JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

fofek
Posty: 145
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 19:54

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: fofek »

Z lozyskami tarantulka to wariat :D
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: pablo12589 »

Celestin gdzie kupiłeś aku? Z ciekawości ile dron na nich lata?
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: celestin »

Z aliexprees i łożysk też,nie wiem odpale dopero na wiosne drone.
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: pablo12589 »

Tak z ciekawości zakładał ktoś inne aku? Znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/akumulator-pakiet-red ... 23569.html Co prawda nie wejdzie w miejsce oryginalnej ale to jakiś mega problem nie jest, trzeba tylko zmienić wtyczkę. Niecałe 4 dychy z przesyłką w porównaniu do prawie 50 za aku na banggood to jednak jakaś równica :D
Ebola
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 11 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Ebola »

https://www.youtube.com/watch?v=0u5uMcK4AmU

Mój lot tarantulą, nie chcę się chwalić ale chyba nie najgorzej mi wyszło? :)
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: pablo12589 »

Całkiem spoko, jaka to kamera?

Propo tego co pisałem o akumulatorach, na tych redoxach lata jakies 8 minut bez kamery, ani dobrze ani źle, aczkolwiek trzeba uważać z gazem, bo te 20C to jednak jak na tarantulę niezbyt dużo i jeśli się przesadzi to pomimo tego, że aku jeszcze nie jest puste dron zaczyna migać i trzeba nim lądować, po chwili można latać dalej, ale no niestety jest to dosyć uciążliwe...
Ebola
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 11 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Ebola »

pablo12589, SjCam 4000 przymocowana na gumkę recepturkę. Nawet znośnie tłumi drgania.

Jak wiosną kupię jakiś lepszy kopter to będę latał z GoPro, do Tarantuli nic więcej niż SjCam nie trzeba:)
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: pablo12589 »

Ebola a co masz zamiar kupować? Też o czymś myślę, ale nie do końca jeszcze mam koncept czym Tarantulę zastąpić :D.
spoon
Posty: 31
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 22:36

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: spoon »

ja tarantulę może nie zastąpiłem, ale dokupiłem cheersona cx20, a x6 został ze mną bo to wariat i lubię poszaleć czasami, (wymoderowano) a do filmowania pro phantoma 3 kupuję

tapped by TCL 3S
Ebola
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 11 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Ebola »

pablo12589, Do końca też nie wiem, w planach mam jakąś używkę do 1000zł, pewnie skończy się na jakimś Phantomie ale to dopiero wiosną. U mnie priorytetem będzie nagrywanie z powietrza, więc żadne wyścigowce mnie nie interesują. GoPro 4 posiadam więc może za tysiaka jakiegoś Phantoma bez kamery wyhaczę.
Ebola
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 11 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Ebola »

Swoją drogą znalazłem fajne nogi do tarantuli, rozwiązują dużo problemów i znacznie ułatwiają życie :)

https://www.olx.pl/oferta/podwozie-tara ... jrCTc.html

Ciekawe jak z wagą. Na pewno zakupię 2 sztuki ale nie wcześniej niż za tydzień, z racji tego iż w chwili obecnej nie mam dostępu do drona.
fofek
Posty: 145
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 19:54

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: fofek »

Fajna sprawa bo drukowane na drukarce :) ciekawe jak z wytrzymałością :)
Ebola
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 11 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Ebola »

Wyglądają solidniej od oryginałów, lecz twardego lądowania mogą nie przetrwać. Ale cena ich jest dobra więc z pewnością przetestuję je za kilka dni.
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: pablo12589 »

Też myślałem nad jakimś używanym Phantomem 2, ale kurcze, no nie wiem jednak jak ktoś tym latał, ile to gleb zaliczyło itd. To jest główny problem :D. Wolałbym jednak już coś z GPS'em, co wróci do mnie jak aku będzie padać a nie spadnie na ziemię jak Tarantula, bo w słoneczny dzień dojrzenie migających diodek nie jest najłatwiejszym zadaniem a jednak podlatywanie do siebie co chwilę jest słabym rozwiązaniem. Poza tym ogólnie return home rządzi, pogubię się, stracę orientację gdzie która strona gdzieś kawałek dalej albo koło jakichś drzew, naciskam przycisk i dron wraca zamiast się rozbić bądź wpaść do wody. Tarantula fajnie lata, aczkolwiek no niestety przy tym nic nie posiada. Fajna zabawka i tyle :D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Verid »

pablo12589 pisze:Poza tym ogólnie return home rządzi, pogubię się, stracę orientację gdzie która strona gdzieś kawałek dalej albo koło jakichś drzew, naciskam przycisk i dron wraca zamiast się rozbić bądź wpaść do wody.
Marzyciel :mrgreen: Naciskasz przycisk i kopter z gracją ładuje się w drzewo które znajduje się pomiędzy tobą a kopterem, zaczyna lądować w wodzie albo zamiast Return To Home robi Return To China bo nie dopilnowałeś prawidłowego FIX'a przy starcie, coś dupnęło na Słońcu albo magnetometr ześwirował.
RTH to bardzo fajna funkcja ale trzeba mieć świadomość jej ograniczeń, tego że też może zawieść a w szczególności tego że w żaden sposób nie jest remedium na "niefrasobliwość" użytkownika.

BTW - RTH na alarm baterii to pierwsza rzecz którą wyłączyłem w Ph2. Uwielbia się włączać dokładnie w momencie gdy coś jest nad tobą... Obserwacja diód (całkiem dobrze widoczne w przypadku Ph2) czy inwestycja w OSD działa zdecydowanie lepiej.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