syma x5

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: syma x5

Post autor: hubi20000 »

u mnie tez jest lepszy zasięg po % :)

Obrazek
hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: syma x5

Post autor: hubi20000 »

ciekawie się zapowiada 500zl z przesylka

Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: syma x5

Post autor: Dezet »

Minus X8C moim zdaniem to szczotkowe silniki.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: syma x5

Post autor: hubi20000 »

właśnie będę się sypały jak w x5 :)
KIEDOS
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 23 kwie 2015, 06:39

Re: syma x5

Post autor: KIEDOS »

A ja własnie zakupiłem x5 i niestety jeden silnik chodzi ciężko. Kręci się niby normalnie ale z oporem gdy ruszam śmigło. 3 gdy pstryknę palcem chwilkę się kręcą a ten jeden staje prawie natychmiast. Przeszkadza to w lataniu ponieważ cały czas do przodu leci dron. Nawet jak startuje. Trymowanie i to z filmiku nic nie daje. Można latać ale to męczarnia gdy cały czas trzeba kontrować ruch. Jest jeszcze możliwosć żę za mocno silnik do zębatki przyciska. A gdzie można tanio kupić silnik do syma x5?
stef
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 26 lut 2015, 21:13
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: syma x5

Post autor: stef »

Daj kropelkę oleju na oś i przekładnię zębatą. Jak nie pomoże to rozbierz i sprawdź czy to wina silnika czy przekładni.
Tanio kupisz na banggood.com - ja tam kupowałem. Grosz i w ciągu miesiąca miałem w domu. Ewentualnie dzwoń do serwisu w Białymstoku - KONTEXT; ul. Witosa 25 lok. 35;15-660 Białystok;e-mail : kontext_pl@kontext.pl ; tel. (085) 8110 919
Są tez na allegro.

Ostatnio znalazłem nową symę - syma x5SW. Rózni się od naszych między innymi kamerą - ma już Wifi... szkoda, że oddzielnie nie można kupić tej kamery.
Chriso
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:28
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: syma x5

Post autor: Chriso »

Samą kamerę można kupić
http://www.symatoystore.com/Syma-Spare- ... -12-Camera
tylko nie jestem pewien czy ona sama w sobie posiada WiFi czy to wszystko jest zawarte na płycie głównej.
Syma X5C
Aosenma CG035
Xiaomi Mi Drone 4K
stef
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 26 lut 2015, 21:13
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: syma x5

Post autor: stef »

Albo fotka jest zwykłej kampery albo cos tu nie gra. Kamera z x5sw ma z boku antenę. trzeba wysłac maila z zapytaniem
_dewastator_
Posty: 29
Rejestracja: sobota 07 mar 2015, 19:24

Re: syma x5

Post autor: _dewastator_ »

Kamera zapewne sama w sobie posiada wifi ale nie wiadomo czy współpracuje ze zwykłą płytką.
stef
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 26 lut 2015, 21:13
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: syma x5

Post autor: stef »

Na tym filmie: https://youtu.be/_w29KbglzHQ widać kamerę w 1:43 minucie. Ma z boku antenę. poza tym widac 3 kable, tak wiec zasilanie +, - i pewnie sterowanie. Nie wierzę by nie działała ze zwykłą płytką.
KIEDOS
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 23 kwie 2015, 06:39

Re: syma x5

Post autor: KIEDOS »

Olej na tryb i oś dawałem. I niewiele dało. Jak wyjąć tą oś z dużym kołem? Chyba trzeba ten plastik przy śmigle ściągnąć skoro same osie sprzedają http://www.banggood.com/Wholesale-Syma- ... 54197.html
Na siłę ściągać?
stef
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 26 lut 2015, 21:13
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: syma x5

Post autor: stef »

kup cały element: http://www.banggood.com/Syma-X5-X5C-Mot ... 36090.html
do tego silnik - tylko popatrz czy silnik jest prawo, czy lewo obrotowy - jedne sa takie drugie takie

a najpierw zobacz czy luz po osiowy jest taki sam jak w innych śmigłach. Czyli czy góra dół się rusza cała oś z kołem. Bo może po prostu za mocno ścisnęli duże koło zębate z plastikowym elementem na który zakłada się śmigło.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: syma x5

Post autor: Dezet »

Chwilowo nie ma tych mocowań silnika- czekam na wysyłkę- może za tydzień będą. Jeśli byś kupował, to od razu zamów zapasowe silniczki- 2 rodzaje, różnią się kolorami kabelków. Nie jest raczej możliwe za mocne dociśnięcie zębatek, to reguluje ta obudowa silnika. Jeśli podczas kręcenia palcami z silnika wydobywa się jakby chrobotanie (inaczej niż pozostałe silniki) to jest najprawdopodobniej uszkodzony. Wymieniłem już kilka silników i taki właśnie objaw występował lub syma po starcie wywracała się "do góry kołami". Tu filmik- jak to u mnie było: https://www.youtube.com/watch?v=8Fn4cySIFjw
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
KIEDOS
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 23 kwie 2015, 06:39

Re: syma x5

Post autor: KIEDOS »

TO u mnie podobnie lata z tym że równo do tyłu i to jest dziwne. Na filmie widać ewidentnie że skręca w stronę z zepsutym silnikiem. U mnie skręca ale do Tyłu. Jak przesunę prawy joy dwie kreski do przodu to wznosi się równo. Jakby go nauczyć że pod kątem jest poziom to by wszystko było ok. Czy można jakoś na pilocie go strymować żeby to ustawić? Wszystkie próby wyłączania i właczania nic nie dają. Tak jak z filmiku prawy dół też nic. :( To teraz nie wiem czy zamawiać silniki. Kupowałem na ali drona i u nich bym zamówił silniki http://www.aliexpress.com/store/product ... 47551.html tylko nie wiem czy to cokolwiek da. Chyba muszę je zamienić miejscami i zobaczyć czy będzie latał do tyłu.

PS. Udało się go jednak skalibrować:) Muszę go kalibrować pod kątem. Pod nóżkę podstaiam 5mm baterie i wtedy kalibruje i lata OK!!!! idę ćwiczyć:) Na długo wystarczają silniki czy od razu zamawiać dodatkowe?:)
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: syma x5

Post autor: Dezet »

Na pewno masz w instrukcji , które trymery, co regulują- spróbuj. Na LCD widać , które trymery ruszasz. Ja z początku też latałem jak "wściekły".
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
ODPOWIEDZ