Biedrony - H36 V929 V939

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: maxxxior »

icemachine 500 m? SZOK! :D
Też tak chcę! Tylko mam v212. I nie mogę zlokalizaować na tej płytce stabilizatora :/ Pomoże ktoś?
kazek76
Posty: 9
Rejestracja: środa 01 kwie 2015, 22:43

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: kazek76 »

Witam,
dzisiaj zabrałem moją v949 na zewnątrz, bo była fajna bezwietrzna pogoda. Niestety po kilkunastu do kilkudziesięciu sekund wyłączają się silniki i model spada, a wszystko to się dzieje w obrębie boiska do kosza. Czasami zdążę biedronę uratować, jak jest wyżej, wystarczy dać przepustnicę na zero i znów dodać gazu. Dzieje się to w obrębie kilku metrów, aparaturę rozkręciłem wszystko było OK, teraz w biedronie antenkę skierowałem na dół (była równolegle do płytki) - to sprawa zasięgu? Bo dzisiaj już nie zdążę tego przetestować.
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: leonbubu »

icemachine podoba mi się ta modyfikacja z tym że ja mam v959 na płytce co prawda pisze v929 ale rev03 z tymi wyjściami wszelakimi, na razie zmodyfikowana apka antena jak przedstawiono już wyżej + antena odbiorcza, a od siebie polecam moda zrobić zasilania silniczków, wymiana okablowania u mnie przy pierwszych lotach obcięło kabelek idący w profilu węglowym po prostu przy lekkim uderzeniu ramieniem profil dopchnęło i gotowe :) poza tym przez to że kabelki mamy na zewnątrz profila w przyszłości możemy szybciej wymienić złamane ramię.
Obrazek
Obrazek
copter 210
kanał YouTube
icemachine
Posty: 8
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 10:58

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: icemachine »

maxxxior pisze:icemachine 500 m? SZOK! :D
Też tak chcę! Tylko mam v212. I nie mogę zlokalizaować na tej płytce stabilizatora :/ Pomoże ktoś?
Witam

maxxxior
Pragnę w tym miejscu przypomnieć że te 500m oszacowałem, a nie zmierzyłem.
Daj zdjęcie swojej płytki, postaram się pomóc.
Masz multimetr?

W każdym razie tak daleko jak jestem w stanie polecieć Biedronką i wrócić mam pełny zasięg i żadnych problemów z manewrowaniem.
Potem już nie widzę koloru śmigieł i mam problem z kierunkami, a Biedronkę mi wiatr przestawia, ostatnio nie mogę się wstrzelić w bezwietrzną pogodę w Krakowie. Latam koło nieczynnego pasa startowego przy muzeum Lotnictwa.

kazek76
W Twoim przypadku najpierw poprawił bym antenkę tą małą w Biedronce - ma być skierowana(wygięta) w dół, bo jeśli możesz wyratować Biedronkę to odbiornik jeszcze się nie zresetował. Jak poprawisz sprawdź czy problem dalej występuje.
Przed dołożeniem przetwornicy traciłem zasięg w odległości ok 40m. Po prostu Biedronka w pewnym momencie zaczynała spadać bezwładnie, resetował mi się
odbiornik na skutek spadku napięcia.


Spike
Co do stabilności: Ja nie mam z nią żadnych problemów moja Biedronka po modyfikacji zachowuje się stabilnie.
Latam na aparaturze Turnigy 9x z oryginalnym programowaniem (nie mam czasu wrzucić innego :) )

W ostatnią niedzielę czyli 19.04.2015 robiłem dokładne pomiary czasu lotu - przy silnym wietrze, agresywnym lataniu oraz dużej wilgotności bo było zaraz po deszczu.
Poniżej wyniki:
oryginalny akumulator: 8 min
Nano-Tech 11 min.


Także polecam Aliexpress. Sporo zamówień tam zrobiłem i mam z nimi dobre doświadczenia.
ski3a
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 19:54

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: ski3a »

semento pisze:Hej,

Czy Waszym zdaniem to nadal poczciwa V 929, czy może jakaś podpucha? Tu link http://allegro.pl/dron-wltoys-v929-2-4g ... 87924.html Taka taniocha, że zastanawiam się czy nie brać od razu dwóch... Może ktoś już z Was nabył coś u tego sprzedawcy?
nie wiem czy to ta sama aukcja ale ja kupiłem ją tydzień temu na podobnej (jest aktualnie tylko jedna aukcja z 929) i ma taką płytke co icemachine pokazał na zdjęciach ;-)
kazek76
Posty: 9
Rejestracja: środa 01 kwie 2015, 22:43

