250 na poczatek ?

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Glizzda
Posty: 18
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: zachpom

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Glizzda »

Jak byscie mi w myslach Panowie czytali.

Przyznam sie, ze rozpietosc wszystkich informacji zwiazanych z "zrobieniem" coptera jest tak przytlaczajaca, ze jeszcze nie zrobilem NIC.
Na samym poczatku wspominałem wam, ze mam coptera z marketu i latam nim "wkolo nogi" jak to mawia sie na forum.

Dobra do rzeczy. Co waszym zdaniem bedzie najlepszym rozwiazaniem ? Pytanie, moze blache, ale co bym chciał uslyszec.
Jaka aparature kupic, ktore sa badziewne, ktore daja rade ? Ostatnio z meandrów wyłąniaja mi sie pytania czy DEVO 7 czy Turnigy 9x PRO to ten sam poziom co FUTABA XX ?? Nie mam z tym zadnego kontaktu a czytanie instrukcji i polecen na sucho powoduje u mnie jeszcze wiekszy bałagan.

@Majk99 masz jakies ciekawe pomysly jak rozpoczął byś w tym momencie swoja przygode i co poleciłbys komus poczatkujacemu w tej klasie dronów "250" tak by rozpoczynac zabawe z FPV tak by była przy tym frajda ? Idzie Wiosna a ja jedynce co widze to nowe filmiki uzytkowników forum vel stricto youtuba i dostaje szału, ze nie wiem jak sie w tym temacie poruszac.
Awatar użytkownika
Mobrus
Posty: 55
Rejestracja: sobota 23 gru 2017, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Mobrus »

Ja stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się na aparaturę Frsky Taranis Q X7.
Wychodząc od zera w tym tygodniu zakończyłem budowę pierwszej 250tki. Dzisiaj wylatalem 2 pakiety. Co prawda jeszcze bez kamery (prawie tydzień leży w moim mieście na poczcie) ale zabawa przednia.
----------------------------------------------------
http://www.siepomaga.pl/tomek-obrusiewicz/
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: Majk99 »

Tak jak kolega wyżej pisze Taranis QX7 to świetny wybór (sam go mam, a początkujący nie jestem, chyba :-P ). A taki zestaw na początek: silniki RCX 2206 albo Emax RS2205, esc Dys XM20 (nie są najnowsze, ale działają dobrze i są bardzo wytrzymałe), fc jest dużo opcji np DemonRC Soul F4 ,rama tutaj jest duży wybór, tylko nie wybieraj najtańszej bo klony lubią być bardzo słabe i jedna gleba może je połamać, są polskie ramy DemonRC, RotoRacer (Slim, RR210), ja też jedną zrobiłem ale może być trudna dla początkującego i nie mam wszystkich śrubek :-P , nadajnik video np tx01 (albo coś takiego, to jest nadajnik taki sam jak przy kamerach do tiny whoopa), kamera Runcam Micro Swift najtańsza i najlepsza (wg mnie) opcja, są teraz nowe micro lepsze, ale na początek starczy, ew HS1177 ale to już trochę stare, śmigła Dal Cyclone 5046, odbiornik w kopterze zależnie od aparatury, jeśli frsky to najlepiej R-XSR (droższy ale z telemetrią), XM+ (tańszy ale bez telemetrii). To tyle jeśli chodzi o koptera. Gogle to jakieś "kubły", podobno eachine vdr2 są dobre (co do nazwy mogę się mylić, nie miałem i piszę z pamięci). Aha, i jeszcze jedno, nie wiem dlaczego ciągnie się za racerami nazwa "250", te ramy i śmigła 5" od dawna nie idą już w parze, dużo częściej spotyka się ramy 200-220mm.
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
szczemp
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 14:38

Re: 250 na poczatek ?

Post autor: szczemp »

Jasne. Ale jak kolega dopiero zaczyna i ma to być pierwszy kopter, moim zdaniem warto. W końcu nie jest drogi taki zestaw. Potem można wymieniać części stopniowo.
ODPOWIEDZ