SYMA X8C vs TARANTULA X6

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Dokka11
Posty: 14
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 19:27
Lokalizacja: Trachy k. Gliwic

SYMA X8C vs TARANTULA X6

Post autor: Dokka11 »

Witajcie

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i nie zdążyłem się jeszcze przywitać w odpowiednim temacie (zrobię to później),
ale już na samym wstępie potrzebuję Waszej pomocy.

Mam do wydania około 500zł i chciałbym za to zakupić jakiegoś czterowirnikowca.
Przeglądając oferty (interesuje mnie tylko Polska dystrybucja) natrafiłem na dwa, które przykuły moją uwagę.
Są to:
SYMA X8C i Tarantula X6.

Czy moglibyście przedstawić mi swoje opinie na temat tych dwóch quadcopterów i powiedzieli, który byście wybrali?
Nie mam jakichś wygórowanych wymagań co do quada. Ma to być dron do zabawy. Chciałbym kupić tego, który jest bardziej opłacalny (stusunek jakość-cena, funkcje i wyposażenie-cena). Nie posiadam póki co żadnej "małej" kamerki, która miałbym podłączyć do drona, a chciałbym porobić jakieś filmy z góry (wiem, rewelacji ze stock'wych za tą cenę nie będzie,
ale zawsze coś :-D ). Specyfikacje obu wymienionych wyżej quadów pasują mi jak najbardziej, każdy ma swoje plusy i minusy i dlatego nie mogąc się zdecydować proszę Was o pomoc.

Posiadam JJRC H8C, FQ777-124, Cheersona CX-10A, w drodze do mojego domu jest również FQ777-954 ;-)

Z góry dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc ;-)
Pozdrawiam

Aktualnie latam na:
iFlight XL5
Mamba F405
Mamba ESC 40A
EMAX RSII 2400kv
Foxeer Falkor Mini
Matek VTX HV
HQ 5x4.5x3 V1S
FrSky Qx7 / R-XSR
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: SYMA X8C vs TARANTULA X6

Post autor: Verid »

Dokka11 pisze:Jestem nowym użytkownikiem tego forum
Serio?
Dokka11 pisze:Czy moglibyście przedstawić mi swoje opinie na temat tych dwóch quadcopterów i powiedzieli, który byście wybrali?
Tu masz opinie odnośnie Tarantuli http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=37&t=26835
Tu na temat Symy http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=38&t=30141
Swoją wyrób sobie sam. Którego bym wybrał? Żadnego. Nie uznaję napędu szczotkowego.
Ten wredny...
Dokka11
Posty: 14
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 19:27
Lokalizacja: Trachy k. Gliwic

Re: SYMA X8C vs TARANTULA X6

Post autor: Dokka11 »

Verid pisze: Tu masz opinie odnośnie Tarantuli http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=37&t=26835
Tu na temat Symy http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=38&t=30141
Swoją wyrób sobie sam. Którego bym wybrał? Żadnego. Nie uznaję napędu szczotkowego.
Dziękuję Ci za opinię lecz nie takiej się spodziewałem. Niestety nie jestem w stanie wyrobić swojej opinii
na temat któregoś z podanych quadów, ponieważ nie miałem okazji ich przetestować.

Może jest na forum jakaś osoba, która miała przyjemność pobawić się oby dwoma quadcopterami?
Pozdrawiam

Aktualnie latam na:
iFlight XL5
Mamba F405
Mamba ESC 40A
EMAX RSII 2400kv
Foxeer Falkor Mini
Matek VTX HV
HQ 5x4.5x3 V1S
FrSky Qx7 / R-XSR
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: SYMA X8C vs TARANTULA X6

Post autor: Verid »

Dokka11 pisze:nie takiej się spodziewałem. Niestety nie jestem w stanie wyrobić swojej opinii
Tak, wiem. Spodziewałeś się że ktoś paluszkiem ci pokaże - "tego bierz". Oczywiście tak się nie stanie i takie "spodziewanie się" jest totalnie bez sensu. Dlaczego? Bo ma być to kopter dla ciebie, nie dla kogoś kto już wybrał. Z twojego punktu widzenia może być istotne coś co dla innych będzie nieważne lub wręcz niepożądane. Dlatego jak chcesz wybrać dobrze to owszem, na bazie opinii innych (a te zostały ci już wskazane w odp. wątkach) bo sam nie testowałeś ale wybrać SAMEMU.
Ten wredny...
Dokka11
Posty: 14
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 19:27
Lokalizacja: Trachy k. Gliwic

Re: SYMA X8C vs TARANTULA X6

Post autor: Dokka11 »

Verid pisze:Tak, wiem. Spodziewałeś się że ktoś paluszkiem ci pokaże - "tego bierz". Oczywiście tak się nie stanie i takie "spodziewanie się" jest totalnie bez sensu. Dlaczego? Bo ma być to kopter dla ciebie, nie dla kogoś kto już wybrał. Z twojego punktu widzenia może być istotne coś co dla innych będzie nieważne lub wręcz niepożądane. Dlatego jak chcesz wybrać dobrze to owszem, na bazie opinii innych (a te zostały ci już wskazane w odp. wątkach) bo sam nie testowałeś ale wybrać SAMEMU.
Dziękuję Ci za rady. Wybór pozostawię dla siebie.

Proszę jeszcze nie zamykać tematu z racji tego, że może są tutaj osoby które mogą mi doradzić z ich punktu widzenia,
a także wyrazić swoją własną opinię, na bazie której wybiorę co będzie dla mnie lepsze. ;-)
Pozdrawiam

Aktualnie latam na:
iFlight XL5
Mamba F405
Mamba ESC 40A
EMAX RSII 2400kv
Foxeer Falkor Mini
Matek VTX HV
HQ 5x4.5x3 V1S
FrSky Qx7 / R-XSR
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: SYMA X8C vs TARANTULA X6

Post autor: Verid »

Dokka11 pisze:Wybór pozostawię dla siebie.
Słusznie :mrgreen:
Dokka11 pisze:Proszę jeszcze nie zamykać tematu
Pozostanie otwarty. W razie jakbyś się chciał rozejrzeć jeszcze szerzej to jest taka niewielka zbiorówka o latadłach które mają swoje tematy na naszym forum:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=32423

Może tam znajdziesz coś jeszcze bardziej interesującego...
Ten wredny...
MixhaL
Posty: 135
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 00:03

Re: SYMA X8C vs TARANTULA X6

Post autor: MixhaL »

Jeżeli do kręcenia filmów - Syma, jeżeli do zabawy i szaleństw - Tarantula.
Syma X8SW / FQQ777 124 / Racer 250
ODPOWIEDZ