Przestrzeń powietrzna USA zamknięta dla modeli RC

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Myślę, że większość gości w USA tym się po prostu nie będzie przejmować i będą dalej latać na dziko. FAA ma pewnie taki zasięg oddziaływania jak u nas ULC. Gdzie się tam ktoś by dowiedział, że latasz nad jakimś hotelikiem i robisz zdjęcia i do tego jeszcze bierzesz za to kasę.
Awatar użytkownika
PeTe
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 28 lis 2010, 20:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: PeTe »

Myślę, że nie będzie tak łatwo, szaleńcy podciagną lot pod działalność terorystyczną i będzie duzy problem. Te piekne lata robienia co się chce minęły razem z Sep11...
Awatar użytkownika
Jakub_RC
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
Kontakt:

Post autor: Jakub_RC »

Ciekawe jak dokładny jest ten zapis. Ze strzępów znalezionych na sieci pozwolę sobie powiedzieć, że wygląda mi on na bubel. Macieq może mieć rację, FAA to organizacja pilotów i lobby chce wykończyć bardzo groźną konkurencję odpowiednimi zapisami.

A teraz teoria na wesoło :-) :

Załóżmy, że razem z kilkoma kolegami - fotografami RC, zakładam oficjalne, zarejestrowane, stowarzyszenie miłośników fotografii lotniczej - wszyscy założyciele są w radzie zarządu. Nasze stowarzyszenie posiada portal, który używamy do oceny, komentowania oraz bezpłatnej wymiany zdjęć lotniczych między zarejestrowanymi członkami stowarzyszenia. Wpisowe lub miesięczna opłata wynosi 2500 euro dla osób chętnych by się zapisać. Zysk z tytułu wyżej wymienionych wpłat zasila stowarzyszenie, które wypłaca radzie symboliczne pensje, ale bardzo duże premie. :-)
Pozdrawiam,
Jakub
modelepodwodne.pl plus zabawy FPV.
laurentp
Posty: 207
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 17:20
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp »

PeTe pisze:...działalność terorystyczną i będzie duzy problem...
A mnie dziwi tępota brudasów: 10 lat od książki Clancy'ego do 9/11, ile im zajmie "odkrycie", że copter MOŻE przenieść choćby granat (Claymore'a?)?
razor
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: razor »

ale lot komercyjny to nie tylko FPV itp.
sam lot w celach reklamowych (np. w hali?) też może być lotem komercyjnym.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

ale hala nie podlega pod FAA :-) bo na hali to nawet piłki do kosza, siatkówki i lekarskie latają :-)
Raczej nie mają one te piłki certyfikatów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
razor
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: razor »

no dobra, to przed halą :)
ODPOWIEDZ