Lipo charging board. Czy jest opcja ładowania wielu baterii.

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Lipo charging board. Czy jest opcja ładowania wielu baterii.

Post autor: Kidier »

Ostatnio wpadłem na temat szybszego ładowania akumulatorów lipo. Tylko pojawią się jedno pytanie. Czy można ładować baterie o różniących się niewiele pojemnościach? Bo oczywiście znajdziemy odpowiedzi że nie, nie wolno, że to rozwali ładowarkę . Ale to nie jest do końca sprecyzowanie. Bo o ile przy połączeniu równoległym nie mam nowy o łączeniu bateriach o rożnych celach, tak nie widzę powodu czemu nie można podłączyć baterie o różnych , ale niewiele różniących się pojemnościach. Bo skoro wolno rozładowanie baterie o takich samych pojemnośćiach, to nie ma opcji, żeby były identycznie rozładowane. Będzie różnica między połączonymi równolegle celami. To w takim razie jak jest to nadrabiane? Czy jest jakiś układ regulujący? Skoro tak to dlaczego nie wolno podpinać baterii np. 4S 1400 I 1550, czy 1550 i 1800.
Liczę na waszą opinię ;)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Lipo charging board. Czy jest opcja ładowania wielu bate

Post autor: pawelsky »

Kidier pisze:Skoro tak to dlaczego nie wolno podpinać baterii np. 4S 1400 I 1550, czy 1550 i 1800.
A kto twierdzi ze przy ladowaniu rownloeglym nie wolno?
Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Re: Lipo charging board. Czy jest opcja ładowania wielu bate

Post autor: Kidier »

pawelsky pisze: A kto twierdzi ze przy ladowaniu rownloeglym nie wolno?
Bo tak pisze w zaleceniach. Żeby nie "przeładować" innej baterii i nie spalić przejściówki. Wiele też osób opisujących to razgałęzienie mówi że trzeba stosować tę samą pojemność. Ale wg mnie to trochę nie logiczne.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Lipo charging board. Czy jest opcja ładowania wielu bate

Post autor: pawelsky »

Kidier pisze:Bo tak pisze w zaleceniach. Żeby nie "przeładować" innej baterii i nie spalić przejściówki.
Jakies zrodlo? Bo mam wrazenie ze mowisz o dwoch roznych rzeczach (roznica w pojemnosci vs roznice napiec)
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lipo charging board. Czy jest opcja ładowania wielu bate

Post autor: vaderjk »

Były testy robione i można łączyć o różnych pojemnościach i nowe i stare itp... Ważne żeby było tyle samo S i napięcie na tym samym poziomie.

Działa to tak że prąd większy popłynie na większy pakiet a mniejszy na mniejszą pojemność.
VaderJK AXN FPV Eagle Tree
Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Re: Lipo charging board. Czy jest opcja ładowania wielu bate

Post autor: Kidier »

To super. To teraz zabieram się do ładowania. Wielkie dzięki za pomoc ;)
A co do źrudeł to wyczytałem to z angielskich opisów w sklepach takich jak hobbyking.
Ale n to już nie ważne. Grunt że się da. Dzięki wielkie ^_^
ODPOWIEDZ