MJX Bugs 2 B2W

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rafal5000
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 17:24

MJX Bugs 2 B2W

Post autor: rafal5000 »

Witajcie.
Nie znalazłem tematu o MJX Bugs 2 B2W. Posiada ktoś takiego drona? Podzieli się opinią o nim i jakimiś modami?
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: Lenny »

Jak chcesz robić mody, to kup b2c, bo jest tańszy w zakupie.
B2W zbiera dużo pozytywnych opinii na zagranicznych forach. Transmisja obrazu po WiFi zależnie od warunków 300-500m co jest bardzo dobrym wynikiem.
DronNOOB

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: DronNOOB »

To kopia Hubsana H501s, więc daj 200 dolców i kup oryginał ( standard wersja, różnica tylko w aparaturze) z już wbudowanym FPV na 5,8,lepszą kamera i dużą możliwością modyfikacji. Po wymianie anten standard wersja bez problemu lata na 1,5 km ( bez wymiany na ok 500), w internecie jest dużo alternatywnego oprogramowania, modów, inne.
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: Lenny »

Kopia tylko z wyglądu. Wystarczy obejrzeć recenzje na YouTube, b2w zbiera same pozytywne opinie. Bez żadnych modów lata na 1km.
DronNOOB

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: DronNOOB »

Jest kopia i to gorsza. Mam 501S w wersji pro i miałem w rekach tego MJX. Nie muszę oglądać filmy aby wyrobić sobie opinie.
MJX to firma robiąca zabawki, natomiast HUBSAN od dawno robi również profesjonalne modele (Hubsan 109PRO).
Ten MJX nie ma pełnej telemetrii, nie ma GPS w nadajniku, kamera o wiele gorsza, galareta w obrazie, baterie zapasowe kosztują drożej ( do hubsana 14 USD). Hubsan ma FPV na 5,8 z podwójnym obornikiem. MJX nie ma opcji Follow Me Mode. Dedykowane oprogramowanie Hubsana często aktualizowane do nadajnika i samego kwadrokoptera. Jest dużo modów ( na przykład zwiększających prędkość w GPS, w trybie powrotu do domu, każdy parametr można zmieniać). Dostępność części jest bardzo duża. Jedyny plus który znalazłem to obsługa GPS+Glonas. Hubsan łapie bez problemu 12 satelit na dronie i 12 na aparaturze.
Opinie nie należy opierać tylko na filmach z YT w dużej ilości to filmy sponsorowane ( wysyłają zabawkę za pozytywną opinie, lub chwalą dla zarobków z sytemu partnerskiego).
Zobacz sobie tematy na RC grupach, innych RC forum. O popularności modelu można sądzić po ilości postów w temacie. Na jednym z popularnych forum RC temat hubsan 501S ma już ponad 500 stron, a MJXBugsa 2/3 ok 20.
Kopia tylko z wyglądu.
Chińczycy chcieli skopiować najpopularniejszy model drugich Chińczyków. Skopiowali tylko wygląd? :D, Chyba nie masz pojęcia jak to Chinach działa. Skopiowali wszytko co dało się skopiować tanim kosztem. MJX nie ma doświadczenia w bardziej zaawansowanych modelach z GPS.
Więc po co kupować kopię jeśli bardziej popularny oryginał jest w podobnej cenie.


Co do zasięgu ja na PRO bez modów latałem na 1800 metrów dalej po prostu nie chciałem bo po co. Wizja, telemetria i sterowanie jeszcze było OK. Czas lotu w GPS trybie 21 min.
MJX wątpię, że lata deklarowane 20 min bo ma baterie 2S 1800 mAh, a Hubsan 2S 2700mAh, waga 445 gr MJX vs 410 gr Hubsan.

A teraz uwaga na BG cena MJX Bugs 2 B2W 234 USD, Hubsan H501S 203 USD. Więc za co płacić więcej?
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: Lenny »

Sorry, ale B2W można kupić za 113$ na tomtop, na gearbest 135$, więc to prawie dwukrotnie mniej! Chyba kupuje się tam gdzie najtaniej, a nie najdrozej, więc porównania nietrafione.
Druga sprawa co do ilości stron na forum RC, b2w i b2c to nowe modele w przeciwieństwie do hubsan więc znowu argument nietrafione.
Wystarczy poczytać ostatnie wpisy o hubsan. Obraz ziarno, problemy z oprogramowaniem i aktualizaciami, odlatujace sprzęty itp.
Cena do jakości tylko i wyłącznie MJX.
Sam mam MJX Bugs 6 i zadowoleny byłem tak, że to jest moja druga sztuka.
Żeby nie było, że Hubsan jest zły, nie nie jest.
Sam wczoraj zamówiłem wersję Hubsan H501A X4, bo ma planowanie trasy, orbitowanie itp, ale cena była 98$ więc było warto.