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: kazek76 »

icemachine pisze: kazek76
W Twoim przypadku najpierw poprawił bym antenkę tą małą w Biedronce - ma być skierowana(wygięta) w dół, bo jeśli możesz wyratować Biedronkę to odbiornik jeszcze się nie zresetował. Jak poprawisz sprawdź czy problem dalej występuje.
Przed dołożeniem przetwornicy traciłem zasięg w odległości ok 40m. Po prostu Biedronka w pewnym momencie zaczynała spadać bezwładnie, resetował mi się
odbiornik na skutek spadku napięcia.
Dzisiaj w miarę mało wietrznie, więc wyprowadziłem już trochę zmodowany sprzęt. Do apki dorobiłem większą antenę ze starego routera, a w biedronie skierowałem ją na dół i przedłużyłem o 2cm.
Kompletnie bez znaczenia, leci jak kamień w różnych sytuacjach i odległościach. Raz 15m, a raz i 5m - mam już niechęć do tego modelu, raczej latać się tak nie nauczę :] zwłaszcza że ostatni start i poleciała nieszczęśliwie na beton i złamałem ramię (zapasowe jeszcze nie doszły) Nie polata za długo, ale jest jeden szczegół (może mi się wydaje) robi się to przy większych podmuchach wiatru, czy zwrotach.
wojtek992
Posty: 2
Rejestracja: środa 22 kwie 2015, 19:46

Gdzie zamówić biedrony v929 i części

Post autor: wojtek992 »

Witam wszystkich i z góry proszę admina o nie usuwanie tego postu.

Proszę zapoznać się z regulaminem. Kolejny spam tego typu i się żegnamy.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Adrián »

Dział handlowy znajduje się gdzie indziej.. Po za tym, dobra cena za biedronkę.
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: leonbubu »

Wiecie gdzie można kupić jeszcze śmigła GWS EP5443 albo jakieś ich odpowiedniki? co prawda u mnie jest otwór 4mm ale wiertełkiem łatwo rozwiercić...
copter 210
kanał YouTube
middam
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 12 maja 2011, 10:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: middam »

icemachine pisze: Obrazek

W razie pytań chętnie odpowiem :)
Witam
Czy byłbyś wstanie na zdjęciu bez regulatora (lub jakimś innym) wskazać dokładnie która ścieżka została przecięta. Z drugiego zdjęcia wynika , że kabel z przetwornicy jest połączony do wejścia regulatora. Czyli ścieżka, która jest przecięta doprowadza zasilanie do wejścia LDO ?
icemachine
Posty: 8
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 10:58

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: icemachine »

kazek76 pisze:Dzisiaj w miarę mało wietrznie, więc wyprowadziłem już trochę zmodowany sprzęt. Do apki dorobiłem większą antenę ze starego routera, a w biedronie skierowałem ją na dół i przedłużyłem o 2cm.
Kompletnie bez znaczenia, leci jak kamień w różnych sytuacjach i odległościach. Raz 15m, a raz i 5m - mam już niechęć do tego modelu, raczej latać się tak nie nauczę :] zwłaszcza że ostatni start i poleciała nieszczęśliwie na beton i złamałem ramię (zapasowe jeszcze nie doszły) Nie polata za długo, ale jest jeden szczegół (może mi się wydaje) robi się to przy większych podmuchach wiatru, czy zwrotach.
Witaj

kazek76 Co do przerabiania anteny w aparaturze, nie wypowiem się. Nie robiłem tego, czytałem gdzieś w tym wątku że ludzie to robili.
Z oryginalnej aparatury dość szybko przesiadłem się na Turnigy x9 ponieważ chcę wyrabiać nawyki do kierowania większym dronem.

Co do antenki w Biedronie. Skierowana w dół - dobrze tak ma być!

Uważam że to błąd ją przedłużać. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić ale sądzę że długość antenki w biedronce jest dobrana do częstotliwości pracy i powinna zostać taka jak jest. Generalnie anteny się dobiera np. na ćwierć długości fali. Aparatura działa na 2.4GHz
Z tego wynika że długość fali to 12.5cm, czyli 1/4 długości fali to 3.125cm i tyle ma mniej więcej oryginalna antenka w Biedronce.

I nie należy długości antenki w Biedronce zmieniać :)
Moja rada przywróć oryginalna długość antenki w Biedronce.

Co do stabilności zasilania odbiornika - tą można poprawić przetwornicą taką jak ja zamontowałem.
Pytanie czy jak biedronka spadnie możesz zbliżając się do niej od razu nią wystartować czy dopiero po ok 7 sekundach ?
Czy widzisz szybkie mruganie diody po upadku?
Chodzi o to czy odbiornik się zresetował i ponownie się łączy z aparaturą?

Dobrym testem na początek było by podmiana/ pożyczenie akumulatorka Nano-Tech i próba polatania na nim.
Są one lepsze od oryginalnego i dłużej trzymają wyższe napięcie co korzystnie wpływa na pracę odbiornika.

