójpozycyjnego przełącznika istnieje możliwość zmiany ustawienia wartości pochylenia kamery 0º na inną wartość z zakresu: 0-45º.
Uzyskujemy wówczas tak naprawdę zakresy na przełączniku takie:

1 pozycja: od 0º (horyzont) do 45º - wartość ustalona potencjometrem VRB
2 pozycja: 45º
3 pozycja: 90º (kamera patrzy w dół)

Poniżej przedstawiam schemat ideowy podłączenia przełączników:

Obrazek

(Przepraszam za odręczny schemat – nie chciało mi się do tego zaprzęgać Eagle) ;-)

Poniżej przedstawiam zdjęcie połączeń na potencjometrach VRA i VRB wewnątrz aparatury przed modernizacją:

Obrazek

Oraz prezentacja wykonanych nowych połączeń do dodatkowych nowych przełączników:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój pomysł modernizacji aparatury można wykorzystać do innych celów niż mój akurat na potrzebę sterowania kamerami.
Wszystko zależy od Waszych potrzeb i wyobraźni :-D

Życzę powodzenia i mam nadzieję, że mój opis MOD’a się komuś jeszcze poza mną przyda.

Na koniec zaprezentuję moją złożoną w całość aparaturę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdr.
ANT
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Modernizacja aparatury FLY-SKY FS-i6

Post autor: celestin »

Dobra robota :D Ja to planuje wgrac nowszy Soft. do apki ;) https://www.patreon.com/posts/15277794
Ostatnio zmieniony czwartek 08 mar 2018, 13:46 przez celestin, łącznie zmieniany 1 raz.
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Modernizacja aparatury FLY-SKY FS-i6

Post autor: Verid »

To jest jeden z tych przypadków kiedy przycisk "podziękował", "piwo" czy jak tam to zwą rzeczywiście by się przydał.
Brawo!
Ten wredny...
ODPOWIEDZ