sklep abc rc

Tematy zakładają tylko firmy/sklepy prezentujący swoją ofertę

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

ppawel
Posty: 158
Rejestracja: piątek 05 kwie 2013, 13:28
Lokalizacja: Gliwice

sklep abc rc

Post autor: ppawel »

Poza faktem, że przesyłki przeważnie przychodzą w paczkach po żytniej to zauważyłem ostatnio, że pracownicy niestety nie są piśmienni... a szkoda.

Wysłałem do reklamacji kontroler gimbala i esc z opisem usterki i po x dniach dostałem paczkę. Do środka wrzucona elektronika i ani me, ani be... Panie Mirku, wy tylko po chińsku piszecie już?

Pomijam fakt, że jak cześć jest sprzedawana z opisem "polutowane piny", a dostaje nie polutowane piny i w dodatku instrukcji nie łaska to chyba jest to niedotrzymanie umowy zakupu i należy mi się zwrot ale cóż, zapytam w UOKiK bo może się myle...

pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Pawle, nie wiem z czym masz problem. Oczerniasz sklep, nie mając tak na prawdę podstaw. Zadzwoń do sklepu i wytłumacz wszystko na spokojnie. Ja od samego początku istnienia sklepu, zostawiłem tam xxx złotych i nigdy, przenigdy nie miałem problemu z tym sklepem.
Trutututu nici z drutu.
ppawel
Posty: 158
Rejestracja: piątek 05 kwie 2013, 13:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: ppawel »

Skoro wyslalem cos do reklamacji to spodziewam sie odpowiedzi. Tyle. Poza tym w opisie towaru dalej pisze na www, ze piny sa wlutowane. Po to jest forum zeby sie informowac. Tez dlugo tam kupowalem i bylem zadowolony, bylem...
Awatar użytkownika
fulisko
Posty: 88
Rejestracja: piątek 17 sie 2012, 22:49
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: fulisko »

Ja bardzo czesto tam kupuje i bardzo jestem zadowolony. Wiadomo trzeba mieć na uwadze, że większość towaru jest z chin (jak nie wszystko) i może mieć "niedoskonałości". Jak taka firma zamawia xxx cześci to nie jest w stanie prześwietlić każdej z osobna. Szczerze polecam kontakt telefoniczny albo jak jest możliwość to osobiście się udać bo Panie bardzo mile :).
Pozdrawiam ABC-RC.
ful81@tlen.pl tel. 600616235
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

A ja się z ppawel zgadzam, skoro sklep internetowy to kontakt via e-mail powinien być na porządku dziennym, a jest... żaden!
Zostawiłem tam raz 6 stów, a jak się okazało że nie wszystko jest takie kolorowe jak być miało wyslalem e-mail, po kilku dniach jeszcze dwa - odpowiedzi jakiejkolwiek nie otrzymałem nigdy.
Z miesiąc później wysłałem pytanie odnośnie innego towaru, który chciałem tym razem dopiero kupić - to samo cisza grobowa, od tamtej pory omijam szerokim łukiem!

A co do jakości - nie wazne czy towar jest z Chin, Niemiec czy Bangladeszu ma być zgodny z opisem, a jak nie jest leci reklamacja i zwrot, trzeba szanować swoje pieniążki - proste. Wiec nie gadajcie takich głupot, co mnie klienta obchodzi skąd sklep bierze towar i co jest w stanie, a co nie jest. Place to ma być to co w ofercie. Pojdz do roboty i powiedz szefowi ze nie jesteś wstanie pracować "bo tak" zobaczysz ile zaeobisz :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

Kolego masz pecha, ja do tej pory miałem dwie reklamacje, fakt jedna wg mnie zasadna a co do drugiej, to kontakt był natychmiastowy. Pani była bardzo zaangażowana w rozwiązanie problemu i udało się.

