Biedrony - H36 V929 V939

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: leonbubu »

Tak części od 949 są takie same jak w biedronie tak że spokojnie możecie zamawiać, bo w 959 są już inne grubszy wał większe łożyska.
dejv
Akurat zdjęcia tak zrobione, ale pod ręką cały czas miałem pędzelek i czyściłem zawsze, nawet suchy smar testowałem :) ale tak jak pisałem to nie jest problem do nauki połknięcia bakcyla idealny jest, części tanie a na śmigłach GWS lata naprawdę nieźle...
copter 210
kanał YouTube
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Xeo »

Ja miałem nie farta z moja Biedroną bo po pierwszych kretach miałem do wymiany mocowanie silnika (nóżka) i nie świadomie zamówiłem części lokalnie. Jakie było moje zdziwienie jak przy probie wymiany okazało się ze nowa część ma mniejszą średnicę pod łożysko. Części zamówione w CH miały podobnie. Finalnie okazało się ze są 2 wersje (brak wzmianek na pudełku, gdziekolwiek o tym) różniące się średnicą wału. Nowsze egzemplarze mają mniejszą średnicę i co za tym idzie musiałem wymienić komplet czyli nóżkę, wał, łożysko i śmigło :-/


Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Ruffy
Posty: 31
Rejestracja: środa 08 lip 2015, 19:53

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Ruffy »

czy wie ktoś gdzie w Holandii można kupic biedrone? znalazłem na jednej stronie 929 za 65euraskow takze...
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: leonbubu »

copter 210
kanał YouTube
filiplis
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2015, 18:27

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: filiplis »

Nie dałem radę przebrnąć przez te ponad 100 stron postów, więc nie wiem czy wcześniej był poruszany taki problem.

Mam problem z połączeniem nadajnika z biedroną. Podczas lotu zahaczyła o trawę i przewróciła się i od tego czasu nie reaguje na jakiekolwiek polecenia nadajnika. Wymieniłem płytkę w biedronie, ale sytuacja ta sama. Próbowałem wiele razy i włączając zarówno pierw biedronę jak i nadajnik itp. ale bez skutku. Co mogę zrobić?
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: leonbubu »

Cofnij się do 110 strony, a najlepiej poczytaj cały wątek jeśli chcesz coś wiedzieć na temat, nie idź na łatwiznę... :) wiedza się przydaje...
copter 210
kanał YouTube
filiplis
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2015, 18:27

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: filiplis »

Przeczytałem cały temat. Było kilka problemów podobnych do mojego, ale żadne rozwiązanie nie pomaga. Próbuję zbindować aparaturę (oryginalną) z nową płytką (biedronka v929) na różne sposoby i nic. Dioda na płytce się włącza, później ustawia się żyroskop i dioda miga b. szybko a następnie zaczyna migać z okresem ok 1s. Aparaturę włączałem w różnych momentach tego cyklu i nic. Próbowałem włączać też pierw ją, a biedronkę później, ale również bez rezultatu. Jakieś inne pomysły? Jak mogę sprawdzić, czy to np. aparatura nie jest zepsuta? Nie mam żadnej innej biedronki, by to sprawdzić.

Jest to mój pierwszy dron, a elektronik ze mnie żaden. Podoba mi się ta zabawa i nie chciałbym musieć kupować całego nowego zestawu przez prawdopodobnie jakiś mały błąd.
siezy
Posty: 5
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 20:57

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: siezy »

Cześć!
Dzisiaj dostałem Biedronę v929! to moje pierwsze kroki, więc próbuję się uzbroić w elementy potrzebne na przyszłość.
Szukam śmigiełek do niej, jednak nigdzie nie mogę trafić. Na allegro można znaleźć kilka śmigieł GWS jednak nie wiem, które to które :)
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... l-1-3-0629

Jeżeli ktoś mógłby pomóc będę wdzięczny :)

EDIT:
Jeszcze jedna rzecz. Po naładowaniu baterii zauważyłem dziwną rzecz. Jeden z silników niestety nie zaczyna pracy "od razu" tylko z małym opóźnieniem. Jeżeli mam ustawione niskie obroty, 3 się kręcą, a ten jeden stoi. Przy wyższych dopiero zacyzna pracę. Z czym to jest związane? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Adrián »

filiplis pisze:Próbuję zbindować aparaturę (oryginalną) z nową płytką (biedronka v929) na różne sposoby i nic
Ja też miałem taki problem, jeśli kupiłeś w BG, to zapytaj. zapewne szybko odpiszą. Ja też miałem akcję, z tego co pamiętam to za którymś mignięciem trzeba było się sparować, ale już szczegółów nie pamiętam. Trochę mi czasu zeszło, zanim się "wstrzeliłem" ;-)

siezy, z biedroną już nie macie lekko.. fajna była zabawka, ale została zastąpiona innymi, bardziej (brr) dronowatymi, przypominającymi phantomowe mydelniczki.
Pierwsze co, to zmierz średnicę ośki, nie wiem którą masz wersję, bo były zmiany podczas jakiegoś czasu i stare śmigła, bez ingerencji nie wchodziły do nowych.

