Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kupić

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

DronNOOB

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: DronNOOB »

Ja kupiłem by ten RTF zestaw - XK380 jeśli cena 800-900 zł i nic więcej. W cenie już masz baterie, aparatura mode 2.
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: kiu86 »

Różnica w cenie jest pomijalna bo czy to 805zł XK X380 czy 850zł Quanum Nova Pro wraz z baterią na jedno wychodzi. Czy ten XK X380 nie jest słabszy? ma silniki 2212, a Quanum Nova Pro ma silniki 2312 no i Quanum Nova chyba bardzie znany i rozpoznawalny model w Polsce, wiec większa szansa na uzyskanie pomocy w razie co.
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: kiu86 »

Czytałem ten temat, ale ostatnia strona nie napawa optymizmem szczególnie ten niekontrolowane opadanie. No i ta apka z zestawu wygląda jak od zabawkowego helikoptera za około 200zł RTF :P wizualnie bardziej podoba mi się Quanum Nova Pro.
DronNOOB

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: DronNOOB »

Jak już zdecydowałeś to po co pytasz :D Co do apki to czy ja wiem QN nie ma żadnego ekranu tylko światełka, na XK LSD ekran i uważam tą apke bardziej sympatyczną. Apka QN naśladowanie apki Phantoma pierwszych generacji. Zauważ, że na XK 380 piszą, że link stabilny jest do ok 1000m, na QanumNowa tyle na pewno bez modów nie osiągniesz. Ale masz racje kup QuanumNowa model bardziej znany w PL, części zapasowych myślę, że jest więcej.
filos51
Posty: 33
Rejestracja: środa 27 lip 2016, 15:04

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: filos51 »

Witaj
Byłem w posiadaniu wersji pro.
Wada to chyba jak zawsze przy obudowach słabe możliwości przeróbek.
Zalety to apm 2.6 na pokładzie czyli pełne zarządzanie kopterem.
Ja miałem wersję RTF średni czas lotu z gimbalem walkera q2d tym plastikowym i sjcam 4000 to 16min, jak przekroczyłem 18 min to zabrakło mu prądu przy lądowaniu i z 6m twardo przyziemił.
Doposażyłem go w fpv oraz minimosd ,max odległość przed utratą linka to 900m w poziomie i 65 w pionie na dośc odludnym i płaskim terenie.
W porównaniu z Phantomami napewno większa bezwładność przy manewrowniu.
Pozdrawiam
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: kiu86 »

A powiedzcie mi jak wygląda sprawa sprawa zakupów na HK z magazynu UK? mogą dowalić vat lub clo czy nie? bo oni za 218$ + 20$ wysyłka mają Quanum Nova Pro mode 2 RTF i to byłoby dla mnie idealne rozwiązanie.
https://hobbyking.com/en_us/nova-pro-ma ... ?wrh_pdp=1
DronNOOB

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

mogą dowalić vat lub clo czy nie? 
UK na razie jest członkiem UE, więc nie mają podstaw prawnych. Ale sprawdź czy magazyn UK wysyła do PL paczki, wiem, że baterie na pewno nie wysyłają.
Ja zamawiałem do koleżanki w UK a ona do mnie wysyłała. Jak dodajesz tą Twoja QN do koszyka pisze, że niby wysyłają za €16.68.
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: kiu86 »

No i kupiłem tego RTFa mode 2 z UK. Normalnie wszystko wybrałem z magazynu UK wysyła około 20$ zapłaciłem poprzez paypal i normalnie przeszło oby się udało i wszystko doszło jak należy. niby powinno dojść w ciągu 3-10 dni roboczych.

Edit:

Dzisiaj dotarł do mnie Quanum Nova Pro (4 dni od zamówienia do odbioru). Wygląda naprawdę super. Podłączyłem tylko bez śmigieł by sprawdzić czy wszystkie silniki działają i czy dron reaguje na przechylanie (zwiększanie obrotów odpowiednich silników) i wszystko jest jak najbardziej oki. Jutro jak czas pozwoli zabiorę się za podłączenie do kompa kalibrację itp. i jak wszystko uda się właściwie ustawić i pogoda pozwoli to może zrobię krótki lot. Jednak nie mam parcia wolę trzy razy sprawdzić wszystko na ziemi i w kompie nim od razu próbować pierwszych lotów.
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: kiu86 »

Słuchajcie domyślam się, że macie dosyć ludzi podobnych do mnie (początkujących). Uwierzcie przeczytałem dużo tematów i ciężko się połapać w ty wszystkim po przeczytaniu 40 stron informacji (jedno ze źródeł). Proszę pokierujcie mnie na co warto zwrócić uwagę przed pierwszym lotem. Co gdzie i jak ustawić w programie Mission Planner. Oczywiści wszystko o co pytam mam na myśli Quanum Nova Pro.

P.S. ile waży gotowy do lotu Quanum Nova Pro? z opisu z HK wynika 875g (Flying weight: 875g), a ja jak zważyłem to wyszło mi coś około 1080g (dron + śmigła + bateria + mocowanie kamery z zestawu - wszystko RTF)
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: skazi »

No skoro Ci wyszło 1080g to znaczy że tyle waży, nie ma co ślepo wierzyć w to co piszą sprzedawcy w opisach.
DronNOOB

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: DronNOOB »

gdzie i jak ustawić w programie Mission Planner.
Jest to zestaw RTF czyli gotowy do lotu, nie grzebaj w MP bez powodu tym bardziej nie miałeś z nim nigdy styczności.
Na poziom początkującego całkowicie wystarczy to co producent tam założył.
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: kiu86 »

Nie tyle o grzebanie w ustawieniach charakterystyki lotu mi chodzi co o to, żeby posprawdzać czy właściwie jest ustawiony barometr, żyroskop, gps, czy pokrywa się wskazanie północy itp. chciałbym mieć pewność, że jeżeli zaszłaby taka potrzeba i po wybraniu RTH dron wrócił na miejsce startu, a nie poleciał w druga stronę :P
DronNOOB

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: DronNOOB »

Po wtórze jeszcze raz - to zestaw RTF czyli "gotowy do lotu". Masz problemy z zachowaniem koptera w locie? nieprawidłowo działają tryby lotu? Wtedy tak. Jeśli wszytko działa nie właź tam, bo za chwile będzie kolejny post "ma ktoś domyślne ustawienia w MP dla Quanum Nowa?" Kalibrację żyroskopu, kompasu robi się bez połączenia z MP. Czytaj instrukcję, oglądaj filmiki na YT. Ten model z zasady ma działać bez podłączenia do komputera i zmian domyślnych ustawien w MP.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Quanum Nova PRO (Lite Version) (Mode 1) - czy warto kup

Post autor: tombstone »

ale jakby cię pokusiło na mission planera to:
- odłącz kompa od internetu, i nie aktualizuj softu
[bo może być tak jak w cx20, że później logi nie działają]
- nie używaj rolki myszy, bo nie przesuwa strony góra/dół, tylko zmienia parametry
- zapisz fabryczne ustawienia parametrów do pliku na kompie
i teraz dopiero wchodzisz sobie w wizarda i kalibrujesz
ODPOWIEDZ