Mogę jeszcze dodać że ja zaczynałem naukę latania quadrocoptermi od takiego maleństwa CX-10
http://www.aliexpress.com/item/Cheerson ... 30320.html
Było to bardzo korzystne bo tym maleństwem dobrze się lata zwłaszcza w zimie po pokoju i trudno coś w nim zepsuć.
Mi się udało tylko śmigła połamać i zużyć jeden komplet silników.
Biedronka v929 to mój drugi quadrocopter.
CX-10 nie ma wymiennych akumulatorków.

leonbubu
GWS EP5443 można kupić np. tutaj:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _6pc_.html
Ja stąd zamawiałem :)

middam
Zdjęcie które wstawiłeś w poście - to pierwsze podejście do tej modyfikacji. Nie ma na nim regulatora - to taki mały czarny element z 3-ma nóżkami.
Wlutowałem go za pomocą gorącego powietrza (hot air) a co za tym idzie rozłączyłem obwód i nie ciąłem ścieżki

Po próbie doszedłem jednak do wniosku że korzystniejsze i bezpieczniejsze dla elektroniki jest przecięcie ścieżki i pozostawienie regulatora.

1. Tak przeciąłem ścieżkę doprowadzającą zasilanie do regulatora.
Zwróć jednak uwagę że jest to płytka dwu warstwowa i zasilanie do górnej warstwy idzie z dołu przez przelotkę dlatego należy przeciąć ścieżkę tuż koło nogi regulatora.
2. Tak masz rację kabel - wyjście z przetwornicy jest podpięty na wejście regulatora.

Instrukcja - którą ścieżkę przeciąć:
1. Należy delikatnie odlutować stabilizator żeby go nie uszkodzić - będzie nam jeszcze potrzebny.
Obrazek

2. Przecinamy ścieżkę tak jak zaznaczone na obrazku. Jest ona dużo lepiej dostępna po odlutowaniu stabilizatora.
Obrazek

3. Po przecięciu ścieżki wlutowujemy stabilizator z powrotem na jego miejsce i podłączmy przetwornicę.

Jak dorwę aparat i będę miał chwilę czasu żeby ponownie odlutować stabilizator postaram się zrobić zdjęcie lepszej jakości - miejsca przecięcia ścieżki.

Ścieżkę tniemy np. nożykiem technicznym lub skalpelem. Po przecięciu upewniamy się lupą a najlepiej miernikiem że ścieżka jest przecięta i nie ma przejścia.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 27 kwie 2015, 20:55 przez icemachine, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Adrián »

icemachine pisze:Co do antenki w Biedronie. Skierowana w dół - dobrze tak ma być!
Dlaczego tak uważasz? To wbrew logice, nawet w przypadku biedronki. Chyba, że w aparaturze jest skierowana w dół. Ale przecież to bez sensu..
icemachine
Posty: 8
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 10:58

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: icemachine »

Adrián pisze:
icemachine pisze:Co do antenki w Biedronie. Skierowana w dół - dobrze tak ma być!
Dlaczego tak uważasz? To wbrew logice, nawet w przypadku biedronki. Chyba, że w aparaturze jest skierowana w dół. Ale przecież to bez sensu..
Sądzę tak na podstawie dwóch rzeczy.

1. Większość osób w tym wątku tak radzi - rozumiem że "z doświadczenia".

2. Czemu wbrew logice?
W pewnym przybliżeniu można o tym myśleć w ten sposób:
Ja mam w aparaturze - x9 mam antenkę "łamaną" i wygiętą ku górze.
W biedronce mam wygięta ku dołowi.
Co za tym idzie antena w aparaturze pracuje w polaryzacji pionowej i w biedronce też w polaryzacji pionowej. Polaryzacje są takie same więc zysk anten powinien być największy.

Jest jeszcze drugi efekt - uważam że dużo ważniejszy.

Antenka nie powinna być za blisko płytki elektronicznej bo zakłócenia wchodzące od pracy silników DC generują nam szpile i zakłócają odbiór.
Część cyfrowa płytki też zapewne zakłóca pracę anteny. A antena skierowana właśnie ku dołowi jest możliwie najdalej od płytki.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Adrián »

icemachine pisze:Ja mam w aparaturze - x9 mam antenkę "łamaną" i wygiętą ku górze.
W biedronce mam wygięta ku dołowi.
Co za tym idzie antena w aparaturze pracuje w polaryzacji pionowej i w biedronce też w polaryzacji pionowej
To nie mam nic do dodania.
middam
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 12 maja 2011, 10:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: middam »

middam
Zdjęcie które wstawiłeś w poście - to pierwsze podejście do tej modyfikacji. Nie ma na nim regulatora - to taki mały czarny element z 3-ma nóżkami.
Wlutowałem go za pomocą gorącego powietrza (hot air) a co za tym idzie rozłączyłem obwód i nie ciąłem ścieżki

Po próbie doszedłem jednak do wniosku że korzystniejsze i bezpieczniejsze dla elektroniki jest przecięcie ścieżki i pozostawienie regulatora.

1. Tak przeciąłem ścieżkę doprowadzającą zasilanie do regulatora.
Zwróć jednak uwagę że jest to płytka dwu warstwowa i zasilanie do górnej warstwy idzie z dołu przez przelotkę dlatego należy przeciąć ścieżkę tuż koło nogi regulatora.
2. Tak masz rację kabel - wyjście z przetwornicy jest podpięty na wejście regulatora.
Dzięki za dokładny opis. Operacja udał się i pacjent przeżył. Rzeczywiście aby przeciąć ścieżke musiałem pozbyć się regulatora :)
ODPOWIEDZ