SP Racing F3 - odpadły elementy SMD

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

grzechu24
Posty: 2
Rejestracja: środa 29 mar 2017, 14:43
Lokalizacja: Olsztyn

SP Racing F3 - odpadły elementy SMD

Post autor: grzechu24 »

Hejka koledzy!
Zdarzyło się, że w niewyjaśnionych i tajemniczych okolicznościach odpadły mi 2 elementy SMD z mojej płytki SP Racing F3.
Na załączonej fotografii (znalezionej na stronie producenta) zaznaczyłem rezystor i kondensator, o które mi chodzi.
Przez tą akcję przestał mi działać VBAT, pokazując wciąż maksymalną wartość 25,5V.
Czy jakaś dobra dusza, która posiada taką samą płytkę, mogłaby zmierzyć multimetrem te elementy i napisać mi wartości rezystancji i pojemności?
Spróbuję je dosztukować...
Dzięki bardzo za pomoc!
Załączniki
widok płytki z dołu
widok płytki z dołu
pcb-bottom-1.jpg (176.79 KiB) Przejrzano 3220 razy
madej
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Re: SP Racing F3 - odpadły elementy SMD

Post autor: madej »

Z objawów wynika, że rozsypał Ci się dzielnik napięcia i poleciało pełne VBAT na piny procesora. A biorąc pod uwagę, że w specyfikacji procesora jest napisane w punkcie 6.2 Absolute maximum ratings, że dla pinów TTa nie przekraczać 4V to rokowania są słabe. Zewrzyj VBAT (oczywiście bez podłącznego napięcia pod te piny), najlepiej jakimś rezystorem dla bezpieczeństwa i zobacz, jakie wtedy FC odczytuje napięcie. Powinno być 0, albo przynajmniej gdzieś w okolicach. Jeśli się nic nie zmieni to raczej po ADC i wlutowanie nic nie pomoże..
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: SP Racing F3 - odpadły elementy SMD

Post autor: rafi.devtox »

madej pisze:Z objawów wynika, że rozsypał Ci się dzielnik napięcia i poleciało pełne VBAT na piny procesora. A biorąc pod uwagę, że w specyfikacji procesora jest napisane w punkcie 6.2 Absolute maximum ratings, że dla pinów TTa nie przekraczać 4V to rokowania są słabe. Zewrzyj VBAT (oczywiście bez podłącznego napięcia pod te piny), najlepiej jakimś rezystorem dla bezpieczeństwa i zobacz, jakie wtedy FC odczytuje napięcie. Powinno być 0, albo przynajmniej gdzieś w okolicach. Jeśli się nic nie zmieni to raczej po ADC i wlutowanie nic nie pomoże..
No chyba ze wymieni procek....

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
grzechu24
Posty: 2
Rejestracja: środa 29 mar 2017, 14:43
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SP Racing F3 - odpadły elementy SMD

Post autor: grzechu24 »

Koledzy!
Tymczasem znalazłem gdzieś w internecie, że dzielnik napięcia VBAT działa na dzielniku 10k i 1ķ. Wlutowałem ten którego zabrakło i VBAT powrócił z martwych :)
Pozostał tylko ten kondensator, który nie wiem do czego jest, bo niby wszystko działa...
ODPOWIEDZ