JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

maniekunihok
Posty: 10
Rejestracja: sobota 04 lut 2017, 11:47
Lokalizacja: Mazury

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: maniekunihok »

Witajcie, kupiłem niedawno Tarantulę i chciałem zwiększyć jej zasięg. Na YouTube widziałem jak wpinają tam złącze rp sma i do tego antenka od Wi-Fi. Dużo to da? A może podpiąć tam dużą antenę typu yogi, ma to szansę na powodzenie?

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka
fofek
Posty: 145
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 19:54

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: fofek »

Daj sobie spokoj,jeszcze ten zasieg sobie popsujesz, a ten fabryczny jest wystarczajacy, zwiekszysz zasieg polecisz zadaleko, stracisz orientacje i po zabawce :)
Ebola
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 11 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Ebola »

Witam
Ja zamierzam założyć taką antenkę: https://abc-rc.pl/Antena-2-4GHz-2dbi-90mm#axzz4XWnoLqUI
Tylko niestety pogoda nie sprzyja testom, więc jakoś mi się nie spieszy. Ile to da? nie mam pojęcia, ale niedawno kupiłem okazyjnie kupę części zamiennych, w tym 2 kontrolery więc chętnie poeksperymentuję.
fofek
Posty: 145
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 19:54

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: fofek »

Wiele Ci to nie pomoze, a mozna sobie nawet ten zasieg skrocic, wszystko musi byc dokladnie policzone itd, poczytaj sobie troche na ten temat to sie zniechecisz, ale jak masz na to czas i checi to zawsze warto probowac, zdobedziesz troche doswiadczenia i bedziesz wiedzial czy sie oplaca czy nie :)
Ebola
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 11 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Ebola »

fofek, O to dokładnie chodzi, szczerze zasięg tarantuli mi wystarcza. Ale na tej zabawce chciałbym się trochę nauczyć a że mam zbędne kontrolery więc czemu by nie spróbować? :)
fofek
Posty: 145
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 19:54

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: fofek »

No to czekamy na relacje :)
Ebola
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 11 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Ebola »

Tylko cierpliwości, bo tak jak pisałem wyżej. Na razie z racji pogody na chęciach się kończy:P
A tak w skrócie, jeśli oryginalną "antenkę" w pilocie zastąpię większą dostosowaną do takiej samej częstotliwości to zasięg nie powinien spaść? Dobrze myślę czy się mylę?
fofek
Posty: 145
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 19:54

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: fofek »

Mylisz, z tego co pamietam i czytalem to dlugosc anteny ma bardzo duze znaczenie nawet kilka mm roznicy moze juz znacznie oslabic zasieg
Ebola
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 11 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Ebola »

Zgadza się, ale zdaje mi się (nie zagłębiając się zbytnio w szczegóły) że byłoby tak w przypadku gdy bym po prostu przedłużył oryginalną antenę, a w przypadku jej wymiany na mocniejszą antenę dostrojoną do tej samej długości fali zasięg nie powinien spaść?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Verid »

Może zacznijmy od tego że subiektywna "wielkość" w sensie gabarytu niespecjalnie ma znaczenie bo możesz mieć długaśną obudowę z wciśniętym nw środek niewielkim dipolkiem rękawowym. Co jest dla ciebie istotne to częstotliwość na jaką antena została przewidziana, precyzja jej wykonania oraz jej zysk. Im wyższy zysk tym bardziej antena jest kierunkowa.
Charakterystyka promieniowania przeciętnego dipolka wygląda tak (oś Z to nasz dipol):

Obrazek

Od razu widać dlaczego nie należy celować anteną w model :mrgreen: Im dipol ma wyższy zysk tym ten donat jest mocniej spłaszczony także nie ma nic za darmo. Będzie lepiej odbierał w dal jeżeli anteny będą natej samej wysokości ale gorzej przy modelu nadlatującym nad ciebie - chyba żę podniesiesz aparaturę i wycelujesz bokiem anteny w model.
Do tego jeszcze dochodzi problem polaryzacji - baciki mają polaryzację linową więc powinny oba być ustawione tak samo. Warto zrozumieć ten filmik:



Co do długości samego elementu aktywnego (tego odsłoniętego drucika wepchniętego w kopter lub aparaturę) to zmiana jego długości skończy się rozstrojeniem anteny i spadkiem zasięgu.
Ten wredny...
Ebola
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 11 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Ebola »

Verid, Dzięki :)
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: pablo12589 »

Verid pisze:
pablo12589 pisze:Poza tym ogólnie return home rządzi, pogubię się, stracę orientację gdzie która strona gdzieś kawałek dalej albo koło jakichś drzew, naciskam przycisk i dron wraca zamiast się rozbić bądź wpaść do wody.
Marzyciel :mrgreen: Naciskasz przycisk i kopter z gracją ładuje się w drzewo które znajduje się pomiędzy tobą a kopterem, zaczyna lądować w wodzie albo zamiast Return To Home robi Return To China bo nie dopilnowałeś prawidłowego FIX'a przy starcie, coś dupnęło na Słońcu albo magnetometr ześwirował.
RTH to bardzo fajna funkcja ale trzeba mieć świadomość jej ograniczeń, tego że też może zawieść a w szczególności tego że w żaden sposób nie jest remedium na "niefrasobliwość" użytkownika.

BTW - RTH na alarm baterii to pierwsza rzecz którą wyłączyłem w Ph2. Uwielbia się włączać dokładnie w momencie gdy coś jest nad tobą... Obserwacja diód (całkiem dobrze widoczne w przypadku Ph2) czy inwestycja w OSD działa zdecydowanie lepiej.
Czyli uważasz, że to nie jest specjalnie potrzebne ? Tarantula przy locie na jakieś 100m w górę już jest ledwo widoczna, łatwo byłoby się pogubić w razie jakiegoś problemu, stąd na takiej wysokości nawet jej nie obracam :D. Fajny bajer ma mjx bugs 3, gdzie apka zaczyna piszczeć przy słabym akumulatorze.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Verid »

pablo12589 pisze:Czyli uważasz, że to nie jest specjalnie potrzebne ?
Czyli nie zrozumiałeś tego co napisałem.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: celestin »

Yizhan i8H druga odsłona Taratuli po małych modyfikacjach
http://s.aliexpress.com/vMRV7NvM

A to przypadkiem nie Taratula..z inna nazwą https://youtu.be/Yc8abFKDzQQ

Modyfikacje moje :-D czyli FPV i montaż Buzzera,jeszcze nie skończone inne rzeczy.

Obrazek

Teraz plecak zrobiłem.

Obrazek

Obrazek

Takie nakręciłem >>



Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
Widgetos
Posty: 2
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 03:04
Lokalizacja: Brodnica

Re: JJRC H16 YiZhan Tarantula X6

Post autor: Widgetos »

Odkopałem dziś ze szafy Tarantulę i widzę że bateria jest napuchnięta jak konserwa i miękka w dotyku w tym miejscu. Czy to oznacza śmierć baterii czy tak już było?

Fota baterii: http://prntscr.com/f8g9bv
ODPOWIEDZ