Dywagacje o silnikach z Hobbycity

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Tak jest niestety, dobre łożyska kosztują sam kupowałem do mojej Futury 90 śmigłowca i płaciłem około 25zł kupisz dwa to prawie nowy silnik dlatego lepiej kupić nowy żółty Turnigy i jest ok dobrze że nie kupiłem serii SK, a chciałem ;-)

Latam na żółtych Turnigy i jest OK
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Dziwne. Brak poszanowania dla klientów.
Wiedząc, że coś co robię jest max dupiatej jakości starał bym się zmienić to coś aby było lepiej. A RAY ma to głęboko w poważaniu bo problem zdaje się jest od zawsze... ?
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Jak widac odbiorcy wciaz sie znajduja.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ja w tamtym roku szukałem do helikoptera znalazłem 47zł MADE IN JAPAN
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Bardzo dużo nowych nie zorientowanych klientów a z reguły patrzą na ceny bo trzeba na początek dużo wydać potem po doświadczeniu patrzymy na jakość taka jest kolejność chyba że ktoś przezorny i czyta fora :-P
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Nie ma co generalizować w każdej kategorii produktów znajdą się buble.
Ja tam nie neguje, sam robię często zakupy w hobbykingu, produkty tam sprzedawane są ok cenowo ale...

Nie ma też co ukrywać, że jest to troszkę ruletka. Na kilka "normalnych" silników 3fazowych trafiło mi się 0 uszkodzonych, z turnigy z hk/hc jak już pisałem tak słodko nie było.
Tak samo z serwami, do tej pory kupowałem drogie w miarę hitec i zero problemów, z tych kupionych u żółtków - dokładniej z małych niebieskich dwa się w locie spaliły.

Po prostu kosztem ceny oszczędzają na kontroli jakości więc i buble puszczają do obiegu.
Bo niby jak mam zareklamować serwo za 3$?

Kolega kupił od nich zestaw RTF z jakimiś serwami klon EG no powiem wam, że o ile płatowiec w miarę ok to osprzęt tragedia - no ale na czymś trzeba było zaoszczędzić.

Trzeba mieć świadomość, zwłaszcza na początku warto, że oszczędzamy sporo kasy ale kosztem jakości.
Albo bezpieczeństwa.

W 2009 roku pamiętam, kolega zaoszczędził ładnych parę stówek, zamiast kupić jakiś hehe "dobry" regulator strzelił sobie chińczyka.
Nie to, że wina samego regla - przewoltował go i przeciążył lekko. No ale taki jeti by się nie włączył a tutaj efekt był taki, że bocian za 3k pln spalił się w locie - na ziemie spadły praktycznie już szczątki. Ogień zaczął się w okolicach napędu - bec z regla - chwilę później utrata sterowania RC - potem już tylko latająca pochodnia w sumie.

Ile w sumie ten mój znajomek zaoszczędził? Hehe

Ja nauczyłem się jednego - mimo że w sumie trochę te sprzęty działają, do modelu powyżej pewnej ceny jednak wkładam albo drogi sprzęt od chińczyka albo "markowy".
Te parę % więcej bezpieczeństwa/pewności imho warte jest swojej ceny.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Ot i cała prawda Marceli dokładnie tak jest
dopóki sami się nie sparzymy niestety :-/

w końcu parę kółek w powietrzu leci dlatego warto zamontować coś lepszego ;-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
ODPOWIEDZ