syma x5

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: syma x5

Post autor: pablo12589 »

Osobiście posiadam wersję SC, całkiem fajna, aczkolwiek niedawno wyszły wersje z H w nazwie (utrzymanie wysokości), co prawda nigdy taką nie latałem, ale może to być ciekawa propozycja. Ogólnie X5 jest dosyć mała, mieści się do normalnych rozmiarów plecaka, ale też nie licz na to, że udźwignie coś poza fabryczną kamerą, z której filmy są jakości dosyć bardzo przeciętnej. Dobra do nauki latania, części mega tanie, zasięg nie jest zbyt wielki, ale z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że im wyżej tym dron na niebie mniejszy :D. Wersje z W w nazwie to WIFI FPV (podgląd na żywo na telefonie), niestety przy tej opcji zasięg znacząco spada.
cyclib
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 21:41

Re: syma x5

Post autor: cyclib »

Witajcie, jestem nowym użytkownikem drona Syma X5HW, zastanawiam się nad set'em baterii do niego, jak myślicie czy "to" będzie odpowiednie ? i jak dlugo powinno ładować się takie baterie ? w tej chwili ładuje baterie 800 mah 3,7v około 2h.
https://www.aliexpress.com/item/BLL-5PC ... 45062.html
zbyszek88
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 18:04
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: syma x5

Post autor: zbyszek88 »

Czy to nie jest ta ładowarka, w której wolno ładować tylko wszystkie baterie jednocześnie, a nie wolno np. ładować tylko jednej albo dwóch?
cyclib
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 21:41

Re: syma x5

Post autor: cyclib »

Niestety, nie mam pojęcia, natomiast dysponuje również ładowarką dodawaną do zestawu przez producenta, ona ładuje ogniwa pojedynczo.
zbyszek88
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 18:04
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: syma x5

Post autor: zbyszek88 »

Do tej ładowarki od producenta, to jest gdzieś rozgałęźniacz na cztery czy pięć ogonków. I można ładować wiele baterii na raz, a właściwie ile się ich wtedy chce. Po prostu podpina wszystkie wolne kabelki albo tylko pod część.
abadon11
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 18:04

Re: syma x5

Post autor: abadon11 »

Moim zdaniem to najlepsze baterie do symy X5 Turnigy nano-tech 750mah 1S 35~70C Lipo nie do zajechania!
Moja syma po małych przeróbkach lata na śmigłach 5x4 z racera 250 i jest o wiele bardziej zwinna i responsywna.
Oryginalne śmigła są za delikatne polecam 5x4 z wyścigówki.
Syma x5c-1, F450 diy, 250 emax 1806 naze32rev5 na razie 3s.
cyclib
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 21:41

Re: syma x5

Post autor: cyclib »

chciałbym dowiedzieć się jeszcze jak długo powinno ładować się baterie, do momentu aż zgaśnie kontrolka na ładowarce producenta ? czy nie zostaną przeładowane wtedy ? przy 800 mAh ładowałem 2godziny a kontrolka nadal świeciła, oraz jaki wtyk ma ten nowy x5hw ? niestety nie jest to już molex

edit://
zastanawiam się nad zmianą wtyku na molexy, chyba będzie prościej z bateriami w późniejszym czasie
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: syma x5

Post autor: pablo12589 »

Ja zwykle ładowałem aż kontrolka nie zgasła, ale ogólnie z bateriami mam coś nie tak, nie wiem, czy wszystkie popadały, bo zbyt długo leżały czy coś, ale na niektórych lata po pół minuty :(
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: syma x5

Post autor: as1200 »

pablo12589 pisze:Ja zwykle ładowałem aż kontrolka nie zgasła, ale ogólnie z bateriami mam coś nie tak, nie wiem, czy wszystkie popadały, bo zbyt długo leżały czy coś, ale na niektórych lata po pół minuty :(
Miałem ostatnio podobnie.
SYMA latała z 3-4 minuty i nagle spadała na ziemię.
Myślałem początkowo, że to może wina któregoś slinika.
Okazało się, że do wymiany miałem gniazdo do podłączania akusów - mocno się grzało.
Sprawdź czy u Ciebie czasami nie występuje podobny problem.

