syma x5

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Visor87
Posty: 6
Rejestracja: środa 31 sie 2016, 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Re: syma x5

Post autor: Visor87 »

Kamerkę rozkręciłem i skręciłem w zasadzie.
Cały pic polega na tym (jak już zaobserwowałem), że jak włożę do niej kartę (FAT32, bez folderów - stworzył je sobie sam) to slychac "klikniecie" zaczepu karty w slocie kamery - niby ok,.. ale nie. Dioda po chwili przestaje świecic na czerwono. Dopiero jak przycisnę ją paluchem (docisnę do środka) to zapala się zielona dioda i kamera przechodzi w stan gotowości.
Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: syma x5

Post autor: as1200 »

Witam,

Ostatnio odkurzyłem moją SYMKĘ, która ma zasłużone swoje miejsce w takiej oto walizce :)

Obrazek

Radość z latania tym modelem nie mija :D

A jak u Was... SYMY latają?

Pozdr.
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: syma x5

Post autor: pablo12589 »

Witam, Panowie, mam pewnie problem, dzisiaj moja Syma X5SC zaryła ostro o ziemię, ostatnio dziwnie się zachowuje, lata, lata, wszystko jest ok, czasem jakby traciła połączenie ale od razu je odzyskuje i dalej jest wszystko w porządku, aczkolwiek ostatnio zaczęła po prostu spadać... Kiedy ją podniosłem była dalej połączona z kontrolerem, szczerze mówiąc nie mam już pojęcia o co chodzi, dzieje się tak na różnych akumulatorach, raz lata bez problemu, raz dzieje się coś takiego. Syma niestety dosyć się zabrudziła i przyszedł czas jej rozebrania, przy okazji chyba będzie trzeba wymienić silnik (drona odpalonego w domu, przy zerowym wierze ściąga w jedną stronę a na dodatek silnik przestaje się kręcić jako pierwszy, reszta natomiast chwilę później, na dodatek czuć wibracje na tym jednym ramieniu). Zasoby internetów są pełne poradników do X5, ale w X5SC zdejmowanie zębatek i ogólnie rozbieranie tego ustrojstwa wygląda chyba troszkę inaczej, stąd moje pytanie, jak zdjęć ową część?

Obrazek

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam :)
zbyszek88
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 18:04
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: syma x5

Post autor: zbyszek88 »

@ as1200

Moja Syma wciąż lata. Chociaż mam ją od miesiąca, zaliczyła chyba prawie wszystko co mogła w okolicy. Jest jak kałasznikow. Niemalże niezniszczalna. Oczywiście niemalże. Śmigiełka są już okropnie zarysowane, ale w stanie prawidłowym. Osłonki połamane i powyginane. Tak samo nóżki (mam te dłuższe, razy cztery, bo to X5SC). Silniczki chyba nie są jeszcze zajechane, bo nie widzę z nimi problemów. Ale bateria na oko ma już może z 50% dawnej wydajności. No cóż. W końcu przez ten miesiąc spokojnie zrobiłem z 50-60 lotów :)


@pablo12589

Spróbuj zrestartować SYMĘ - trzeba jej zrobić od nowa kalibrację, najlepiej na pełnej baterii. Połóż SYMĘ na jak najbardziej płaskiej powierzchni, włącz SYMĘ, włącz pilot, wybij obydwie wajchy w górę, a po nawiązaniu połączenia przesuń obydwie w lewo i nastęnie po ukosie w prawy dolny róg. Chyba tak się to robiło. SYMA powinna zacząć szybko mrugać, około 5-10 sekund, po czym przestanie.
Ja po bardzo dużych upadkach też miałem problem ze ściąganiem SYMY w jedną ze stron, ale kalibracja (właściwie to chyba jej reset) zawsze pomagała.
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: syma x5

Post autor: pablo12589 »

Sprawdzę jak tylko będę mógł, aczkolwiek martwiące jest to "narywanie" z jednej strony i to, ze samo kręcenie śmigłem jest gorsze. Obawiam się, że to jednak kwestia sprzętowa. Zębatki co prawda wygląda trochę gorzej niż pozostałe, aczkolwiek jeśli się jej przyjrzeć, to nie wygląda źle, silnik na podmiankę mam, tylko jak to wszystko rozebrać nie powodując jeszcze większych szkód? :D
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: syma x5

Post autor: Carrock »

W symie x5c mialem ten sam problem jedno smiglo przestawalo sie krecic znacznie szybciej. Winna okazala sie zebatka a nie silnik. Po rozebraniu pokrec zebatkami delikatnie i sprawdz czy ma gdzies opor.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: syma x5

Post autor: pablo12589 »

