Anteny FPV Prodrone - Promocja

Tematy zakładają tylko firmy/sklepy prezentujący swoją ofertę

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Anteny FPV Prodrone - Promocja

Post autor: bartwaw »

Do końca przyszłego tygodnia czyli do 13.03.2016r w promocji dla forumowiczów będą takie zestawy 5.8GHz:

1. Set - zestaw antena nadawcza i odbiorcza
cena za zestaw 60 zł
Obrazek

2. Long Set - zestaw jak wyżej, z tym że przewód anteny odbiorczej 2 x dłuższy (jakieś 140mm)
cena za zestaw 70 zł
Obrazek

Ten zestaw polecam dla latających w goglach - antena jest powyżej głowy. Sam tak latam:
Obrazek


3. Pro set - zestaw antena nadawcza oraz antena helikalna 3.5 zwoi
cena zestawu 99 zł
Obrazek

4. Pro Fullset - najbogatszy zestaw - antena nadawcza oraz dwie odbiorcze (helikalna oraz 4 listna)
cena zestawu 125 zł
Obrazek

5. Pro Fullset - LONG - jak wyżej, z tym, że antena odbiorcza (4 listna) na długim kablu.
cena zestawu 135 zł
Obrazek


6. VEE FLEX - dowolny zestaw w zakresie częstotliwości od 900-1300Mhz
cena za zestaw 60 zł
Obrazek

Oraz jak się prezentuje antena zestrojona tutaj akurat na równe 1200Mhz - vswr tej anteny to 1.06 dla 1200Mhz.
Zakres akceptowalnej pracy 1160-1240Mhz gdzie vswr jest poniżej 1.8.
Jak widać można śmiało śmigać na 1.2 250-tką :)

Obrazek

Poniżej film prezentujący gibkość :) anteny Prodrone Vee FLEX 1200Mhz




Wszystkie zestawy mierzone i testowane przed wysyłką na analizatorze.


Do powyższych zestawów do wyboru rodzaj złącza : SMA lub RP-SMA


Do każdego zamówienia (losowo wybierany przez pakowacza) gratiosowy kluczyk SMA:
Obrazek


Koszty wysyłki:


Poczta polska - 10 zł
Paczkomaty - 11 zł
Kurier - 17 zł

Wystawiam faktury.


Zamówienia proszę na maila:
bartek@prodrone.pl

.
.
Przy zamawianiu zestawu VEE FLEX proszę o podanie na jaką częstotliwość mam zestroić.
.


EDIT
W związku z pytaniami.

Moje anteny nie są robione według kalkulatorów online czy też podanych przez IBcrazy wyliczeń, które szczególnie w przypadku 5.8Ghz nie do końca są prawidłowe.
Bez analizatora widma to co się robi to tylko domysły.

Moje anteny to długie testy, symulacje i doświadczenie. Nie zdradzę szczegółów ;) ale proszę mi uwierzyć, nie zawsze to co w sieci jest w 100% prawdziwie. Trochę pisałem z Alexem i nie tylko z nim, sprawdziłem to co wrzucał w sieci i powiem tak, nie wszystko podał idealnie na tacy.
Zresztą koleś żyje z tego, więc wie co robi ;)

Jest wiele zmiennych, które wpływają na parametry anteny. Jak ktoś, śledzi uważnie jego wypowiedzi, to także wspominał o tym.

Każda antena Prodrone ma "metkę" wraz z pomierzonymi parametrami na analizatorze. Opisują one zakres w jakim najlepiej antena się zachowuje.
Każda antena ma znany współczynnik fali stojącej - VSWR (pochodna S11). Im mniejsza wartość VSWR tym lepiej.

Więc nie jest to jakaś loteria tak jak z jakimiś chińskimi antenami czy też antenami robionymi wg. kalkulatorów lub wyliczeń podanych w sieci.

Jak pisałem, anteny na 5.8Ghz robię na dobrych kablach. Nadawcze na RG316D (nie mylić z RG316 który tak de facto nie jest kablem który powinien pracować w tych częstotliwościach) oraz RG402 - tutaj stosuję kable Suchner albo Beldem.

Nie bez powodu niechętnie zmieniam długości kabli gdyż nawet markowe kable Suhner czy Bledem nie mają dedykowanych 50 Ohm i niesie to za sobą kilka problemów.

Było też pytanie o jakiś film z testem.
Wiem do czego zmierza i do kogo :).
Nie robię takich testów bo uważam, że one o niczym nie świadczą. Nie czarujmy się, taki test to pic na wodę i można tym manipulować jak się chce.

Prosty przykład - jedna antena rezonuje w 5700Mhz a druga w 5900mhz.
Obydwie mogą być bardzo dobre i mogę wykazać, że dowolna z nich będzie lepsza od drugiej.
To tak jak z politykami :)

Vswr (czy też S11) anteny to nie wszystko, gdyż istotna jest też sama polaryzacja no i tłumienie kabla.
Powiem tak, antena z polaryzacją kołową nie musi wyjść z polaryzacją kołową ;) a może być to polaryzacja eliptyczna w mniejszym lub większym stopniu zbliżona do kołowej. Alex rozwiązał to w sprytny sposób w swoich koniczynach jednak trochę kosztowny. Z helikalami jakoś tego nie rozwiązał.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
ODPOWIEDZ