Wymieniłem oryginalne gniazdo w SYMIE na takie jak na zdjęciach poniżej.
Oczywiście w lipolach złącza również pozmieniałem.

Obrazek

Od tej pory SYMA dostała nowe życie i lata jak nowa :D

Pozdr.
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: syma x5

Post autor: pablo12589 »

Wczoraj wieczorem wyszedłem jak to się mówi potestować i na oryginalnym aku latał normalnie, nie sprawdzałem czasu, ale było spoko biorąc pod uwagę czas który leżała nie ruszana. Wszystkie zamienniki niestety po chwili zaczynały migać, więc to ewidentnie wina tamtych aku.
Swoją drogą już zapomniałem jak fajnie lata się taką Symą, bez presji na wysokość, nagranie itd. Na co dzień latam sobie Tarantulą z Ekenem H9, więc jak najwyżej, jakieś fajne video nakręcić itp. ale to nie to samo :D
capone007
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 08 gru 2016, 16:37

Re: syma x5

Post autor: capone007 »

Panowie dzis przyjdzie do mnie Syma x5uw.jakie mocniejsze/wieksze silniczki niz dedykowane mozna do niej wsadzic?
Miroo
Posty: 1
Rejestracja: środa 21 gru 2016, 12:24

Re: syma x5

Post autor: Miroo »

Kupiłem x5sw, troche polatałem ale jakość video jest bardzo kiepska. Chciałbym zamontować do niej sj4000 ale czy dron to udźwignie? Jeżeli nie to x5sw pójdzie w świat a ja kupie coś dobrego dla sj4000, aby ładnie filmiki wychodizły. Czy syma x8 bedzie ok?
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: syma x5

Post autor: Carrock »

Miroo pisze:Kupiłem x5sw, troche polatałem ale jakość video jest bardzo kiepska. Chciałbym zamontować do niej sj4000 ale czy dron to udźwignie? Jeżeli nie to x5sw pójdzie w świat a ja kupie coś dobrego dla sj4000, aby ładnie filmiki wychodizły. Czy syma x8 bedzie ok?
Tak

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
tdrk_
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 13 gru 2016, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: syma x5

Post autor: tdrk_ »

Witam. Przyszedł mój pierwszy dron. Padło na x5hw. Pierwsze wrażenia: niestabilny, nieprzewidywalny, z łatwością porywany przez wiatr, wytrzymały i tani. Czyli idealny do celów szkoleniowych ;).

Niestety po kilku użyciach wyszedł feler: tryb headless nie działa jak powinien. Sygnał w nadajniku stwierdza, że został włączony, a dron lata według innej orientacji niż właściwa. Od czasu do czasu uda się go włączyć tak, że działa właściwie, ale nie mam pojęcia od czego to zależy. Nie pomaga również kalibracja. Zna ktoś jakiś sposób na to? Z góry dzięki.

Edit: ok, już sprawa ogarnięta. Podpowiadam jeśli ktoś kiedyś będzie miał podobny problem: należy drona ustawić centralnie przed sobą, tyłem do siebie (czyli kamerka jest w drugą stronę niż operator). Potem kalibracja i wszystko powinno śmigać właściwie.
kadafiks
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 13:19
Lokalizacja: Łódzkie

Re: syma x5

Post autor: kadafiks »

Cześć. Dopiero zaczynam zabawę dronami. Posiadam Symę X5SC. Lecą do mnie właśnie dodatkowe pakiety Turnigy 1s 3,7v 750mAh. Ładowarkę IMAX B6 już posiadałem od dawna, została mi po bieganiu z ASG po lesie. No i tu pojawia się moje pierwsze pytanie. Jak taki rozgałęźnik: http://abc-rc.pl/przewod-ladowaki-37v-1-in-5 ma równo naładować kilka pakietów bez podłączania do balancera? Rozumiem, że spinając ze sobą 5 pakietów Imax odczyta to jako 1 baterię z 5 celami. Jaką w takim razie mam pewność, że jednego nie przeładuje, a innego naładuje do połowy?

Drugie pytanie to Syma X5HW ma już inne śmigła, da radę je jakoś dopasować, jest sens. Ktoś porównywał, mierzył? Są większe czy mają jedynie inne mocowanie?
ODPOWIEDZ