Zębatka chodzi gorzej od pozostałych i owszem, ale równie dobrze może to być wina silnika. Niestety nie mam pojęcia jak to ustrojstwo rozebrać (zdejmuję śmigło i tego na czym jest osadzone za nic w świecie nie da się zdjąć). Tak czy tak muszę to kiedyś rozebrać ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Z tego co widziałem po sklepach internetowych to sprzedają same zebatki, więc jakoś się to musi dać zdjąć. Ma ktoś może jakiś patent na to?
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: syma x5

Post autor: as1200 »

pablo12589 nie bój się rozkręcania modelu.
To tylko 32 lub 36 śrubek, o ile dobrze pamiętam :)

Tylko nie zapomnij o czterech które są wkręcone pod płozami.
Trzeba płozy zdjąć (czyli wyciągnąć).

Budowa modelu jest bardzo prosta i łatwo się go rozbiera.
Po rozbiórce obudowy, silnik w SYMIE X5C można wysunąć z zębatki i będzie wszystko jasne.

Przerabiałem otwieranie modelu tyle razy, że obecnie latam już bez wkręconych srubek :)
Przynajmniej jest lżejszy... :D

Powodzenia.
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: syma x5

Post autor: pablo12589 »

Mam X5SC, silnik wymieniony, obie zębatki wymienione, wał wymieniony (posmarowany smarem do łożysk), śmigło nowe (co prawda nie oryginalne, ale nie wszystkie mam ori), jedynie tulejka w której kręci się wał i ten plastik zakładany na wał nie są nowe, aczkolwiek dalej widać po śmigle, że coś nie jest do końca tak jak powinno. Symę przy starcie delikatnie przekręca przeciwnie do wskazówek zegara, ale tą kwestię pomijam, bo tak było od kiedy pamiętam, aczkolwiek po samym środku śmigła widać, że coś nie jest tak jak powinno być. Ku przestrodze, przy większej glebie może skrzywić się właśnie wał, tak jak miało to miejsce u mnie...
Awatar użytkownika
Kaszubak
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2016, 18:08

Re: syma x5

Post autor: Kaszubak »

Cześć. Warto zakupić za te 70zł kamerkę z symy X5C ? (ta niby 2MPx 1280x720). Ja mam symę X5SW i wyświetla obraz w rozdziałce VGA (640x360), lecz czasem chciałbym coś lepszego nagrać. Opłacalny interes ?
lucass_krk
Posty: 2
Rejestracja: piątek 19 sie 2016, 20:02

Re: syma x5

Post autor: lucass_krk »

te kamerki to to samo z tym że jedna ma wifi druga nie, mam obie i różnicy w nagraniach nie widzę za dużej, obie to zabaweczki :)
Awatar użytkownika
Kaszubak
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2016, 18:08

Re: syma x5

Post autor: Kaszubak »

Rozumiem, lepiej zakupić coś typu Xiaomi. Pytanie do co zasięgu lotu. Mam w kontrolerze wymienioną antenę z routera (~8cm, ~2-3dBi (tak myślę)) zasięg lotu się poprawił (wcześniej około 40-50m teraz 100-120m) oczywiście antena ustawiona bokiem do symy. Anteny w symie nie ruszałem, a pytanie czy warto? Jak tak to jaką? Czy powinien się poprawić zasięg?
lucass_krk
Posty: 2
Rejestracja: piątek 19 sie 2016, 20:02

Re: syma x5

Post autor: lucass_krk »

Anteny w środku nie ruszałem, zasięg mam około 150 m w zupełności to wystarcza jak dla mnie, co do kamery jak wyobrażasz sobie że syma uciągnie z taką kamerką :)
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: syma x5

Post autor: pablo12589 »

X5 nie uniesie kamerki sportowej, co prawda ludzie podłączali mobiusy itp. aczkolwiek czas lotu jest mega krótki, do tego trzeba doliczyć, że silniki padną o wiele szybciej a sam dron ledwo będzie latał to podsumowując raczej nie ma to zbyt wielkiego sensu. Do zabawy z kamerkami lepiej będzie kupić X8, bądz tarantule X6, czy cokolwiek takiego, tylko należy pamiętać o tym, że pomimo iż da się nimi coś ponagrywać to dalej jest to tylko zabawka...,
komsi
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 03 lis 2016, 21:11
Lokalizacja: głogów

Pierwszy zakup SYMA X5

Post autor: komsi »

Cześć :) Zamierzam kupić syma x5 i tutaj pojawia się problem, jest pełno wersji i nie mam pojęcia która będzie najlepsza na początek do nauki latania. Pomoże ktoś dobrze wybrać?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