Nierównomierne obroty silnika

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cDonarski
Posty: 17
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 08:25
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Nierównomierne obroty silnika

Post autor: cDonarski »

Dron to rama450, 4 regulatory EMAX 30A SimonK, 4 silniki A2212 1000KV 2-3s, kontroler Naze32 Full, odbiornik i nadajnik Turnigy 9X

Problem polega na tym, iz po uzbrojeniu maszyny (armed) 3 silniki ruszają - jeden nie drgnie nawet, ale znów w programie jak suwakiem przesuwam to silniki elegancko ruszają w tym samym momencie, tych samych obrotów dostają - przynajmniej "na oko" mi się tak wydaje. Więc dlaczego w programie są skalibrowane a w inny sposób nie chcą pracować. Spójrzcie proszę na wideo.

https://streamable.com/s/vmyhi/jautsa
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nierównomierne obroty silnika

Post autor: Verid »

A jak po uzbrojeniu dasz gazu to 4 rusza? ACC było kalibrowane? Może druniowi się wydaje że stoi krzywo i próbuje kompensować.
Ten wredny...
cDonarski
Posty: 17
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 08:25
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Re: Nierównomierne obroty silnika

Post autor: cDonarski »

Jeśli chodzi o stablizację to stoi równo - proszę rzućcie okiem jeszcze co pokazuje cleanflight (2. screen)

Dziwną rzecz teraz zauważyłem, w zależności jak na nadajniku szybko przesunę drążek gazu to silniki szybciej lub wolniej zaczynają chodzić lub przestają lub nawet nie zaczynają.

Na przyklad jak wezmę pełny gaz bardzo szybko to kręcą się tylko silniki 3 i 1, jak wezmę drążek gazu do środka to znów wszystkie kręcą.

https://s1.postimg.org/2xsei16u3x/dron.jpg

Edytuj posty!

Może być coś z czujnikami, bo w zależności jak przechylę drona to ten silnik startuje od początku. Boże ... zwariować można.
Awatar użytkownika
arni313
Posty: 141
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:16

Re: Nierównomierne obroty silnika

Post autor: arni313 »

Mam te regle same problemy miałem dopiero po wgraniu blheli normalnie zaczęło działac

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
cDonarski
Posty: 17
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 08:25
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Re: Nierównomierne obroty silnika

Post autor: cDonarski »

A czy też miałeś taki problem że po podłączeniu USB silniki sie uzbrajały i mogłeś obracać silniki w cleanflight? Są tutoriale jak kalibrować ESC w cleanflight - Master na maxa, później podłączasz pakiet i one się niby wtedy kalibrują i uzbrajają - no ale on już się uzbrajają po podłączeniu z USB :/
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Nierównomierne obroty silnika

Post autor: Docent »

Problem był już poruszany na forum:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=38&t=33666&start=15
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
cDonarski
Posty: 17
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 08:25
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Re: Nierównomierne obroty silnika

Post autor: cDonarski »

Widziałem ten temat i próbowałem w ten sposób, lecz w cleanflight jak wezmę master na full i podepnę akumulator to nic się nie dzieje, dopiero jak zjadę do minimum to silniki się stroją.

Jak biorę w cleanflight suwakami to te silniki działają elegancko - ruszaja w tym samym czasie i ma mają te same obroty - ale jak już przyjdze do włączenia nadajnika i podpięcie aku i uzbrojenia to 3 ruszają, jeden nie drgnie.
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Nierównomierne obroty silnika

Post autor: Docent »

Jeszcze raz zadam pytanie. Jaką wersję Naze32 dokładnie posiadasz?
W jednej z wersji Naze32 rev6 był problem z kalibracją ESC i pomagało zastosowanie diody na zasilaniu. Powinieneś pokazać jak masz to wszystko skonfigurowane bo narazie wróżymy z fusów.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
ODPOWIEDZ