Find My Drone DJI

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

radi00
Posty: 5
Rejestracja: piątek 19 maja 2017, 09:30
Lokalizacja: Irlandia

Find My Drone DJI

Post autor: radi00 »

Witam...
Wie może ktoś dlaczego w nowej funkcji DJI GO Find my Drone pokazuje mi że mój Phantom 4 znajduje sie na morzu w Afryce? Fizycznie stoi koło mnie...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Find My Drone DJI

Post autor: pawelsky »

radi00 pisze:Wie może ktoś dlaczego w nowej funkcji DJI GO Find my Drone pokazuje mi że mój Phantom 4 znajduje sie na morzu w Afryce?
Pewnie dlatego ze nie zlapal jeszcze sygnalu GPS...
radi00
Posty: 5
Rejestracja: piątek 19 maja 2017, 09:30
Lokalizacja: Irlandia

Re: Find My Drone DJI

Post autor: radi00 »

pawelsky własnie mam sygnał i to mnie dziwi,caly czas jak włącze funkcje find my drone pokazuje mi moja lokacje na mapie i moj dron ktory według nich znajduje sie na morzu w afryce...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Find My Drone DJI

Post autor: pawelsky »

radi00 pisze:pawelsky własnie mam sygnał i to mnie dziwi,caly czas jak włącze funkcje find my drone pokazuje mi moja lokacje na mapie i moj dron ktory według nich znajduje sie na morzu w afryce...
Twoja lokalizacja a lokalizacja drona to dwie rozne sprawy. Pierwsza okreslasz na podstawie pozycji telefonu/tabletu. Druga na podstawie GPSa w dronie. To ze znana jest pierwsza nie oznacza automatycznie za znana jest druga (szegolnie jesli testujesz w domu).

Pokaz screenshota z DJI Go (glowny ekran).
radi00
Posty: 5
Rejestracja: piątek 19 maja 2017, 09:30
Lokalizacja: Irlandia

Re: Find My Drone DJI

Post autor: radi00 »

pawelsky pisze:
radi00 pisze:pawelsky własnie mam sygnał i to mnie dziwi,caly czas jak włącze funkcje find my drone pokazuje mi moja lokacje na mapie i moj dron ktory według nich znajduje sie na morzu w afryce...
Twoja lokalizacja a lokalizacja drona to dwie rozne sprawy. Pierwsza okreslasz na podstawie pozycji telefonu/tabletu. Druga na podstawie GPSa w dronie. To ze znana jest pierwsza nie oznacza automatycznie za znana jest druga (szegolnie jesli testujesz w domu).

Pokaz screenshota z DJI Go (glowny ekran).
Załączniki
Moja lokalizacja jest ok ale lokalizacja Drona według mapy znajduje sie w Afryce..?????
Moja lokalizacja jest ok ale lokalizacja Drona według mapy znajduje sie w Afryce..?????
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_3ac4.jpg (41.21 KiB) Przejrzano 4879 razy
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Find My Drone DJI

Post autor: ocean_wro »

A coś tych satelit to nie za mało masz ? Na mój gust całe zero. Może stąd dron nie kuma gdzie jest.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
radi00
Posty: 5
Rejestracja: piątek 19 maja 2017, 09:30
Lokalizacja: Irlandia

Re: Find My Drone DJI

Post autor: radi00 »

Juz wszystko ok...przedtem jak sprawdzałem w domu to miał jakies satelity ale widziały one go w Afryce a teraz wyszedlem z nim na dwór i pokazał jak na zdjeciach.. :-) obok mnie juz jest,najwyraznej wrócił juz z Afryki do Europy :-) temat z mojej strony wyjasniony..Dziekuje za podpowiedzi.
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_3ac6.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_3ac6.jpg (180.65 KiB) Przejrzano 4868 razy
EDIT - scalenie

To jest to drugie zdjeice z mapą i dronem obok mnie :-)
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_3ac5.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_3ac5.jpg (23.33 KiB) Przejrzano 4868 razy
EDIT - scalenie, edytuj posty

No dobrze a czy ktoś mi potrafi wyjaśnić czemu on sobie ubzdurał że akurat w Afryce bedzie??? Z tego co wiem to nigdy tam nie był...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Find My Drone DJI

Post autor: pawelsky »

radi00 pisze:No dobrze a czy ktoś mi potrafi wyjaśnić czemu on sobie ubzdurał że akurat w Afryce bedzie???
Bo tam jest punkt o wspolrzednych 0.0, 0.0
radi00
Posty: 5
Rejestracja: piątek 19 maja 2017, 09:30
Lokalizacja: Irlandia

Re: Find My Drone DJI

Post autor: radi00 »

pawelsky pisze:
radi00 pisze:No dobrze a czy ktoś mi potrafi wyjaśnić czemu on sobie ubzdurał że akurat w Afryce bedzie???
Bo tam jest punkt o wspolrzednych 0.0, 0.0
Acha.....To juz trochę mi się rozjaśniło..dzieki
ODPOWIEDZ