Eachine Flyingfrog Q90 + Devo 7E

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

revanspl
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 23 lip 2017, 08:32

Eachine Flyingfrog Q90 + Devo 7E

Post autor: revanspl »

Hej, jestem raczej niedoświadczonym użytkownikiem, więc przepraszam za oczywistości (jeżeli takie się trafią) [do tej pory pracowałem na pixhawkach i pixracerach].

Znajomy poprosił mnie abym połączył zakupionego świeżo drona Eachine Flyingfrog Q90 z odbiornikiem Devo 7E.
Aby to zrobić to za pomocą jakiegoś oprogramowania (np.: BetaFlight) muszę przeprowadzić konfigurację.
Niestety wstyd się przyznać, ale nie umiem go połączyć z komputerem. Dokładniej w momencie kliknięcia connect komputer próbuje otworzyć serialport i niestety kończy się to porażką i komunikatem serial port successfully closed i nic nie mogę zrobić.

Nie koniecznie proszę o gotowe rozwiązania, ale raczej poradę co powinienem spróbować zrobić.
Oprogramowanie otwierane jako appka chrome, sterowniki zainstalowane (2 pierwsze).
Można powiedzieć że żółtodziób chciałby sobie chwilkę polatać i rozpocząć swoją przygodę z dronami.

Z góry dziękuję :).
Awatar użytkownika
Wojtek03
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 lip 2017, 08:17
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Eachine Flyingfrog Q90 + Devo 7E

Post autor: Wojtek03 »

Każdy zaczyna i każdy ma się uczyć więc warto i trzeba pytać.
Jak otwierasz Beataflight lub Cleanflight to w zakładce Welcome (CF) wyświetlane są sterowniki których potrzebujesz, a dokładniej:
CP210x
ST USB VCP
Zadiga używasz jeżeli chcesz wgrać firmware i podczas wgrywania wyświetla błąd bootloadera wtedy trzeba podmienić sterowniki.
Ale najpierw pierwsze dwa i wtedy daj znać co i jak.
Walkera, Syma ,Nine Eagle, Tarot, MJX, DJI, Zerotech, AEE
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Eachine Flyingfrog Q90 + Devo 7E

Post autor: Z.W15 »

[quote="revanspl"]Hej, jestem raczej niedoświadczonym użytkownikiem, więc przepraszam za oczywistości (jeżeli takie się trafią) [do tej pory pracowałem na pixhawkach i pixracerach].

Znajomy poprosił mnie abym połączył zakupionego świeżo drona Eachine Flyingfrog Q90 z odbiornikiem Devo 7E.

a jaki tam odbiornik bo 7E Devo to nadajnik
revanspl
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 23 lip 2017, 08:32

Re: Eachine Flyingfrog Q90 + Devo 7E

Post autor: revanspl »

Chyba te sterowniki instalowałem, ale zrobię to jeszcze raz dla pewności i dam znać co i jak.

Co do drona, to kolega powiedział mi ostatnio, że kiedyś udało mu się go podłączyć do betaflighta , ale coś poprzestawiał i teraz dron się nie komunikuje z komputerem. Mógł coś uszkodzić tudzież, można jakoś zresetować płytkę drona bez pc?
ODPOWIEDZ