Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Tytan »

Witam.
Od kilku dni czyli od momentu zakupu i pierwszego odpalenia zestawu do FPV czyli GoPro 3+ i całkiem ciekawego wynalazku jakim jest
Nadajnik https://abc-rc.pl/transmiter-go-pro-l250 Pojawił się problem, a mianowicie podczas odpalenia silników nawet na wolnych obrotach obraz z GoPro
Poprostu zanika. Na tym filmie pokazuje o co chodzi.

Nie wiem co powoduje tego rodzaju zakłócenia.
Kamerka na razie trzymała sie na rzepie , ale planuje zbudować pod nią podkładkę eliminujacą wibracje.
Moje pytanie brzmi co trzeba zrobic aby ten obraz z gopro po starcie silników był płynny. Zaznaczam ze chciałbym GoPro używać tak jak było to planowane czyli do latania Fpv i nagrywania jednocześnie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Verid »

Próbowałeś na innych kanałach?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Adrián »

Może napięcie spada i bec nie wyrabia. Jest wspólny do esc i nadajnika?
Podepnij kolejnego bec'a pod baterię i nadajnik i zobacz.
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Tytan »

@ Verid Próbowałem na wszystkich kanałach zawsze to samo się dzieje.
@Adrian Połączenie wygląda tak ze z głównego pakietu zasilane są 4 silniki oczywiście płytka sterująca tym wszystkim oraz nadajnik do sterowania copterem. GoPro ma własne zasilanie, a nadajnik do Fpv również ma osobne zasilanie.
Rozumiem ze wy zasilacie Nadajniki osobno przez ten układ bec ?
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: rafi.devtox »

Nadajnik masz podpiety pod 5/12v? Jakie jest zapotrzebowanie pradowe nadajnika? Ile twoj bec/pdb pociagnie? 3A? Wiecej? Masz podpiete ledy do bec'a/pdb?

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Tytan »

@rafi.devtox Przyznam sie ze zasilam go z pakietu głównego 11.1v
Co do tego bec a nie mam go, nie używam ledów i szczerze powiedziawszy nie wiedziałem ze trzeba zasilac nadajnik osobno.
Nadajnik to Turnigy9x8c V2 z tego co się orientuje potrzebuje on od 4.5-6.5v

Edito:
Zapomniałem dodac ze regle sa 20A i planowałem to tak aby miały w zapasie 5 A bo silniki biorą 15
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: rafi.devtox »

Sprawdz jeszcze jedna rzecz... Nadajnik napewno ma diode sygnalizujaca prace/zasilanie. Czy podczas tych zaklocen nie miga/resetuje sie nadajnik....

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Tytan »

Dioda cały czas świeci się. Nic się z nią podczas pracy silników nie dzieje.
Siedzę nad tym i nie wiem co zakłóca prace nadajnika. Zakładałem ze to regle maja na to jakiś wpływ czy wibracje, ale wibracje zlikwidowałem a problem pozostał. Dodam jeszcze ze rama deadCat to zmodyfikowana wersja( ta ze ścieżkami drukowanymi) regle są podłączone bezpośrednio pod ramę. tak abym nie musiał pchać więcej rzeczy do środka i dla zmniejszenia wagi.

Edito: Dziwna sprawa podkusiło mnie aby odkręcić śmigła i spróbować odpalić silnikli bez nich. I nie wiem juz o co chodzi bo bez smigieł obraz z GoPro nawet nie zamrugał. O co w tym chodzi ?
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: rafi.devtox »

Bo bez smigiel nie pobiera tyle pradu... Nie ma takiego spadku napiecia. Sprobuj dodac kondensator elektrolityczny 470uF/35v zgodnie z polaryzacja na zasilanie nadajnika... I sprawdz czy ze smiglami bedzie poprawa.... Problem moze polegac na tym ze ten odbiornik moze potrzebowac stabilnego zasilania do pracy... Jesli ty dasz mu zasilanie z pakietu i wlaczysz silniki to napiecie spada a dodatkowo jesli masz w reglach wlaczone hamowanie silnikami to jest burza ze hej... Jesli masz na pdb wyjscie 12v to sprobuj tam podlaczyc nadajnik. Zobacz tez w jakich pradach moze pracowac twoj nadajnik...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Lech55 »

rafi.devtox pisze: Jesli masz na pdb wyjscie 12v to sprobuj tam podlaczyc nadajnik
Pisze że ma 3S, to 12V odpada.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: rafi.devtox »

Na wyjsciu 12v w pdb przy 3s nigdy nie bedzie 12v ale mimo wszystko jesli napiecie wejsciowe nadajnika toleruje zakres 7-12v to mimo wszystko na takim wyjsciu bedzie stabilniejszy prad niz bezposrednio z pakietu mimo ze bedzie przypuscmy 11.3v....