Tak jak pisałem
MJX Bugs B2W - 113$
Za Hubsana H501S Pro trzeba zapłacić prawie dwa razy więcej
więc wybór jest oczywisty jeśli komuś wystarczy obraz 500 metrów po WiFi, bo sam quad poleci ponad kilometr, zamiast 5.8G na 3 calowym wyświetlaczu.
rafal5000
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 17:24

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: rafal5000 »

Zaczynając ten temat o MJX B2W kupiłem go za 127$. Do husbana nie chciałem dokładać bo w przyszłości i tak zmienię na coś z gimbalem.
DronNOOB

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

Sorry, ale B2W można kupić za 113$ na tomtop, na gearbest 135$, więc to prawie dwukrotnie mniej! 
Przed dyskusją polecam sprawdzić, wykrzyknik nic nie pomoże. Jak również polecam zapoznać się z podstawowymi funkcjami jednego drugiego modelu.
Na tomtop już nie ma takiej cena obecnie 158 USD za wersje B2W
na Gearbeast zobacz sobie sam jaka teraz cena.

Obrazek

Kod: Zaznacz cały

Zaczynając ten temat o MJX B2W kupiłem go za 127$.
127 usd na pewno dobra cena, 200 nie ma za co dawać.
Ostatnio zmieniony niedziela 10 wrz 2017, 10:41 przez DronNOOB, łącznie zmieniany 2 razy.
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: Lenny »

Przecież kolega wyżej pisze Tobie, że kupił za 127$ co jest bardzo dobrą ceną i praktyczne 2 razy taniej niż 501s.
Nikt nie kupuje że ceny które pokazujesz, bo korzysta się z kuponów które te ceny obniżają.

Wczoraj kupiłem Hubsan H501A Air za 98$ dzięki kuoponowi gdzie cena wyjściowa była ponad 200$.
DronNOOB

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

zamiast 5.8G na 3 calowym wyświetlaczu.
Problem z Tobą jest taki, że nie masz pojęcia o czym piszesz
w standard wersji o której rozmawiamy ekran jest 4,3 calowy w wersji PRO 3,7 calowy.
Cały czas mówimy o wersji standard. Za 9 USD do aparatury wersji standard kupuje się anteny zewnętrzne dwóch typów + kable i zasięg FPV i link masz ponad 1200m.
Więc z mojej strony koniec dyskusji.
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: Lenny »

DronNOOB pisze: Mam 501S w wersji pro


Pisałem o wersji Pro. W standardzie jest taka rozdzielczość obrazu że szkoda kasy.
Nie dziwie się że kończysz dyskusje, bo obalilem wszystkie twoje argumenty łącznie z najważniejszm.
Cena MJX praktycznie dwa razy niższa od Hubsana.
Dziękuję. Dobranoc.
DronNOOB

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: DronNOOB »

Poziom merytoryczny Twojego "obalenia" jest zerowy bo nie masz tego o czym dyskutujemy.
Odwracasz kota ogonem najpierw piszesz 3 calowy ekran, okazuje się nawet nie w tej wersji jest 3,7, a w wersji za 200 USD {bez zniżek} jest 4,3.
Dalej nie odpowiedziałeś o czas lotu, jakoś kamery, galareta, opcja follow me, ceny baterii zapasowych.
Fakty są takie, że ten MJX to podróba Hubsana 501, cena hubsana bez żadnych kuponów i zniżek obecnie 202 USD i jest po wieloma względami lepszy ( oprócz obsługi Glonas). Za 127 USD kupić można, za nie co więcej lepiej Hubsan.
Ostatnio zmieniony niedziela 10 wrz 2017, 11:12 przez DronNOOB, łącznie zmieniany 1 raz.
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: Lenny »

Człowieku daj już spokój i odejdź, piszesz, że masz wersje Pro, później przeskakujesz na Standard.
3,7 to nadal 3 cale, a nie 5.
Piszesz o jakiś kosmicznych cenach gdzie nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje, bo korzysta się z kodów.
Odejdź już i się nie osmieszaj. Ja z Tobą już kończę rozmowę. Żegnam.
DronNOOB

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: DronNOOB »

Mam wersje PRO ale gadamy cały czas o wersji standard, która kosztuje bez żadnych zniżek 202 USD. Jak użyć kodów, kupić z czyjegoś PP, będzie taniej.
Wycieczki osobiste zostaw dla siebie to publiczne forum. Jest prawdopodobieństwo, że Twój czerwony pasek może zwiększyć się.
Napisałem już dawno wyżej za 127 USD kupić takiego MJX można, jeśli cena będzie już ok 200 usd - nie warto bo lepszy oryginał na którym wzorowali się.
viper26
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 12:14
Lokalizacja: Złota

Re: MJX Bugs 2 B2W

Post autor: viper26 »

Lenny pisze: Tak jak pisałem
MJX Bugs B2W - 113$
Za Hubsana H501S Pro trzeba zapłacić prawie dwa razy więcej
więc wybór jest oczywisty jeśli komuś wystarczy obraz 500 metrów po WiFi, bo sam quad poleci ponad kilometr, zamiast 5.8G na 3 calowym wyświetlaczu.
Mozna prosic kod na tą cene?

Jaka jest róznica miedzy B2W a B2C?
ODPOWIEDZ