Quadcopter oparty na arduino

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mssc89
Posty: 1
Rejestracja: sobota 14 sty 2017, 20:35

Quadcopter oparty na arduino

Post autor: mssc89 »

Witam!
Swego czasu, widząc na promocji taniego quadcoptera "UFO intruder" postanowiłem wybulić parę groszy i zacząć swoją przygodę z rc (chociaż miałem już z modelami do czynienia ;)). Po pewnym czasie, jak na chiński produkt przystało, odmówił współpracy (spalony sterownik, cena płytki za granicą: 100$) więc by nie marnować dosyć dobrej ramy, która pozostała postanowiłem zbudować na niej FPV w oparciu o arduino. Obecnie cały projekt stoi z prostej przyczyny, mianowicie Adafruit Motor Shield v.2.3 który wygrzebałem z innego projektu stwierdził że nie będzie współpracował z defaultowymi silnikami, po prostu grzeje się niemiłosiernie, nawet na najniższych obrotach. Zdecydowałem się tedy na zainwestowanie w ESC i silniki, tylko problem jest jeden: z braku doświadczenia w modelarstwie, nie wiem jaki model wybrać. Sama rama, z zamontowanym arduino waży około 80-120g (nie dysponuje wagą by sprawdzić dokładnie) do tego mam również Redoxa 2200mah (11.1v) który niby nadałby się, ale jest trochę napuchnięty, procedura lodówkowa nie pomaga, a wolałbym zachować bezpieczeństwo lotu. W przyszłości, celem uczynienia go modelem FPV zamierzam zakupić również kamerę. I z tego całego monologu mam do was prośbę, czy pomożecie z doborem odpowiednich komponentów? Z góry dzięki ;).

P.S. Aparatura to na razie moduł blutooth hc-05 i nadajnik w postaci telefonu, lecz będzie trzeba pomyśleć nad czymś z większym zasięgiem, ale zgodnym z arduino... Ahh
ODPOWIEDZ