Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: as1200 »

kuczy pisze:Napiszę jako człowiek który nie lata FPV, coś tam wiem, coś tam widziałem, więc tak bardziej jako laik:

- albo mi się wydaje, albo masz niezłe drgania na dronie, wyraźnie widać jello - chyba w każdym dronie jest to niekorzystne.
- ten nagrany materiał ma 1080p - tak nagrywają gogle, czy to Twoja sprawka? - przecież przesył jest w rozdzielczości 720p, i to widać na tym filmie przeskalowanym do 1080p
- Tak, drgania są faktycznie. Drony dopiero co poskładane, nie wypidowane itd... Pierwsze ich obloty.
- Te 1080p to przyznaję, że moja sprawka podczas montażu filmu :)
kuczy pisze:Jeśli DJI nie ma żadnego wkaźnika RSSI to mega słabo (cyfra - cyfrą ale poziom sygnału na wejsciu obiornika przecież się płynnie zmienia)... - "po symptomach" nie poznasz do momentu kiedy zacznie przerywać, ale to wlasnie może wiązać się crashem.
O zasięg RC się nie martwię lecz o utratę nagłą wizji...
Latency wyświetlane w goglach niby jest... ale te zmiany mogą nastąpić tak szybko lub mogę ich nie zauważyć, że boję się np. że zamrozi się obraz i wtedy lipa... :)
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

as1200 pisze:zmiany mogą nastąpić tak szybko lub mogę ich nie zauważyć, że boję się np. że zamrozi się obraz i wtedy lipa... :)
Taki urok systemow cyfrowych.
krzysztofk
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2019, 16:40

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: krzysztofk »

Osobiście choć jestem nieco świerzy w temacie poszedłem w stare sprawdzone rozwiązania analogowe. Najbardziej odstraszyła mnie informacja o zmiennych opóźnieniach w reakcjach które znam z nieco innej bajki i postrzegam jako horror klasy B.
Jakie są wasze odczucia w tej kwestii z praktyki?
archibaldi7
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 14 cze 2020, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: archibaldi7 »

Widziałem gdzieś filmik, że wraz ze słabnącą siłą sygnału zaczyna się pikseloza robić, dopiero potem przycina, ktoś może potwierdzić?
as1200 - pisałeś o małym zasięgu 25mW a po filmiku widać, że trochę latasz dalej i za drzewa też.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pma_ »

Na filmach widać, że po bokach spada jakość obrazu ale nie wiem czy nie musi być właczone focus mode.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: janjazda »

Wydaje mi się, że dobrym wskaźnikiem jakości jest bitrate. Jeśli on zaczyna spadać to można się spodziewać utraty jakości obrazu. Ale to też zależy od ustawień obrazu. Można ustawić wysoką jakość, wtedy będzie wyraźny wzrost opóźnienia. Zauważyłem to u siebie podczas testów w pokoju na 25mW. To samo dzieje się w drugą stronę: jeśli ustawimy niską latencję, można od razu zauważyć pogorszenia jakości obrazu.
Do tego dochodzi jeszcze focus mode, który po uruchomieniu będzie robił pixeloze tylko po bokach.
Po lewej stronie na dole ekranu mamy wskaźnik siły sygnału. Czytałem na rcg, że nawet na jednej "kresce", ludzie latają po 2-2.5km.

Jak na razie sprawdzałem ustawienia na ziemi. Aktualnie ustawiam OSD w inavie i jak pogoda pozwoli to w przyszłym tygodniu protestuje w powietrzu.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

Jak z wagą tych gogli? Mocno odczuwalna w czasie latania?
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Manix »

Tutaj jest fajne porównanie obu systemów dla tych którzy się zastanawiają.

Z tego co ja tu widzę to czas systemów analogowych w FPV Freestyle kończy się bezpowrotnie.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

Manix pisze:Z tego co ja tu widzę to czas systemów analogowych w FPV Freestyle kończy się bezpowrotnie.
Jakim cudem wysnules taki wniosek na podstawie porownania z pojazdu jezdzacego po ziemi to ja nie mam pojecia :roll:
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Manix »

Jak ktoś Na tym przykładzie nie widzi różnicy to mi się w tym momencie już gadać nie chce.
Bo to przypomina mi dyskusje sprzed dobrych paru lat jak wchodziły phantomy. To właściciele Heksa Quattro komputerów ważących ponad 3 kg nabijali się z pierwszych właścicieli Phantomów że te chińskie mydelniczki to byle wiaterek z nieba zdmuchnie.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

Manix pisze:Jak ktoś Na tym przykładzie nie widzi różnicy to mi się w tym momencie już gadać nie chce.
A rozumiesz roznice w rozchodzeniu sie fal przy ziemi i w powietrzu? Rozumiesz roznice w predkosci latacza freestyleowego i pojazdu z filmiku? Widziales zeby uznani freestyleowcy masowo przesiadali sie na DJIowe FPV Gogle? Bo jak nie to faktycznie nie ma sensu jezyka strzepic :roll:
Manix pisze:Bo to przypomina mi dyskusje sprzed dobrych paru lat jak wchodziły phantomy. To właściciele Heksa Quattro komputerów ważących ponad 3 kg nabijali się z pierwszych właścicieli Phantomów że te chińskie mydelniczki to byle wiaterek z nieba zdmuchnie.
Nie wiem z czyjego palca wyssales takie historie, ale nie przypominam sobie zeby ktos nabijal sie z Phantomow jako takich. Jesli juz nabijano sie z ich nie grzeszacych umiejetnosciami wlascicieli.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Manix »

Dokładnie nie ma co języka strzępić Wrócimy do tej dyskusji za dwa-trzy lata jeśli będziesz miał ochotę wtedy zobaczymy kto jakich systemów używa.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

Manix pisze:Dokładnie nie ma co języka strzępić Wrócimy do tej dyskusji za dwa-trzy lata jeśli będziesz miał ochotę wtedy zobaczymy kto jakich systemów używa.
Ciesze sie ze zrewidowales swoj poglad z "konczy sie bezpowrotnie" na "byc moze skonczy sie za dwa, trzy lata", ale to juz zupelnie inna dyskusja, bo chwilowo w swiecie freestyleu sie na to nie zanosi...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: kuczy »

To właściciele Heksa Quattro komputerów ważących ponad 3 kg nabijali się z pierwszych właścicieli Phantomów że te chińskie mydelniczki to byle wiaterek z nieba zdmuchnie.
Nie przypominam sobie beki z tego, że Phantomy zostaną zdmuchnięte, a obecnie Fly-Away'e zaliczają Mavici-Mini, i to też najczęściej z glupoty operatorów.
Lektura Facebooka z grupy poświęconej Mini to jak serial "ukryta prawda" łamane przez "dlczego ja"
archibaldi7
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 14 cze 2020, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: archibaldi7 »

pawelsky pisze:Widziales zeby uznani freestyleowcy masowo przesiadali sie na DJIowe FPV Gogle
Część pewnie jest zniechęcona przeróbką swoich quadów, do każdego trzeba wpakować airunit za $150. No i jeszcze same gogle też nie są tak zgrabne jak fatsharki.
ODPOWIEDZ