Platforma do zdjec z wysokosci na pustyni.

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bocian
Posty: 13
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 20:57

Post autor: bocian »

kefir pisze:Szkoda że nie możesz zadzwonić po prostu zadzwonić
Tez mozesz zadzwonic co jakis czas nie? I opieprz swoja automatyczna sekretarke bo 2 tygodnie temu dzwonilem.
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

Archeologowie co widzialem w TV do fotografowania swoich stanowis stosuja takze latawce pod ktorymi podwieszaja aparaty.
Tutaj fajna stronka http://fotografialatawcowa.com/
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No widzisz to już ci FPV Olo odpowiedział
A przecież Mrozio może cię nauczyć :)
A samolotami to najpierw trzeba się nauczyć latać, a nie jest to nauka na parę dni
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Albo balonik na sznurku i gotowe.....
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Tylko skąd tu Hel wziąć :mrgreen:

może gdzieś w sprayu można kupić :roll:
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
bocian
Posty: 13
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 20:57

Post autor: bocian »

kefir pisze:No widzisz to już ci FPV Olo odpowiedział
A przecież Mrozio może cię nauczyć :)
A samolotami to najpierw trzeba się nauczyć latać, a nie jest to nauka na parę dni
Tak, bede czekal na pustyni w Sudanie wsrod skal zeby miec odpowiedni wiatr.

Na razie idealnym pomyslem jest quadrocopter i wchodze w to wlasnie.

Zglosze sie do Ciebie na nauke. "gupi" nie jestem - rade dam.

[ Dodano: 2010-02-07, 18:16 ]
diem pisze:Bede monotematyczny: quadrocopter - pionowo w gore, zdjecie, lądujesz :)

Poczytalem na rc-cam o quadro i bardzo mi odpowiada.
Nie bede wywazal otwartych drzwi bo za cienki jestem. Gdzie i za ile mozna to kupic w calym komplecie z OSD, nadajnikiem, odbiornikiem, aparatura itp itd. Po prostu taki komplet ktory pakuje do pancernej walizy, wrzucam do samochodu albo samolotu i wszystko mam w srodku zeby poleciec w gore, obejrzec obraz z kamery na goglach i miec guzik do robienia zdjec z podwieszonej malpki.

Ze swojej strony moge pomoc w organizacji czesci elektronicznych w dobrej cenie do tego projektu. http://www.tme.pl to "moja" stronka jakby co :)
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Też tak myśle bocian, quadrocopter to chyba nalepsze rozwiązanie, można go rozebrać, mało miejsca zajmuje, tylko musisz się nauczyć latać, symulator i wybrać jakiegoś HELIka i jazda latanie Quadrocopterem to jak latanie helikiem, tylko plecek nie można zrobić i autorotacji, polecam aerofly delux ;-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
bocian
Posty: 13
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 20:57

Post autor: bocian »

Sprzet sie przyda tez do innych poszukiwan gdzie ogarniecie miejsca z gory jest bardzo przydatne.

Tak sie sklada ze bede musial wlazic sprzetem wspinaczkowym na skaly zeby dokladnie zrobic ogledziny. Quadrocopter mnie wyreczy przed meczeniem sie w upale :)

Pytanie jak dlugo i jak wysoko moze sie to unosic w powietrzu, oraz jaki zasieg ma aparatura i nadajniki.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Gotowe rozwiazania oczywiscie istnieja:

Poszukaj microdrones oraz dragonflyer. Oczywiscie jesli nie masz 20tys dolarow w kieszeni to nie masz po co wchodzic na ich strony :)
ODPOWIEDZ