syma x5

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

vuki
Posty: 58
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 22:12
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: vuki »

patent z nitką niezły, muszę tak Phantoma uwiązać bo kiedyś przesadziłem i pod wiatr nie chciał lecieć więc musiałem ja do niego podlecieć
jeśli masz te większe karty to sprawdź sam czy działają, ja mam Syme bez kamerki
choć 16 to chyba max jaki potrzeba do tej kamerki, na pewno możesz na niej zarejestrować kilka godzin
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: majcool »

Gratki panowie, wynaleźliście quad-kiting :mrgreen:
MAQ1985
Posty: 14
Rejestracja: sobota 29 lis 2014, 20:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: MAQ1985 »

Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: majcool »

Ok, filmik obejrzany. Masz jeszcze tę Symę? :lol:
Dociążona kamerką poszła na dobrą wysokość.
MAQ1985
Posty: 14
Rejestracja: sobota 29 lis 2014, 20:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: MAQ1985 »

Tak mam syme i kamerka jest firmowa ta ktora była w komplecie. Sądze ze spokojnie mogloby pojsc jeszcze wyzej tylko ze wiatr byl duzy i co chwile wylaczalem silniki zeby sprawdzic czy mam z nim jeszcze kontakt. czekam tylko na dobra pogode. Niebawem powinny przyjsc mi z banggod nowe bateryjki sztuk 5 :). Na allegro kosztuja ok 140 zl a tam zaplacilem chyba z 50 zl czy 60 zl :) wiec polatam sobie dluzej :)
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Dezet »

Witam!
Syma X5C posiadam od października. Od razu kupiłem zestaw 5 akumulatorów i zapasowe śmigła. Wylatałem kilka godzin. Uszkodziły się 2 silniki. Zakup na BG i stamtąd też zapasowe części. Ostatnio pojawiły się potrójne śmigła, które zamówiłem i wydaje mi się, że na nich lata się stabilniej lub to ja nabieram wprawy. Dokonałem małej przeróbki apki- dodana antena od karty sieciowej zamiast drucika, który jest przylutowany do płytki pcb. Tutaj ostatni z moich klipów z Symy [https://www.youtube.com/watch?v=-ui_wbSi7IY]. Zapraszam też do obejrzenia z innych lotów. Maksymalna wysokość na jaką poleciałem to ok.100m. Generalnie ten model wydaje mi się bardzo dobry do nauki latania. Nawet przy niewielkim wietrze daje radę. Zaliczyłem sporo kretów, jedną ucieczkę i jedno zawiśnięcie na drzewie na ponad 16 metrach. Zdejmowanie odbyło się z drabiny za pomocą połączonych 6szt. 2metrowych rur kanalizacyjnych fi50mm :lol: [/youtube]
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Dezet »

Dzisiaj złamałem jedno z przednich potrójnych śmigieł do drona- od niedawna dostępnych na BG. Założyłem na próbę zwykłe śmigła na przodzie i dron lata nawet bez trymowania. Czyli na przodzie podwójne, tył potrójne.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: majcool »

Jeżeli mają różny ciąg (a pewnie mają) to przednie silniczki będą bardziej obciążone od tylnych. Niby nic a jednak coś.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Dezet »

Gdyby miały różny ciąg konieczne byłoby trymowanie, a ja nic nie ruszałem. Różna siła ciągu skutkowałaby wywróceniem modelu, a takie coś się nie zdarzyło. Dzisiaj trochę polatałem, mimo dość mocnego wiatru. Dron zachowuje się dobrze na takim zestawie śmigieł.
Generalnie lot pod wiatr jest dość trudny, za to z wiatrem potrafi drona unieść wysoko (taka była przyczyna jego pierwszej ucieczki + moja niewiedza zaraz po zakupie - zgubienie zasięgu i lot w "kosmos"). Mam nagrany filmik i postaram się wrzucić na YT.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
azyl14
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 12:43
Lokalizacja: bdg

Post autor: azyl14 »

hej witam, tez jestem wlascicielem symy. Pytanie. Jak sprawują się te smigla potrojne?
I kolejne pytanie jak sobie radzicie ze stabilizacja w pionie. Mam z tym problem bo albo syma idzie na dół albo do góry. Czy jesteście w stanie ją ustabilizować, żeby twarto stała w powietrz?
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Dezet »

Chyba nie da się zupełnie ustabilizować drona. Mnie się nie udaje, zapewne to wina prostej elektroniki i małego aku, który szybko zmniejsza napięcie do silników.
Potrójne śmigiełka mnie się sprawowały dobrze. Jak złamałem jedno, to teraz latam na zestawie przód- 2-ki, tył- 3-ki.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Chriso
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:28
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Chriso »

Witam
Mam problem z moją Symą X5C a mianowicie po ok 2-3 minutach latania Syma lata dalej ale tylko na wysokość ok 1 metra, wyżej nie daje radę wzbić się. Myślałem, że może jest to wina baterii nie oryginalnej 750 mAh (chociaż na samym początku latała do wyczerpania baterii dobrze ok 11 minut) ale i również na oryginalnej baterii 500 mAh jest to samo. Nie mam pojęcia co może być nie tak.
Może ktoś spotkał się z takim czymś?
Syma X5C
Aosenma CG035
Xiaomi Mi Drone 4K
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Dezet »

A baterie w nadajniku sprawdzałeś? Gaz na max i się nie wznosi? U mnie padały silniczki, nie wchodziły na obroty i dron się wywalał zanim wystartował. Ale zdarzało się to tylko pojedynczo, nie wszystkie naraz. Myślę, że to może być wina nienaładowanych aku, ta "ładowarka" na usb jest kiepska, bo np. led gaśnie, czyli niby naładowany, a po ruszeniu wtyczki znów się zapalał.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Chriso
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:28
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: syma x5

Post autor: Chriso »

Baterie w nadajniku zmieniałem 2 razy i to samo. Kiedyś silniczek padł mi całkowicie to wymieniłem ale problem jest dalej ten sam.
Chyba będę musiał kupić płytkę odbiornika i podmienić, może to ona jest uszkodzona
Syma X5C
Aosenma CG035
Xiaomi Mi Drone 4K
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: syma x5

Post autor: Dezet »

Zwróć uwagę, jaki model masz: wersja 1 czy 2. Różnią się sterowaniem- inaczej umieszczone w nadajniku przyciski zdjęć i filmu. Nowa wersja płytki cena ok.33zł) nie współpracuje ze starym nadajnikiem, a nowy to koszt ok. 44zł.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
ODPOWIEDZ