Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Tytan »

@Verid tak masz racje przepraszam za pomyłkę odbiornik. Zaraz zrobie takowy rysunek.
@rafi.devtox sorry ze tak wyszło, ale myślałem ze chodzi właśnie o odbiornik. Sprawdzić nie mogłem z racji tego ze nie mam masy sprzętu i akurat takie małe cudeńko leży gdzieś pod ręką i chciałem zakupic sprawdzic i dac znac.

Scalenie. Edytuj posty.

https://zapodaj.net/b311a7bdce50b.png.html
Tak to wygląda.
Czyli przez rame płynie prąd z zasilania głównego do silników pózniej kabelki od regli łączą sie w KK , a od KK kabelki idą do Odbiornika. Wszystko zasilane z pakietu 2200 mAh 3Cell 11.1V

GoPro ma swoje zasilanie a ten nadajnik podpinany do GoPro również ma swoje zasilanie widoczne na filmie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Verid »

Tak jak podejrzewałem - nie ma żadnego połączenia elektrycznego między torem wideo a resztą koptera. Czyli żadne klękające BEC'e, niewydolne wyjścia 12V czy typowe sianie od regli. Niestety wygląda na to że napęd twojego koptera generuje taki jazgot elektromagnetyczny że zakłóca pracę toru wideo. Możesz z ciekawości odpiąć GoPro z nadajnikiem i baterią od koptera, postawić tuż przy nim, podłączyć wszystko, odpalić silniki i stopniowo odsuwać GoPro od maszyny (tylko się nie potnij śmigłami!!!) - zobaczysz w jakiej odległości zakłócenia ustają. Jeżeli w niewielkiej to są pewne szanse że zbudowanie ekranu wokół płytki nadajnika, zmasowanie go i połączenie mas toru wideo i koptera pomoże. Jeżeli mimo znacznego odsunięcia zestawu wideo dalej będziesz miał takie siupy to znaczy że coś w napędzie koptera wali po 5,8GHz i to będzie bolało bo nie dość że ciężko to będzie przyszpilić to jeszcze trzeba to będzie wymienić na takie które nie sieje = koszty.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Tytan »

Test zrobiony i wyszło, że na 40 cm + od coptera obraz bez zmian dalej świruje. Czy to mozliwe aby te MultiStary 2213-935 robiły taki problem ?
I teraz co wymiana silników ? wolałbym nie. Co jeszcze mozna by zrobic aby ten problem zlikwidowac ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Verid »

Tytan pisze: wyszło, że na 40 cm + od coptera obraz bez zmian dalej świruje.
A dalej? Przestaje świrować?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Tytan »

Tak w dalszej odległości jest ok.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Verid »

Dobra. To spróbuj tak - właduj nadajnik wideo w termokurcza lub bardzo starannie zaizoluj w dowolny inny sposób płytkę a następnie całość (w sensie zaizolowany nadajnik) wiń folią aluminiową tak, żeby folia dotykała nakrętki anteny. Zobacz czy pomoże i na ile (czy odległość wolna od zakłóceń się zmieniła). Jak nie to weź kawał kabla, okręć jeden odizolowany koniec wokół nakrętki anteny a drugi połącz z masą koptera. Zobacz czy jest pozytywny efekt.
Jak pomoże to znaczy że prosty ekran wystarczy - będziesz musiał zbudować jakiś gustowny pojemniczek na nadajnik, opatulony folią (bo oczywiście ten termokurcz to prowizorka na chwilę, tylko w celu sprawdzenia).
Jak nie pomoże to klops bo trzeba ustalić co ci sieje (regle? Silniki? za długie kable zasilające? PCB?) a następnie kupić inne. Oczywiście bez gwarancji ze to coś da bo może ten nadajnik jest tak pioruńsko czuły że zbiera wszystkie śmiecie z eteru.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Tytan »

Dzięki przetestuje wszystko i dam znać czy jest poprawa.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: rafi.devtox »

A co to znaczy ze kable masz podlaczone do ramy? W sensie ze masz jakas plytke dystrybucji pradu? Jaka?

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Tytan »

Dobra testy porobione i tak Verid dziękuje po wsadzeniu nadajnika w folie było jeszcze sianie mniejsze, ale było. Teraz podłączyłem tak jak mówileś do masy i odpalam silniki jest co prawda jeszcze zanik ale później wszystko ustaje i jest czysty obraz. Oczywiscie jak zrobię obudowę do nadajnika dopiero pójdę przetestować całość na zewnatrz.

Co znaczy ze mam kable przyczepione do ramy tylko to ze rama jest specjalnie do mojego coptera dokupywana jako cześć upgrade owa i wyglada ona tak https://hobbyking.com/en_us/sk450-dead- ... hield.html

Narazie dziękuje wam za pomoc obraz jest zobaczymy jak bedzie to wygladac na zewnatrz.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: rafi.devtox »

Mam dziwne wrazenie ze to ta plyta tak sieje.... Nie bez powodu dali na niej reduktor zaklocen toru video....

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Tytan »

rafi.devtox pisze:Mam dziwne wrazenie ze to ta plyta tak sieje.... Nie bez powodu dali na niej reduktor zaklocen toru video....
Możliwe ze masz racje...
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Re: Znikanie Obrazu z GoPro3+ Po właczeniu silników

Post autor: Tytan »

Witam Ponownie. Niestety ekran pomógł, ale tylko do troche bo gdy dodam moc potrzebna na start to obraz pada. No nic będę musiał coś wymyślić.
Zapewne zacznę od sprawdzenia tej upgrade owanej ramy. Może ze standardową zniweluje zakłócenia.
Na ten moment mogę latać i nagrywać , ale to i tak daje duża satysfakcję.
ODPOWIEDZ