250 na poczatek ?

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Glizzda
Posty: 18
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: zachpom

250 na poczatek ?

Post autor: Glizzda »

Witam wszystkich.

Panowie//użytkownicy forum, wiem, ze tematów podobnych do tego, który zakładam pewnie było multum. Przeglądam różne tematy tego forum jak i całosciowo internet i może i znajduje poszczególne odpowiedzi na pytania lecz mysle, ze dobrze by było poradzic sie kogos kogo dokładnie zapytam o co mi chodzi i w co celuje.

Na wstepie powiem, ze sama kultura modelarstwa interesuje sie naprawde od niedawna. W zasadzie przypadek spowodował to, ze miałęm przez moment w ręku FC i mogłem polatac "dronem" od tego momentu wciagam sie to strasznie. Dodam tyle, ze z hmmm... technika i sztuka nawigacji mam do czynienia na codzien, ale dosc juz słowa wstepu powiem o co mi chodzi.

Gereralnie zamierzam czy tez przymierzam sie do zakupu "drona" i moje własne doswiadczenia podpowiadaja mi to, ze kierował bede sie raczej w cos na kształt 250 generalnie drona wyscigowego z mozliwoscia FPV. Nie interesuje sie fotografia czy tez filmowaniem obrazów miejsc i przestrzeni, któe tak czy siak juz ktos kiedys obfotografował lub oblatał z kamera. W tym momencie mam drona "zabawke" którym ucze sie cały czas podstaw zwizanych z obsługa tego sprzetu a w niedalekiej przyszłośći ~~ na wiosne zamierzam zainwestowac w nazwe to profejsonalniejszy sprzet. I dochodze do meritum pytania, które nurtuje mnie najbardziej.

Czy lepiej kupić drona nowego ? takiego jak wymawiany czesto walkera runner 250 czy porozmawiac z kims kto oferuje na sprzedaż tego typu drony ?

w ogole do was jako uzytkowników mam najbardziej ogólne pytania takie jak co polecacie ? na co zwrocic uwage ? tutorial, przewodnik. Naprawde bede bardzo wdzieczny za przekazanie info.

Dzieki, czekam na odp.


Pozdrawiam



k
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Majk99 »

Najlepiej złożyć samemu. Na początku może to się wydawać trudne, ale jak kupisz dobre rzeczy to pójdzie łatwo (i będziesz się słuchał bardziej doświadczonych). Tu masz fajny "tutorial" z nawet dobrymi częściami. A jeśli baardzo nie chcesz budować sam to lepiej zainwestować w eachine wizard (którego i tak po pierwszym mocniejszym krecie będziesz musiał umieć naprawić bo serwisów nie ma).
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Glizzda
Posty: 18
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: zachpom

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Glizzda »

Oo Dzieki za szybką odp.

No dobra rozumiem juz powoli. Nie mniej jednak siedze w necie i kolejna sprawa, ktora jest widoczna gołym okiem to fakt tego, ze wiekszośc nowych nie jest sprzedawana lokalnie tzn. w polsce. Tutaj tez rodzi mi sie watpliwosc bo na naszym rodzimym allegro ewetuo olx jest kilka ofert i zastanawiam sie czy z REGUŁY opłaca sie kupic "cały" zestaw od kogos czy wszystko pozbierac na nowo ?

Narazie jeszcze musze sie duzo pouczyc by nie podejsc do tematu jak kompletny ignorant i rwac włosy z głowy pozniej kiedy cos sie rozwali. Zbieranie informacji to b.wazna rzecz.
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: tomaszallprint »

tutaj masz https://rotorbuilds.com/builds gotowe projekty, opisane, ze zdjeciami, z linkami do czesci i od razu z kosztorysem, mozesz sobie poogladac, popatrzec i rozeznac jak to mniej wiecej wyglada, oczywiscie czesci sobie pozniej mozesz modyfikowac pod siebie. Ja rowniez polecam zrobic sobie samemu, zrobisz sam to i pozniej bedziesz wiedzial jak i co naprawic, a i pozniej naprawy beda tansze niz dokupywanie czesci do gotowca.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Majk99 »

Z kupowaniem na allegro/olx jest różnie - zależy czy trafisz na kogokolwiek, czy osobę która się zna (to chyba normalne). Na fb jest grupa Race Kopter, na której można się dużo o racerach dowiedzieć. A żeby nie rozwaać koptera dobrze jest kupić aparaturę i trenować na symulatorze (np Velocidrone, albo jeśli masz GTA V na pc to jest świetny mod na koptera).
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: grryf »

Ja zachęcam do budowania, ale potrzeba do tego planowania, kalkulacji, czasu, chęci i zapału. Pierwsza 250 race można by jednak kupić.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: celestin »

grryf pisze:Ja zachęcam do budowania, ale potrzeba do tego planowania, kalkulacji, czasu, chęci i zapału. Pierwsza 250 race można by jednak kupić.
Teraz jest w czym wybierać 250 czy coś mniejszego gotowego
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
Glizzda
Posty: 18
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: zachpom

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Glizzda »

Dzieki panowie za odpowiedzi ! Ogladam te wszystkie filmiki i przegladam forum. Widze, ze zdania podzielone i rozne opinie na ten temat sie pojawiaja. Dochodze do takiego wniosku, ze najlepszym rozwiazaniem jest kupic od kogos sprawdzonego drona recznie skladanego i na podstawie jego uczyc sie wszystkiego co zwiazane z tym "teatem" od podstaw budowy po latanie i po po latanie FPV.

