Odczyt danych telemetrycznych z karty SD nadajnika ST10+

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Odczyt danych telemetrycznych z karty SD nadajnika ST10+

Post autor: hornet2 »

Chociaż typhoona Q500 4K kupiłem we wrześniu ubiegłego roku to dopiero dzisiaj naszło mnie by sprawdzić co tam ciekawego zapisało się po poprzednim właścicielu ? Do nadajnika ST10+ była włożona mikrokarta SD 4GB . Po wyjęciu jej z apki i włożeniu do lapka pokazało się coś takiego :

Obrazek

Folder .android_secure jest pusty . Folder DCIM również jest pusty . Natomiast w folderze FligtEncryptLog jest coś takiego :

Obrazek

Podobnie jest w folderze FlightLog . W folderze FPV-Video jest zapisana cała historia lotów FPV w rozdzielczości 432 x 240 . Plik LOST.DIR jest pusty . W pliku MISC jest zapisane to :

Obrazek


Filmy zapisane w folderze FPV-Video udało mi się odtworzyć programem WindowsMediaPlayer . Natomiast czym otworzyć pliki zapisane w folderach FlightEncryptLog i FlightLog ? Otwierając w folderze FlightLog pliki Remote programem Microsoft Excel widać coś takiego :

Obrazek

W plikach RemoteGPS coś takiego :

Obrazek

I w plikach Telemetry :

Obrazek

Chcąc odczytać pliki w folderze FlightEncryptLog wyświetlają się tylko same esy floresy . Chciałem sprawdzić czy te tylko dwie godziny w powietrzu rzeczywiście były tylko tymi dwiema godzinami ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