Domowe testy drona

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

slimlukas
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 24 lis 2016, 06:28
Lokalizacja: Koszalin

Domowe testy drona

Post autor: slimlukas »

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem posiadaczem F450. Skoro pogody na latanie brak to czy wie ktoś jak zrobić jakieś mocowanie drona tak aby można go było wystartować ale aby był na uwięzi. Miało by to na celu sprawdzenie stabilności, czy nie ściąga go w jakimś kierunku i czy wszystko działa poprawnie. Myślałem aby go jakoś od boku przywiązać sznurkami ale gdyby się przechylił na któryś bok to może śmigłem przeciąć sznurek i narobić rabanu ;) Może ktoś kiedyś robił coś podobnego ?
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: Domowe testy drona

Post autor: .EmK4. »

może to śmieszny pomysł ale przywiąż go do taboreta .
slimlukas
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 24 lis 2016, 06:28
Lokalizacja: Koszalin

Re: Domowe testy drona

Post autor: slimlukas »

Myślałem aby tak zrobić ale jak sie okaże ze jest coś nie tak to po starcie wciągnie go na którąś ze stron i się rozbije o nóżki taboreta. To musi byc jakas konstrukcja taka aby to trochę na sztywno trzymało ale miał lekka swobodę aby się wznieść.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Domowe testy drona

Post autor: Verid »

slimlukas pisze:Może ktoś kiedyś robił coś podobnego ?
Nie, z powodów które min. wymieniłeś. Aby ocenić stabilność koptera musisz się podnieść circa metr bo niżej będzie efekt ziemi. Przy tak długim sznurku ryzyko zaplątania w razie niestabilności jest na tyle wysokie że przeczy zdrowemu rozsądkowi. Poza tym F450 to nie maluszek - odpalony w pokoju narobi huraganu i będzie szalał w podmuchach odbitych od ścian czyli z oceny stabilności i tak nici. Jedyne co możesz zrobić to testy w łapie czyli chwytasz mocno kopter od dołu, odpalasz na niewielkim gazie i patrzysz czy w dobrym kierunku reaguje na drążki.

Także albo czekasz na lepszą pogodę albo wbijasz na jakąś salę gimnastyczną (przypominam że GPS w budynkach słabo działa więc o posHold i testowaniu RTH tez zapomnij).
Ten wredny...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Domowe testy drona

Post autor: kuczy »

slimlukas, Ja odpalałem S500 (minimalnie większa od 450) w pokoju w mieszkaniu... - tak.. udało się zawisnąć, ale jak zauważył Verid, to jest GŁUPI POMYSŁ - nagle się okazuje, że gdzieś leżały jakieś papiery które teraz latają po mieszkaniu, a co gorsza - w wyniku takich głupich prób pozbyłem się kilku kompletów śmigieł - zostały połamane, bo nagle coś się stało, bo zniosło na meble, itp......

Nie popełniaj moich błędów - ogólnie patrząc z perspektywy czasu - miałem wiele szczęścia, że straty były tylko w śmigłach takie rozpędzone coś może narobić szkód w zdrowiu i mieniu.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Domowe testy drona

Post autor: jacekV »

O firankach i podniesieniu adrenaliny u szanownej małżonki nie wspominając...
:mrgreen:
To niemądry pomysł.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Domowe testy drona

Post autor: Adrián »

Wszystko się da, chociaż nie kopter, ale problem podobny :mrgreen:



Było jeszcze kilka fajnych, ale niestety nie udało się znaleźć.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domowe testy drona

Post autor: NeXuS »

Dajcie spokój, konsekwencje ew. błędu mogą być straszne, nie warto...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Domowe testy drona

Post autor: Pieth »

jacekV pisze:O firankach i podniesieniu adrenaliny u szanownej małżonki nie wspominając...
:mrgreen:
To niemądry pomysł.
Moja zaczęła się pakować :mrgreen:
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Domowe testy drona

Post autor: Adrián »

Zdecydowanie nie warto.. Filmy drastyczne też się znajda, ale chyba nie ma co pokazywać, bo może się zrobić nie dobrze ;-)
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Domowe testy drona

Post autor: Tanner »

Ogólnie jest tak, że każdy próbował ale nikt tego nie poleci, i tyle ;)
250-tka ładnie poodkurzała pokój, ale hexa już pokazała które elementy nie są przymocowanie do podłogi, puste kartony przenosi spokojnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Domowe testy drona

Post autor: Adrián »

Wszystko fajnie, do momentu awarii.. Chociaż, nie zdarzyło się to podczas prób lotu 250 w mieszkaniu, ale zrobiłem Kardynalny błąd.. Nie ściągnąłem śmigieł podczas konfiguracji podłączonego do pc i oczywiście podłączona bateria..Śpieszyłem się przed wyjściem, głowa pełna głupot..i kopter nagle wystartował.. silniki na full.. Wgrałem nowy bestflight, ustawiłem wszystko poprawnie ale coś mu odbiło.. Było ciepło.. Jedyna rzecz jaką mogłem zrobić, to poczekać aż bateria padnie, albo odłączyć wtyczkę. Nie było to proste, bo była pod śmigłami.. Bateria była nowa..zaryzykowałem..
Gdyby nie pomoc drugiej osoby, czekał bym do momentu kiedy nie padnie bateria. Maluch, a nie było go wcale łatwo utrzymać przez te kilka minut na ziemi.

Teraz już wiem, co zrobić w takiej sytuacji, najlepiej poświęcić śmigła i rozwalić je o coś twardego, czego nie będzie szkoda jak się porysuje. Bez śmigieł już nie narobi szkód.

Od tej chwili, Zawsze ściągam śmigła.
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Domowe testy drona

Post autor: przemekgda86 »

Ta pani też postanowiła potestować dronidło w domowym zaciszu, przypuszczam że 250 narobiłaby więcej szkód ;)
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Domowe testy drona

Post autor: Adrián »

Nie sądzę. Im większy tym gorzej. Ale tak czy siak, głupi pomysł. Chyba, że są to szczotki i jeszcze z osłonami na śmigła, to można śmiało latać.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Domowe testy drona

Post autor: Tanner »

Akcja od 1:15
ODPOWIEDZ