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Verid »

Czekajta chłopaki bo coś mieszacie...Tytan najwięcej a Rafi zaraz po nim bo łyka jego bzdury jak małpa kit.
Tytan pisze: Połączenie wygląda tak ze z głównego pakietu zasilane są 4 silniki oczywiście płytka sterująca tym wszystkim oraz nadajnik do sterowania copterem. GoPro ma własne zasilanie, a nadajnik do Fpv również ma osobne zasilanie.
Rozumiem ze wy zasilacie Nadajniki osobno przez ten układ bec ?
Jaki kurna nadajnik do sterowania kopterem?? Aparaturę i kopter masz podpięte do jednego pakietu? Turnigy9x8c V2 to odbiornik!

Rafi - po hugona wafla każesz mu podpinać nadajnik wideo o którym napisał że ma osobne zasilanie (z resztą widać to na filmiku że ma dodatkowy pakiecik) do siejącego układu i jeszcze na dodatek do 12V gdzie w specyfikacji stoi na stronie jak byk: Napięcie wejściowe: 3.5~5.2V Koniecznie chcesz mieć kolejną spaleniznę do reanimacji żeby potem móc się tym na forum pochwalić czy znowu Maniek cię przeciągnął te 1000km i klepiesz mantrę serwisanta IT nie patrząc na to co delikwent napisał? Ja rozumiem chęć pomocy ale ogarnijta się chłopy. Jak ma separację zasilania wideo od koptera to jakie do cholery klękanie BEC'a na PCB czy inne bzdury??

Tytan - na 99% to nie są wibracje ale żeby to sprawdzić to po prostu odepnij GoPro wraz z nadajnikiem wideo i jego pakietem od koptera, postaw tuż obok i włącz silniki. Poza tym dla jasności najlepiej rozrysuj pod Paint'em co dokładnie z czym masz połączone i jak zasilone bo przy takim chaosie informacyjnym zaraz skończysz ze smrodem pieczonych scalaków.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: rafi.devtox »

Faktycznie wyszedl chaos. Kolega fakt napisal ze vtx ma oddzielne zasilanie a chwile pozniej ze zasila go z glownego pakietu... Ja myslalem ze rozmawiamy o vtx ale kolega dziwnie wpial w to wszystko link rc...
Nie mam specyfilacji przed nosem wiec po to zadalem mu pytania.. Ale niestety nie sprawdzil...

No nie 1000km... Dopiero 7 setke robie....

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Verid »

rafi.devtox pisze:Nie mam specyfilacji przed nosem wiec po to zadalem mu pytania.
Masz. Podał ją w pierwszym poście wklejając link do posiadanego nadajnika z ABC-RC.
rafi.devtox pisze:No nie 1000km... Dopiero 7 setke robie....
I tak zazdraszczam bo w moim przypadku 700km na budziku oznacza że za circa 100 będę na wakacjach....
Ten wredny...
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: rafi.devtox »

Verid pisze:
rafi.devtox pisze:Nie mam specyfilacji przed nosem wiec po to zadalem mu pytania.
Masz. Podał ją w pierwszym poście wklejając link do posiadanego nadajnika z ABC-RC.
rafi.devtox pisze:No nie 1000km... Dopiero 7 setke robie....
I tak zazdraszczam bo w moim przypadku 700km na budziku oznacza że za circa 100 będę na wakacjach....
10500km od 01.03 i jeszcze 2500km do domu... Gdybym to wszystko obral na kierunek wakacyjny to pewnie w jakies ciekawe miejsce dojechalbym....

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
ODPOWIEDZ