Bateria 3S padła cela

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Bateria 3S padła cela

Post autor: ardjan »

Kupiłem do mojego racera 250, taką baterię:
https://hobbyking.com/en_us/multistar-1 ... tore=en_us

latałem 5-6 razy i dzisiaj w baterii padła 1 cela, ma 2,05V nie da się już tego uratować ? Dlaczego tak szybko padła ? Bateria jak leżała dłużej była w trybie STORAGE, ładowana imax b6. Alarm mam ustawiony na 3,5 a odcinkę 3,3V.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Bateria 3S padła cela

Post autor: kamilborkowski »

Możesz spróbować ją wybalansować, ale ona może długo już nie pożyć. Zgłoś reklamację bo to za szybko się stało żeby wynikało z jakiegoś totalnego zużycia. O ile oczywiście nie doprowadziłeś do nadmiernego rozładowania.
blex33
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 06:09
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bateria 3S padła cela

Post autor: blex33 »

Koledzy ja mam pytanie bo kupiłem drona i mam w komplecie 2 baterie 3S wszystko fajnie ale po rozładowaniu na ładowarce REDOX BETA pokazuje że jedna cela jest rozładowana do 2.6v pozostałe mają ponad 3. Dron tak naprawdę sam opada po jakimś czasie nawet nie pokazuje rozładowanej baterii. Teraz pytanie czy wysyłać te baterie na reklamacje (myślę że powinni to uwzględnić)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bateria 3S padła cela

Post autor: PiotrSz »

blex33 pisze:po rozładowaniu na ładowarce REDOX BETA pokazuje że jedna cela jest rozładowana do 2.6v pozostałe mają ponad 3
Baterii się nie rozładowuje a wprowadza do w tryb storage czyli około 3.8V na celę.
blex33 pisze:Dron tak naprawdę sam opada po jakimś czasie nawet nie pokazuje rozładowanej baterii.
Skoro latasz do momentu kiedy dron Ci opada to sam zajeździłeś baterię
blex33 pisze: Teraz pytanie czy wysyłać te baterie na reklamacje (myślę że powinni to uwzględnić)
czytają to co napisałeś wcześniej to na jakiej podstawie chcesz odesłać baterię na reklamację, z powodu Twojego niedopatrzenia czy na głupotę ?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Bateria 3S padła cela

Post autor: Adasko »

przy lipolach nikt nie odbiera reklamacji
odpowiedz zawsze ta sama
niepoprawna obsluga akumulatora
Hobby king mi nie uwzglednil reklamacji po 2 miesiacach uzytkowania
ale mialem sytuacje ze po 2 tygodniach padla cela i to samo
niepoprawna obsluga akumulatora
dzis juz nawet nie reklamuje bo to nie ma sensu
ODPOWIEDZ