qx90 i dx6i problem z bindowaniem

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 65
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 11:19

qx90 i dx6i problem z bindowaniem

Post autor: Valdi »

Witam wszystkich,
Mikołaj dostarczył w tym roku nową "zabawkę" QX90 wer. DSM2.
Chciałem zbindować to z nadajnikiem DX6i i niby się binduje ale CF brak reakcji na drążki.
Robię to tak podłączam aku do QX90 czekam aż zaczyna szybko migać dioda niebieska od odbiornika,
włączam nadajnik w trybie bind, dioda przestaje migać puszczam przełącznik trenera znika napis BIND.
Po chwili dioda od odbiornika miga miarowo na niebiesko
Niestety CF nie pokazuje ruchów drążków?
Dodam jeszcze że po ponownym podłączeniu zasilania pokazuje jak by odbiornik nie był zbindowany
Coś robię źle dodam że to nie pierwszy model i nie pierwszy raz binduję.
Ktoś może ma jakieś pomysły?
Valdi

Syma X8, TBS Discovery, QX90, Racer by Jackuzy / NAZA Lite/ FPV Boscam/Vuzix/Xiaomi YI/Misio-OSD
baroslaw
Posty: 124
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 18:21
Lokalizacja: Przechlewo

Re: qx90 i dx6i problem z bindowaniem

Post autor: baroslaw »

U mnie w qx95 po zbindowaniu niebieska się wyłącza. Także doczytaj w instrukcji czy napewno dobrze bindowałeś

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
X210
QX95
Holybro Shuriken 180
Fatshark Dom HD2
Tarot Ironman 650, ZXY-M, OSD, SunnySky 3508,props 1555, 6S 5200, xiaomi yi
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 65
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 11:19

Re: qx90 i dx6i problem z bindowaniem

Post autor: Valdi »

A jak mozna zle bindowac jak to ma auto bind w odbiorniku a w nadajniku jes tylko jeden sposob bindowania.
Pytanie czy bindowales w takiej konfiguracji jak ja mam czyli QX90 i DX6i bo na yutubie sa tylko filmiki z frsky.
Valdi

Syma X8, TBS Discovery, QX90, Racer by Jackuzy / NAZA Lite/ FPV Boscam/Vuzix/Xiaomi YI/Misio-OSD
Awatar użytkownika
Remmy
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 13:58
Lokalizacja: Konin

Re: qx90 i dx6i problem z bindowaniem

Post autor: Remmy »

https://uav-review.com/eachine-tiny-qx95/#dsm2

Może to cię do czegoś przybliży. Co to znaczy że dioda miga miarowo, bo nie rozumiem?
Sposoby na jędrne piersi bez operacji http://jedrne-piersi.pl/czy-mozliwy-jes ... -skalpela/ Sprawdźcie koniecznie
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 65
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 11:19

Re: qx90 i dx6i problem z bindowaniem

Post autor: Valdi »

Moze opisze to najprosciej jak sie da:
Wlaczam zasilanie dioda od odbiornika zaczyna migac powiedzmy co sekunde, po jakis 5 sekundach zaczyna migac bardzo szybko, wlaczam nadajnik w trybie bind i po powiedzmy ok 2 sekundach dioda gasnie, wylaczam bindowanie w nadajniku i zostawiam go w trybie normalnej pracy, natomiast dioda od odbiornika po jakims czasie ponownie zaczyna migac co 1 sekunda. Dodam ze nie jest to pierwszy odbiornik jaki binduje :)

mały edit: maluch już działa - nie kompatybilny nadajnik z odbiornikiem (odbiornik tylko DSM2 a nadajnik tylko DSMX)
Jedno tylko pytanko czy za każdym razem trzeba bindować bo po wyłączeniu zasilania znowu dioda w odbiorniku miga szybciutko.
Czy trzeba odczekać jakiś czas czy np. wykonać ruch drążkiem przepustnicy max up - max down?
Ktoś ma ten model lub odbiornik micro http://abc-rc.pl/micro-odbiornik-ppm#axzz4UJNWBVco
Valdi

Syma X8, TBS Discovery, QX90, Racer by Jackuzy / NAZA Lite/ FPV Boscam/Vuzix/Xiaomi YI/Misio-OSD
ODPOWIEDZ