Editt:
Jeszcze nie jest tak źle:
http://allegro.pl/smigla-lopaty-biedron ... 16711.html
http://allegro.pl/v929-smigla-lopaty-bi ... 62847.html
http://allegro.pl/smigla-lopaty-biedron ... 89338.html

Tylko sprawdź te średnice i długość, bo mogą być od v949/v959, tam Były dłuższe.

Kurcze, za 130zł sam bym sobie kupił z sentymentu poczciwą biedronę.. Szkoda, że swoją sprzedałem he

siezy pisze:Jeszcze jedna rzecz. Po naładowaniu baterii zauważyłem dziwną rzecz. Jeden z silników niestety nie zaczyna pracy "od razu" tylko z małym opóźnieniem. Jeżeli mam ustawione niskie obroty, 3 się kręcą, a ten jeden stoi. Przy wyższych dopiero zacyzna pracę. Z czym to jest związane?
Sprawdź, jak silnik się kręci bez śmigła, czy równo zaczyna się kręcic, jak pozostałe. Może się już kończyć, lub jakieś włosy itd się wkręciły. A jak jest nowy, to bym to olał, może się dotrze.
Jak podczas lotu to nie przeszkadza, to zostaw. Możesz też sprawdzić te białe kółka z zębatkami, może one stawiają większy opór. Czasami tak bywało.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 lip 2015, 21:59 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Xeo »

Czytałeś w ogóle coś na temat śmigieł, czym się różnią np samolotowe od quadcopterowych? W miedzy czasie proponuje zapoznać się z podstawami. Co do biedrony to szukaj dedykowanych do v929 lub v949

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
siezy
Posty: 5
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 20:57

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: siezy »

Adrián, dzięki za odpowiedź. Już sobie do koszyka wrzucę :)
Xeo, staram się przebrnąć przez ten wątek i jedynie wyłapałem, niektóre rzeczy.

A to pytanie ostatnie. Dlaczego jeden z silników zaczyna pracować później niż 3 inne? Nie da się wykonać pionowego startu przez to tylko od razu leci w stronę silnika, który zaczyna pracować z opóźnieniem
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Adrián »

Z tego co pamiętam, to jedno też mi się inaczej kręciło, ale nie tak jak Tobie, mi równo startowały. Ściągnąłem śmigło i na sucho patrzyłem jak się kręci. Zdemontowałem i sprawdziłem czy ośka jest prosta i jak się kręci silnik bez założonej zębatki. Okazało się, że tarł właśnie na zębach. Więc delikatnie odgiąłem i zacząłem kręcić na sucho, bo łoże z ośką było delikatnie krzywe. To odginałem z wyczuciem, tam gdzie stawiał większy opór podczas obrotu i było już spoko do końca użytkowania.
siezy
Posty: 5
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 20:57

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: siezy »

Adrián pisze:Z tego co pamiętam, to jedno też mi się inaczej kręciło, ale nie tak jak Tobie, mi równo startowały. Ściągnąłem śmigło i na sucho patrzyłem jak się kręci. Zdemontowałem i sprawdziłem czy ośka jest prosta i jak się kręci silnik bez założonej zębatki. Okazało się, że tarł właśnie na zębach. Więc delikatnie odgiąłem i zacząłem kręcić na sucho, bo łoże z ośką było delikatnie krzywe. To odginałem z wyczuciem, tam gdzie stawiał większy opór podczas obrotu i było już spoko do końca użytkowania.
Okazuje się, że zależy jak włączę biedronke. Czasem nie kręci się równocześnie jedno z innymi. Jeszcze raz spróbuję uruchomić i wraca do normy. Jednak coraz częściej widzę ze problem się mimo wszystko pojawia.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: leonbubu »

To że na początku się nie kręci równo jest mało ważne, jest to normalne jeśli później lata dobrze, chyba że jest inaczej to trzeba szukać problemu w przekładni zębatek lub silniku...
copter 210
kanał YouTube
Awatar użytkownika
dejv
Posty: 29
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 20:47

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: dejv »

siezy a pamiętasz o tym, że pierwszy ma być włączony nadajnik, a potem aku biedronki? Robiąc odwrotnie też miałem problem z nierównym startem.
Biedronka V929
Hubsan h107c
...i smaki na więcej :)
ODPOWIEDZ