Biedrony - H36 V929 V939

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

A ile czasu seryjna ładowarka od 939 ładuje seryjny aku czyli 330 mAh (oba naraz) podłączona do USB komputera ?. Mnie wydaje się, że robi to za długo bo siedzi już ponad 5 godzin i diody nadal świecą. Pakiety i ładowarka zimne.
Awatar użytkownika
extream
Posty: 671
Rejestracja: czwartek 05 sty 2012, 16:01
Lokalizacja: Stockholm/Kraków

Post autor: extream »

Rurek pisze:Spytam się jeszcze o jedno - gdzieś jakiś manual do biedron to istnieje?
Nie wiem czy to to samo, ja do wersji z hk tej za 99$ dostałem komplet manuali do modelu i aparatury.
Lotnik54: u mnie w wyżej wspomnianej wersji ok 30 minut i dwa pakiety mam naładowane, a lampki gasną.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

extream pisze:
Rurek pisze:Spytam się jeszcze o jedno - gdzieś jakiś manual do biedron to istnieje?
Nie wiem czy to to samo, ja do wersji z hk tej za 99$ dostałem komplet manuali do modelu i aparatury.
Lotnik54: u mnie w wyżej wspomnianej wersji ok 30 minut i dwa pakiety mam naładowane, a lampki gasną.
Znalazłem przyczynę. Złącze USB w starum laptopie (USB 1.0) dawało prądu tyle że świeciły diody a ładować bym musiał z 10 h.
Dzięki za info. Ale takie moje pytanko. Skoro Li-po winno ładować się prądem 1C to 0,5 h to chyba stanowczo za krótki czas ?. Przynajmniej tak zrozumiałem czytając ww. forum.
Pozdrowienia.
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Rurek:

Dostaniesz manual w pudełku ale to 100% czinglisz do pośmiania się :-D

Lotnik:

Te małe lipolki spokojnie przyjmują 2-3C także bez obaw.

Zrodło prądu czyli USB musi być porządne.

Pamiętajcie żęby odczekać pare minut po lataniu zanim je dacie znów do ładowarki.

Większy problem jest z ładowarką od V929/V949, która nie jest prawdziwą ładowarką lipo-CCCV tak jak ta mała na USB, tylko zwykłym śmieciem na 230V, trzeba uważać żeby nie zostawiać w niej pakietu na długo bo były przypadki przeładowania.

Waszka:

UDI 816 NIE BINDUJE się z TGY 9X.

Binduja się z 9X z nowośći:

- Vitality H36
- Syma X100

Najfajniej lata w tej chwili Hubsan X4.
Awatar użytkownika
extream
Posty: 671
Rejestracja: czwartek 05 sty 2012, 16:01
Lokalizacja: Stockholm/Kraków

Post autor: extream »

Lotnik54 : jak już przedmówca powiedział tak ma być :) W przypadku tego typu zabawek bywa że łamane są reguły których uczy się w elementarzach dostępnych na forach ;) kolejna sprawa, że technika idzie do przodu i obecnie można szybciej ładować niż 1C bez ryzyka utraty trwałości pakietu :) i taka mała rada na koniec : nie opieraj się na tego typu zabawkach nawet tych całkiem zaawansowanych, ponieważ nie wiele wspólnego mają one w odniesieniu do pełnowymiarowych modeli :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

shafter pisze:Większy problem jest z ładowarką od V929/V949, która nie jest prawdziwą ładowarką lipo-CCCV tak jak ta mała na USB, tylko zwykłym śmieciem na 230V, trzeba uważać żeby nie zostawiać w niej pakietu na długo bo były przypadki przeładowania.
Ale to chyba nie problem zrobić sobie kabelkologię do ładowania np 4 pakietów jako 4S i ładowarką modelarską to naładować w trybie balansera ? :-)

Edicao: nie chcecie dać manuala do poczytania do snu to se sam znalazłem wiki :-) http://wltoys.wikia.com/wiki/WLToys_V929
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Rurek pisze:
shafter pisze:Większy problem jest z ładowarką od V929/V949, która nie jest prawdziwą ładowarką lipo-CCCV tak jak ta mała na USB, tylko zwykłym śmieciem na 230V, trzeba uważać żeby nie zostawiać w niej pakietu na długo bo były przypadki przeładowania.
Ale to chyba nie problem zrobić sobie kabelkologię do ładowania np 4 pakietów jako 4S i ładowarką modelarską to naładować w trybie balansera ? :-)
Dla ciebie żaden, ale jak ktoś od zera zaczyna ;)