Co mogę zarzucić temu sprzedawcy, przysyłanie np. ECS w pudle gdzie wejdzie model a moja żona zawsze myśli, że ponownie wydałem dużo $$$ . Ma to też dobre strony, bo przyjdzie coś na sporą kwotę, to mówię, że pewnie jakieś drobnostki w opancerzonym pudle zapakowane. ;-)
To tak do żytniej.
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Potwierdzam że jest słaby kontakt. 2 razy zwracałem uwagę że w śmigłach apc multirotor są podane błędne rozmiary otworu ale nikt nie raczył tego kupić a to przecież zajmuje 3 minuty.
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

To jak już wylewamy gorzkie żale to ostatnio zamówiłem 2 komplety śmigieł HQ Props do quadro. 4 śmigła były zapakowane osobno w oryginalnych woreczkach z pierścieniami centrującymi, 4 były luzem w jednym worku, bez pierścieni.

Olałem to tym razem bo mam zapas ale nie powinno tak być, więcej nie podaruję ;)
Ostatnio zmieniony piątek 27 cze 2014, 12:55 przez Prono, łącznie zmieniany 1 raz.
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pinio »

Ja nie miałem nigdy problemów, ostatnio kupowałem ramę f450 w zestawie był komplet śrubek do złożenia do kupy ale brakowało tych którymi przykręca się silniki. Nie zauważyłem że trzeba je osobno dokupić.
Napisałem maila niestety paczka już do mnie wyszła. Jednego dnia dotarła kurierem rama, drugiego listem śrubki do silników - zupełnie za free[/i]
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

sklep i obsługa jest OK.
kilka razy tam kupowałem, zawsze wszystko było w jak najlepszym porządku.

pozdrawiam
Piotr
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Sklep jest znany z niereagowania na kontakt inny niż telefon (jakaś zaszłość z XX wieku :) )
Z drugiej strony wysyłki są błyskawiczne (nie znam szybciej wysyłającego sklepu)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

Widzę, że właściciel powinien pomyśleć by coś ulepszyć/poprawić. Moje pierwsza reklamacja też dotyczyła śmigieł i ich opisu. :-|

Cała reszta na piątkę no pięć mniej (sporo artykułów jest niedostępnych a szkoda) ;-)
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Od siebie mogę napisać tyle:
- naprawdę szybkie wysyłki, po złożeniu zamówienia, przesyłam mailem potwierdzenie zlecenia przelewu i w wiekszości przypadków jeszcze tego samego dnia przesyłka jest nadana (biorę zawsze kuriera)

- kuleje zgodność opisu z towarem lub jak kto woli towaru z opisem, a na sugestie mailem, że mogliby poprawić to i tamto w opisie, brak reakcji

- kuleje komunikacja mailowa jeśli chodzi o sprawy inne niż zwykłe zamówienie

- zamawiałem śmigła EMAX Carbon, 5 przyszło w oryginalnych opakowaniach a 6 było w jakimś rozerwanym worku ale śmigło całe z kompletem tulejek redukcyjnych

Ale generalnie daję 7/10
Pozdrawiam
Migu
Posty: 71
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 14:59
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Migu »

Wielokrotnie robiłem zakupy w tym sklepie, wysyłka jak wspominają inni wyżej błyskawiczna. Jeśli potrzebowałem czegokolwiek szybko może nie koniecznie tanio to abc-rc był jednym z 2 sklepów w Polsce które wybierałem.

PS. pracownicy to chyba alkoholicy bo 90% wysyłek w kartonach po różnych wódkach ;)
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

Panowie miałem okazje dwa razy być osobiście w Tomicach (ABC-RC) i powiem wam nie miejcie żalu do nich, mają tyle roboty z wysyłkami i sprzedażą że na e-maile to ciężko znaleźć czas. Wiem że żyjemy w XXI wieku ale litość boską zatelefonować i w 2 minuty załatwić wszystko z miłymi osobami to szybciej niż pisanie, a i tak sami wiecie lepiej coś opisać słowami niż dwoma stronami A4.
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
ODPOWIEDZ