syma x5

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: syma x5

Post autor: Verid »

robcio79 pisze:Jakieś inne propozycję?
Phantom 2 używka. Sporo można pod niego podpiąć a jak masz (lub planujesz mieć) GoPro 3 lub 4 to to dedykowany Zenmuse H3-3D robi naprawdę niezłą robotę.
Ten wredny...
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Dzięki za podpowiedź. Nad takim zestawieniem nie myślałem... Trochę drogo (jak dla mnie)... Nawet jak byłaby używka.. Plus kamera...Kurczę chyba odpada. Ale... "nigdy nie wiadomo"... Jeszcze mam czas do namysłu.
Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 17:20
Lokalizacja: Oświęcim

Re: syma x5

Post autor: Naturalbornuser »

Zgadzam się co do phantoma 2. A nawet co do phantoma w wersji 1.1.1 (dobrze pokombinowac z większą bateria, ten phantom przyjmie każda, ja np latałem nim na 4s). Sam latałem z zenmuse i gopro i moim zdaniem w tej cenie nie ma konkurencji. Oczywiście mam na myśli czas lotu i jakość nagrań.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: syma x5

Post autor: Wania »

1.1.1 mozna dobrze zmodyfikowac jakNaturalbornuser, pisze. 20min lotu z gimbalem da sie osiagnac, do tego przyjemnosc z modyfikowania ;)

Do kupienia za ok 500zl plus w ratach kolejne tyle na modyfikacje
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: syma x5

Post autor: LordOfTheDeath »

Tylko, że nawet goły Phantom waży ciut powyżej 600g co komplikuje użytkowanie w terenie zabudowanym. A Bugs 5w, właśnie dzięki gpsowi, do filmowania się wogóle nie nadaje. Może Fimi A3 ?
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Dzięki... Za 500Pln to Phantoma można kupić na części, albo na ostatnich jego oddechach... +kamera +gimbal +nowe aku... Wyjdzie jakieś 1500pln i dalej masz niepewnego "latawca".
Dzięki za porady. Jak wcześniej pisałem, nie spieszy mi się... Ale budżet ograniczony max do 1k Pln i musi się w tym zmieścić kamera. Trudno... są rzeczy ważniejsze...

Edytuj posty!

Dlaczego Bugs 5w nie nadaje się do filmowania? w czym przeszkadza GPS? O czymś nie wiem... A myślałem, że GPS pomaga w filmowaniu... Jednak muszę jeszcze dużo się nauczyć...

Edytuj posty!

Nawet nie wiedziałem, że Xiaomi "produkuje' drony... Używam ich smartfonów i są super...
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: syma x5

Post autor: LordOfTheDeath »

robcio79 pisze:Dzięki... Za 500Pln to Phantoma można kupić na części, albo na ostatnich jego oddechach... +kamera +gimbal +nowe aku... Wyjdzie jakieś 1500pln i dalej masz niepewnego "latawca".
Dzięki za porady. Jak wcześniej pisałem, nie spieszy mi się... Ale budżet ograniczony max do 1k Pln i musi się w tym zmieścić kamera. Trudno... są rzeczy ważniejsze...
Ten GPS to wymóg niezbędny ? Jak chcesz maszynę do filmowania BEZ GPSA poniżej 600g to pozbywam się swojego sprzętu, bo niedługo zaczynam szkolenie UAVO i będę składał coś większego.

A czemu dron z gpsem bez gimbal się nie nadaje ? Obejrzyj: https://m.youtube.com/watch?v=fBXn8V_19q0

Dla porównania mój sprzęt bez gimbala i GPSA: https://m.youtube.com/watch?v=F7EHZDRpDOM
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Jak wrócę do domu na pewno obejrzę.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: syma x5

Post autor: Verid »

robcio79 pisze:w czym przeszkadza GPS?
To nie obecność GPS'a przeszkadza a brak solidnej stabilizacji kamery. Dżips to tylko dodatek ułatwiający pilotaż i stanowiący polisę ubezpieczeniową że jak cię poniesie fantazja to są duże szanse że nie stracisz maszyny. Natomiast żeby nagrać bez gimbala coś fajnego co natychmiast nie przyprawia o wymioty to trzeba mieć dobrze ustawioną maszynę, przyjazną pogodę i wyczucie na drążkach z domieszką odrobiny szczęścia.
Ten wredny...
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: syma x5

Post autor: LordOfTheDeath »

Dokładnie o to mi chodzi kolego.
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Jeszcze raz...
Po seansie.
Bardzo mi się podobało Twoje video. Ale bardziej byłem zdumiony porównaniem FIMI A3 do Hubsana. Różnica w stabilizacji nieporównywalna. Oj chyba trzeba będzie budżet domowy nadwyrężyć...

EDIT - scalenie

To jest temat o Symie X5. Za chwilę moderator nas upomni...

Moderator już cię upomina. Edytuj postem a nie wal jednego pod drugim. Pkt.9 regulaminu się kłania.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: syma x5

Post autor: LordOfTheDeath »

Bo Hubsan ma gps ale nie ma żadnej stabilizacji. Załóż nowy temat i będziemy tam dywagować, chętnie wyleję swoje żale i wskażę kilka propozycji.
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Jak edytowałem to mnie wyrzucało z forum...


Dla porównnania sprawdziłem trzy nowe baterie:
Dron ustawiony na HIGH, bezwietrznie, temp. -6°C:
I-szwa 650mAh - 6 min. i 30 sek.
II-ga 650mAH - 6 min. i 40 sek.
Batria 800mAH - 7 min i 35 sek.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: syma x5

Post autor: woyd »

Verid pisze:
robcio79 pisze:w czym przeszkadza GPS?
To nie obecność GPS'a przeszkadza a brak solidnej stabilizacji kamery. Dżips to tylko dodatek ułatwiający pilotaż i stanowiący polisę ubezpieczeniową że jak cię poniesie fantazja to są duże szanse że nie stracisz maszyny. Natomiast żeby nagrać bez gimbala coś fajnego co natychmiast nie przyprawia o wymioty to trzeba mieć dobrze ustawioną maszynę, przyjazną pogodę i wyczucie na drążkach z domieszką odrobiny szczęścia.
Kolega oddał sedno sprawy. Nie ma szans sensownie filmować /fotografować bez gps i gimbala. Latałem Syma x5c - uciekła z wiatrem na 25m. Latałem Hubsan H501S - już dużo lepiej, ale obraz trzęsie się jak galaretka, a zdjęcia zakrzywiony jak by ziemia faktycznie zaginała się zaraz za horyzontem. Teraz latam Sparkiem od DJI - kompletnie inna bajka. Chcę zrobić zdjęcia - puszczam drążki, myślę tylko nad kadrem i ustawieniami ekspozycji (spróbujcie zrobić to z symą), filmowanie - zgrabnie i płynnie. Nie da się tego z niczym porównać. Pamiętam jak wśród posiadaczy H501s gorący był temat gimbali self-made i kamerek z fabryczną stabilizacją, ale ciągle nie było idealnie. W najtańszym dronie DJI masz to wszystko z fabryki.
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
ODPOWIEDZ