Tak pomyślałem ten wątek

A tak BTW to jakoś wole je ładować równolegle jako 1S niż balanserem jako większy pakiet.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

extream pisze:Lotnik54 : .................................. i taka mała rada na koniec : nie opieraj się na tego typu zabawkach nawet tych całkiem zaawansowanych, ponieważ nie wiele wspólnego mają one w odniesieniu do pełnowymiarowych modeli :)
Teraz nie zrozumiałem, w czym się różnią od tych pełnowymiarowych ?. Bardzo proszę o wytłumaczenie początkującemu modelarzowi aby nie wyciągnął jakichś dziwnych wniosków.
Pytam poważnie i proszę o poważną odpowiedź.
Za pozostałe wyjaśnienia dziękuję i rozumiem, że wyjątki potwierdzają regułę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

extream'owi zapewne chodziło o to że co ujdzie z malutkim pakiecikiem 250mAh 1S z cegłą 500mAh 4S powszechnie używaną do napędu dużych kopterów może prowadzić do nieszczęścia.
Ten wredny...
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Coś kombinujecie naokoło, jeżeli chodzi o latanie to takiej biedronie wcale nie daleko do prawdziwego koptera, odruchy na drążkach są te same, bezwładność i moc jest żadna ale to dobrze.

Oczywiśćie budowa jest znacznie uproszczona bo płytka jest all-on-one, brak regli i szczotkowe silniki ale to po raz kolejny dobrze a prawa fizyki działaja tak samo ;)

Po przesiadce z 70g biedrony na 780g kładka jakoś nie mam za wielkich problemów.

A duże pakiety o wydajność 40C spokojnie można ładować prądem 3-4C bez większych konsekwencji ...
Awatar użytkownika
extream
Posty: 671
Rejestracja: czwartek 05 sty 2012, 16:01
Lokalizacja: Stockholm/Kraków

Post autor: extream »

Chodziło mi o budowę tego malucha. Zasada jest ta sama owszem, ale w maluchu wszystko jest uproszczone i nie ma odniesienia do pełnowymiarowych modeli. Innymi słowy: maluchem uczyć się latać, ale zasad budowy i działania uczyć się na dużym gdzie każdy element jest osobno (regulator, FC) a nie jedna kupka cyny i kabelki do silników :) dzięki temu powinno się uniknąć zbędnych domysłów i problemów ze zrozumieniem :) mówię tak z własnego doświadczenia, gdy pierwszy raz styknąłem się z modelem, była to zabawka sterowana silnikami i poznanie zasad jej działania w niczym mi nie pomogło i nie miało żadnego odniesienia do prawdziwego modelu..

P.s. Prosty przykład : w przypadku biedrony można katować pakiet do ostatniego tchu, próbując podnosić ją ostatkiem sił, pakiet w tyłek dostanie, ale nie będzie to raczej zauważalne. W przypadku pakietu z normalnego quada lepiej nie próbować takich akcji, szkoda kasy. Nie mówię, że ktoś miałby nabyć taki nawyk, ale lepiej wspomnieć o takich rzeczach wcześniej...
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Katować można ale zajedziesz ten pakiet tak samo jak duży :-P
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

shafter pisze:Katować można ale zajedziesz ten pakiet tak samo jak duży :-P
Nie będzie zauważalne ze względu na cenę :-P Ja tak Was czytam i niecierpliwie się, bo moja biedrona leci i leci do mnie z czajna tałn. :-P
Awatar użytkownika
databank
Posty: 511
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 20:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: databank »

możecie polecić gdzie u nas w kraju kupić pakiety do v929? nie chce zamawiać już na banggood bo zanim to przyjdzie to zastanie mnie wiosna ;-)
Awatar użytkownika
FrancKa
Posty: 252
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 12:19
Lokalizacja: Ruda Slaska

Post autor: FrancKa »

Lotnik54 pisze:
extream pisze:Lotnik54 : .................................. i taka mała rada na koniec : nie opieraj się na tego typu zabawkach nawet tych całkiem zaawansowanych, ponieważ nie wiele wspólnego mają one w odniesieniu do pełnowymiarowych modeli :)
Teraz nie zrozumiałem, w czym się różnią od tych pełnowymiarowych ?. Bardzo proszę o wytłumaczenie początkującemu modelarzowi aby nie wyciągnął jakichś dziwnych wniosków.
Pytam poważnie i proszę o poważną odpowiedź.
Za pozostałe wyjaśnienia dziękuję i rozumiem, że wyjątki potwierdzają regułę. Pozdrawiam
Tak jak tłumaczył Extream tylko dodam jeszcze , że biedrona krzywdy ci nie zrobi a dobry quład może cie do szpitala skierować .
I tu się kłaniają względy bezpieczeństwa latania pełowymiarowymi.
Przykład http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=2672
I gorąca dyskusja BHP http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=10660
Pionier 14000 )__( Turnigy TGY 9X P51 "Mustang"
Biedrona V929 , Trainerek U CAN FLY
ODPOWIEDZ