Hexa 250mm - czyli czym się zająć zimą ?

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Hexa 250mm - czyli czym się zająć zimą ?

Post autor: KM »

Sezon lotniczy jeszcze w pełni, ale tak sobie już myślę co bym sobie zbudował zimą :)

Na to wychodzi, że przydałaby mi się maszyna z jednej strony mała i poręczna (uwielbiam latanie 250-ka, w przeciwieństwie do 550-ki która głównie leży i się kurzy ostatnio...) Z drugiej strony chętnie bym do takiej małej maszyny podwiesił gimbala z GoPro (jako demontowalną opcję). No i tu już zrobi się pewnie mułowato... Może więc rozwiązaniem jest hexa? Ale pozostając przy małej i poręcznej ramie. Dodatkowy plus to nieco większa tolerancja na awarie sprzętu (zaliczyłem już pada ESC-a w locie i wiem dobrze czym to się kończy w quadzie...)

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i komentarze.
Czy to ma sens, czy nie ma?
Jak się w ogóle lata heksą? Tak samo, czy jakoś inaczej się to czuje? Nigdy nie próbowałem...
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Hexa 250mm - czyli czym się zająć zimą ?

Post autor: KM »

Widzę, że temat niepopularny...

Trochę pogooglałem i na to wychodzi, że w ogóle hexacoptery przestały być popularne. W ofercie nie ma już żadnych fajnych ram... Tzn. jedna mi się podoba - "tilt hexacopter" z Armattana (http://www.armattanquads.com/hexacopter-tilt/), ale cena odstrasza... :(
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Hexa 250mm - czyli czym się zająć zimą ?

Post autor: Baqsthc »

Nie znaczy to że musisz się zniechęcać. Zimą długa bierz jakiś program zaprojektuj swoją. Na forum znajdzie się ktoś kto wytnie a ja z wielką chęcią zobaczę ci Ci z tego wyjdzie :D
ODPOWIEDZ