Jezeli chodzi o technike i konstrukcje to rozumiem to bez problemu. Mam troche obawy jednak jezeli chodzi o samo "skladanie" ze cos mi nie wyjdzie.

Jednak jest zima i do najlepszej pogody na latanie czyli wiosny jeszcze sporo czasu i mozna w domowym zaciszu poksladac cos samemu.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Majk99 »

Teraz to naprawdę nie jest trudne. Jeśli nie pomylisz - z + to po zlutowaniu i podstawowej konfiguracji (masa filmów na yt) kopter będzie latał bez problemu.
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Adrián »

Jak nie masz dwie lewe i potrafisz trzymać lutownice, to składaj.
Pierwszy nie dłużej niż jeden dzień plus Konfiguracja i masz gotowy do lotu.

Kilka lat temu to było jakieś wyzwanie", teraz każdy średnio rozgarnięty gimbus powinien to złożyć i polecieć z taką ilością wiedzy i możliwości.
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: grryf »

Zimą się nie spieszy, przesylki idą aż dojdą, stres średni, jest spokoj i mozna lutowac ;-)
Ja dzisiaj, po 2 tyg od złożenia mialem nadzieję na lot fpv (byly problemy), poszedlem polatac i okazalo sie ze przeholowalem z ustawieniami kamerki i mialem bialy ekran na zewnatrz (w domu ustawilem przy slabym swietle). Dzisiaj znowu lutowanie wtyczki osd do kamerki i zimnego przy okazji odkrytego lutu.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Glizzda
Posty: 18
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: zachpom

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Glizzda »

Jeszcze raz Panowie dziekuje za odpowiedzi.

Z wszystkiego klaruje mi sie juz dość prosta całość. Tak mysle, ze najlepszym rozwiazaniem bedzie rozegranie to w 3 krokach.
(nie bede posługiwał sie jeszcze fachowym nazewnictwem i prosze nie denerwujcie sie z tego powodu, jestem w tym temacie jeszcze dosc swiezy i nie chce sie po prostu zblaznic, wraz z nabieraniem info i doswiadczenia napewno to podgonie).

Do rzeczy :
3 kroki :
1) po zapoznaniu sie ze wszystkim co zwiazane. Zamowienie czesci i samodzielne skonstruowanie quadocoptera (prawdopodobnie bede uderzał w cos z klasy 250
2) w trakcie konstrukcji zapoznam sie z dostepnymi na rynku FC i zainwestuje w ten sprzet
3) jak juz zbuduje i kupie FC i nabiore wstepnej oglady z takim sprzetem. Przejde do kupna googli i bedzie wesoło :)

mysle, ze krok 3 nastapi juz w okolicach wczesnej wiosny ~koniec marca poczatek kwietnia

Dzieki jeszcze raz, naprawde.

w razie pytan czy porad smiało bede pytał

prosze o zostawienie otwartego tematu, dla ewetuo kogos nastepnego z podobnym problem


k
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Hudy_edd »

Bardzo dobrze wykombinowales.
Czesci zamawiaj z BG / GB np :) Zima jest wiec na spokojnie sobie quada skompletujesz.
Jesli moge cos doradzić to szukaj fc z procesorem F3 / F4 i juz z wbudowanym osd. Zaoszczędzi Ci to sporo pracy :)
Rame szukaj pod 5 calo 220 do max 250 :) Na początek jakos martian II bym zalecił. Jest tam sporo miejsca. Kamere szukaj taka co bedzie miala szeroki zakres pracy jesli chodzi o napiecie i vxt tak samo. Kamera nie musi byc jakos wyczesana...np clon hs1177 ~80zl jest spoko
.
Nie zapomnij o ładowarce i apce bo bez tego lipa Panie.... No o gogle...ja np bez gogli nie widze sensu latać bo to właśnie fpv daje ten przysłowiowy smaczek.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
szczemp
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 14:38

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: szczemp »

Jak nie bardzo wiesz jakie części dobrać, tak żeby jedne z drugimi pasowały, to możesz kupić jakiś zestaw do montażu. Są u chińczyków takie. Przeważnie zawierają ramę, silniki, śmigła, regulatory i kontroler lotu. Potrzeby jeszcze jest pakiet i radio z odbiornikiem.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Majk99 »

szczemp pisze:Jak nie bardzo wiesz jakie części dobrać, tak żeby jedne z drugimi pasowały, to możesz kupić jakiś zestaw do montażu. Są u chińczyków takie. Przeważnie zawierają ramę, silniki, śmigła, regulatory i kontroler lotu. Potrzeby jeszcze jest pakiet i radio z odbiornikiem.
No są takie, ale przeważnie to stary szajs, na którym już nikt nie lata (np fc z prockiem F1). Zawsze lepiej kupować samemu ;-)
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
ODPOWIEDZ