Multikopter 210 dobór części

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marijuz
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 16:44
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Multikopter 210 dobór części

Post autor: marijuz »

Cześć!

Zabieram się za kompletowanie quadrokoptera inspirowany tym filmikiem
Dobrałem analogiczne części na ebayu i mam do Was pytanko czy zrobiłem to w odpowiedni sposób ;-)
Kamera - z wersji upgrade, 1000TVL, żeby obraz był przyzwoitej jakości, szczególnie że cena w porównaniu z wersją 600 TVL ok 8 zł różnicy
nadajnik - moc i częstotliwość się zgadza
rama - wygląda na identyczną jak na filmiku
ESC - inne niż na filmie, ale mam wrażenie że parametry się zgadzają
silnik - no i tu jest najgorzej, bo w sumie nie wiem czy silnik jest dobrany w odpowiedni sposób. Nie podali ciągu, ale jest napisane QAV 250 300 więc zrozumiałem że to rozmiary ramy do jakiej się nadaje, a moja rama to tylko 210, więc chyba nadaje się z zapasem
PDB - właściwie nie jest podane ile amper, więc może to nienajlepszy wybór?
FC - najtrudniejszy wybór, kompletnie nie wiem czym się kierować. Ten FC wygląda ok i zdaje mi się że jest identyczny z tym z filmiku, ponadto cena jest zachęcająca
śmigła - 5x4,5 więc chyba takie jak w filmie, ale w sumie śmigła to chyba najmniejszy problem

Oczywiście film milczy na temat innych niezbędnych podzespołów do odpalenia takiego quadrokoptera jak chociażby aparatura.
Mam 6-cio kanałową aparaturę HobbyKing, chyba starczy do tych zastosowań?
Film nie porusza również kwestii baterii. Mam taki akumulatorek. Nie za duży, nie za mały?
W końcu na filmie nie ma ani słowa o odbiorniku obrazu. Na ebayu znalazłem coś takiego. Będzie kompatybilne z wybranym przeze mnie nadajnikiem? Na początek podłączę go do turystycznego telewizorka zasilanego z akumulatora samochodowego, a potem się coś wymyśli ;-)
A może coś da się kupić po korzystniejszej cenie niż ja znalazłem?
Pozdrawiam :)
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: skazi »

Jedno podstawowe pytanie, dlaczego akurat ebay? Przecież autor filmu dał odnośniki do wszystkich części, lepiej brać wszystko z BG.
marijuz
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 16:44
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: marijuz »

Wyszło mi 10$ taniej niż autorowi filmu ;-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: Adrián »

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=40260 przejrzyj ten temat od deski do deski i wyciągnij wnioski. Masz tam całą listę podaną podzespołów wartych uwagi za umiarkowaną cenę.
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: Bouli_wro »

To szukaj na aliexpres, pewnie będzie jeszcze taniej, nie zdziwiłbym się jak te na ebay i tak są realizowane za pomocą aliexpres, kupujesz płacisz paypal a i tak wysyłka z chin ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: skazi »

marijuz pisze:Wyszło mi 10$ taniej niż autorowi filmu ;-)
Co z tego, jak wybrałeś jakieś kiepskie silniki i regle? Na BG można cenę zbić jeszcze kodem promocyjnym.
marijuz
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 16:44
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: marijuz »

Nawet więcej niż 10$, jak przeliczyłem dokładnie to wyszło mi 83$, a autor pisze o 99$. Ceny na tej stronie z YT wyświetlają się w złotówkach więc po przeliczeniu cen z ebaya po kursie 3,87 wyszło mi że na ebayu mam taniej o prawie 80 zł. Oczywiście że wysyłają z Chin, to zawsze tak działa. Ale chyba bardziej opłaca się kupować na ebayu bez pośredników niż na Aliexpress.

EDIT:
A jak wybrać dobre silniki i regle? Czym się kierować?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: Adrián »

marijuz pisze:A jak wybrać dobre silniki i regle? Czym się kierować?
Zrobić minimum:
Adrián pisze:http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=40260 przejrzyj ten temat od deski do deski i wyciągnij wnioski. Masz tam całą listę podaną podzespołów wartych uwagi za umiarkowaną cenę.
Nie ma co powielać i wałkować co temat tego samego. Przez to tworzy się bałagan. Bo każdy nowy, chcę być "obsłużony" indywidualnie..
marijuz
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 16:44
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: marijuz »

Kiedyś to się nazywało "koleżeństwo"
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: Adrián »

A teraz lenistwo.
Nawet nie masz chęci przeczytać gotowca. Po to się pisze tutaj na forum, by nie zadawać setki tych samych pytań. Ale jak widać, nie każdy o tym wie.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: rafi.devtox »

skazi pisze:
marijuz pisze:Wyszło mi 10$ taniej niż autorowi filmu ;-)
Co z tego, jak wybrałeś jakieś kiepskie silniki i regle? Na BG można cenę zbić jeszcze kodem promocyjnym.
Stara prawda jest taka.... Chciwy placi dwa razy.... Znam to z autopsji...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
WhiteElephant
Posty: 81
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 21:31
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: WhiteElephant »

Pierwszy raz kupujesz tanio, a drugi raz dobrze.

Masz pod filmikiem podane części. Tutaj celem Stewa był setup w określonym budżecie. Sztucznie ograniczył budżet, żeby pokazać, że nie każdy składany racer musi być wypasem i kosztować co najmniej półtora klocka w PLN.

Moim zdaniem nie ma sensu dusić jeszcze bardziej i szukać tańszych zamienników, bo niektóre Twoje propozycje są co najmniej wielką niewiadomą.
BG jest dobrym sklepem, jeśli chodzi o gotowe części. Jeśli znajdujesz dokładnie to samo na ali albo ebayu, ale kosztuje połowę tego, to nie zawsze oznacza, że jest to ta sama część.
marijuz
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 16:44
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: marijuz »

Faktycznie, na niektórych podzespołach nie ma co oszczędzać :-) Szczególnie że różnica ceny w silnikach jest prawie niezauważalna. Z ebaya wezmę może tylko te najprostsze mechaniczne części jak rama czy śmigła. Mam jeszcze pytanie o części które już mam, a więc aparaturę HK i akumulator - nadadzą się? W opisie filmiku nie ma linka do odbiornika FPV, czy ten znaleziony przeze mnie na ebayu będzie ok?
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Multikopter 210 dobór części

Post autor: Z.W15 »

marijuz pisze:Wyszło mi 10$ taniej niż autorowi filmu ;-)
Co i komu udowadniasz,mozesz kupic na BG gotowca z lipo, ladowarka w zestawie
ze wszystkimi kodami i obnizkami 70% ,masz jeszcze taniej co najmniej 20$ :-)
ODPOWIEDZ